anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wiele, różnych produktów z różnych katygorii posiadających jeden EAN.

endejot
#9 Pomysłodawca#

Może z wami uda mi się wypracować jakieś rozwiązanie. Regulamin stanowi, że zdjęcie produktu ma odpowiadać temu oferowanemu. Jak zatem stworzyć produkt w pełni odpowiadający regulaminowi gdzie produkty z dwóch kategorii, czterech podkategorii mają ten sam kod EAN? Sprzedaje zabawki z asortymentu hot wheels gdzie kilka tysięcy różnych od siebie produktów - samochody, pojazdy z bajek, samoloty, helikoptery, motocykle - wszystkie posiadają ten sam EAN. 20220120_095019.jpg20220120_095050.jpg

 

Do tej pory poradziłem sobie z tym w ten sposób, że stworzyłem produkt z ogólnym logo hot wheels, z randomowym numerem EAN i wszystkie oferty łączyłem właśnie z tym produktem. Doczekał się on ponad 600 ocen (4.98) Niestety moderacja jednym kliknięciem usunęła mi ten produkt, nie podając rozwiązania jak zrobić to prawidłowo. Tak jakbym rozmawiał z maszyną która nijak nie jest w stanie zrozumieć tego problemu. 

Brak możliwości rozróżnienia produktów prowadzi do niezadowolenia kupujących i niepotrzebnych dyskusji czy ocen negatywnych. W kolejnym wątku pokazuje przykłady do jakich absurdów zmusza się sprzedających. 

 

 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

endejot
#9 Pomysłodawca#

https://allegro.pl/oferta/hot-wheels-resorak-mad-propz-ghf57-10790816871

Produkt to samochód a kupuje samolot

https://allegro.pl/oferta/hot-wheels-batplane-batman-11247259932

Samolot Batmana z produktem jako samochód

https://allegro.pl/oferta/hot-wheels-auto-73-bmw-3-0-csl-seria-11651336270

Samochód BMW a produkt to Nissan

https://allegro.pl/oferta/hot-wheels-honda-s2000-resorak-model-samochodzik-9431348270

Samochód Honda, produkt nissan

 

W tak problematycznym produkcie nie da się stworzyć go dobrze inaczej niż pod ogólnym logo zabawek Hot Wheels. Czy nie można zmodyfikować regulaminu by mogło być w takim produkcie zwykłe logo producenta z tytułem który bedzie pasował dla każdej zabawki?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@endejot w tych kategoriach, właśnie z tego powodu, że kod EAN jest taki sam, parametrem identyfikującym jest m.in. kod producenta. 
Wyjaśniam to i gdy tylko otrzymam odpowiedź, wrócę z nią tutaj. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

juz starałem się to wyjaśnić. Raz, że dla jednego kodu EAN nie da się stworzyć różnych produktów. Dwa - sprzedaje też kilkaset modeli używanych, do których nie mam opakowania w związku z czym nie mam kodu producenta. A wymóg 50% ofert połączonych z produktami nie różnicuje czy są to rzeczy nowe czy używane.

oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

Czy mogę prosić w końcu konkretne rozwiązanie tej sytuacji? Mam wstrzymane wystawienie kilkuset ogłoszeń. Szkoda mojej pracy jak kolejny raz jakiś nadgorliwy pracownik jednym kliknięciem zniweczy kilka dni wysiłku i znowu nie będę spełniał wymogu połączonych produktów.

oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

jest szansa na reakcje?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@endejot przepraszam, że to tyle trwa. Przypomniałam się w tej sprawie i jesteśmy w trakcie wyjaśniania tego problemu. Bardzo proszę o cierpliwość, rozumiem, że to może być frustrujące, ale wyjaśniam to bezpośrednio z działem produktyzacji, żeby przekazać Ci konkretne propozycje rozwiązania. 
W przypadku oferty z Bat Planem, podczas wystawiania przez API zostały wskazane błędne wartości w parametrach, dlatego oferta jest podpięta pod ten produkt. Część produktów w katalogu, które są podpięte pod wskazane oferty to zdublowane produkty, dlatego pierwszym krokiem z naszej strony będzie połączenie ich. Następnie przyjrzymy się ponownie sugestiom, które były zgłaszane przez Ciebie. Wskazałeś cztery oferty. Czy problem występuje w innych Twoich ofertach? Czy możesz podesłać ich numery? 
Jeżeli chodzi o wystawianie przedmiotów używanych to po zaznaczeniu takiego parametru nie wymagamy kodu EAN, czy kod producenta potrzebny do połączenia oferty z katalogiem nie jest dostępny w internecie np. w katalogach Hot Wheels? Czy próbowałeś skontaktować się z producentem, aby otrzymać te informacje?  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

wszystkie zarówno nowe jak i używane z tej serii są sprzedawane z jednym numerem EAN. Jest to na pewno ponad  10 000 różnych produktów.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@endejot z jednym numerem EAN, ale z różnymi kodami producenta, dlatego przy podpinaniu produktów z katalogiem parametrami identyfikującymi są kod producenta, marka i seria. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@la_nika 

No to ja Ci jeszcze dołożę pracy...

A w kategorii "Czasopisma"??? Tam kodem EAN jest ISSN - i na dodatek jest obowiązkowy dla wszystkich, nie tylko nowych, egzemplarzy.

Problem w tym, że ISSN jest kodem TYTUŁU, a nie NUMERU. Dlatego jeśli wystawię Burdę z marca 2001, podepnie mi ją np. pod Burdę z grudnia 2019, bo ten numer został pierwszy wprowadzony do bazy produktów. Inne zdjęcie, rok wydania, inna zawartość - no wszystko inne. Kiedy klient przekonany, że kupuje numer 12/2019 z wykrojem superspódnicy, dostanie numer 3/2001 z wykrojem garsonki w grochy, to się chyba nie ucieszy...

Co wtedy?

Bo na pytanie "kto oberwie?" chyba znam odpowiedź...

oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

Jestem przekonany, że tym jak osoby które tworzą tutejszą społeczność są traktowane trzeba zainteresować kogoś z zewnątrz. Co do twojego pytania miałem rozwiązanie.

Tworzysz produkt powiedzmy "Pani Domu" jedynie z logiem "Pani Domu", a już oferty wystawiasz normalnie z właściwym tytułem. Nie powoduje to nieporozumień, że ktoś zajął kod określonym tytułem, ty sprzedajesz inny co może spotkać się z niezadowoleniem u kupujących czy oceną negatywną.

Zrobiłem dokładnie tak z produktem hot wheels, ale że było logo producenta a nie konkretny przedmiot, produkt mimo doczekania się prawie 700 ocen został usunięty jednym kliknięciem. I na nic zdaje się 2 tygodnie zmarnowane na korespondencje z obsługą, że tego wymogu dysponując jednym zdjęciem nie da się inaczej spełniać.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@endejot 

Problem w tym, że nie mogę stworzyć produktu "Pani Domu", bo kod EAN (ISSN) przypisany do tego tytułu został wykorzystany przy tworzeniu produktu "Pani Domu, numer fafnaście z roku tegotoatego". A nawet gdybym mogła, to nic nie da: w moim produkcie pojawi się zdjęcie tego konkretnego numeru pisma, tytuł z numerem (przecież nie mogę napisać, że sprzedaję losowo wybrany egzemplarz), a ja w ten sposób nie tylko zablokuję innych, którzy chcą wystawić inne numery, ale i samą siebie, gdybym zapragnęła sprzedać numer np. o kilka lat wcześniejszy.

Jedyne rozsądne rozwiązanie to zakupić sto tysięcy kodów po dziesięć groszy od sztuki i tworzyć własne produkty z własnymi kodami.

To już się zresztą dzieje - niektóre książki mają po kilkanaście produktów do tego samego wydania - oczywiście z różnymi kodami EAN.

 

oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

Możesz, wystawiasz nowy przedmiot, w tytule "Pani Domu", wpisujesz EAN jakiś wymyślony który nie odpowiada żadnemu z produktów, albo kupny jeśli masz taką możliwość. Zdjęcie w aukcji to logo gazety i zaznaczasz żeby przy wystawieniu stworzył jednocześnie produkt.

Tą aukcje od razu zakańczasz ale produkt zostaje i może być wykorzystywany już w następnych ofertach. Niestety tak jak napisałem wyżej produkt w którym jest logo - tak czy tak zostanie usunięty.

A do póki w taką dyskusję nie włączy się osoba rzeczywiście odpowiedzialna za produktyzację, tylko osoby zupełnie niedecyzyjne to nie ma szansy by to zmienić. Jak to mówią syty głodnego nie zrozumie, a czytając formułki pracowników allegro czuje się jakbym rozmawiał z maszyną.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 podpytałam również o rozwiązanie Twoje problemu. Można to obejść w taki sposób, że stworzysz produkt bez numeru, a potem podepniesz kolejne numery czasopisma pod ten główny z samą nazwą czasopisma. Czyli to co radził @endejot Sprawdziłam konkretnie "Panią Domu" i mamy różne produkty o różnych numerach ISSN w katalogu. Na przykładzie "Pani domu" czy "Burdy" w tych produktach parametrami identyfikującymi są ISSN, rok wydania, tytuł i numer wydania, dlatego możliwe jes tworzenie różnych produktów, do każdego wydania. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

mi usunięto ze względu na to, zdjęcie produktu (mimo, że zwykłe logo) nie jest takie samo jak zdjęcie oferowanego przedmiotu w aukcji. A na tą chwilę dokładnie to stanowi regulamin

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@la_nika 

Nie można, jeśli pod ISSN tytułu podpięty jest konkretny numer z konkretnego miesiąca konkretnego roku. Co wtedy? Zgłaszać błąd w produkcie, który nie zawiera błędu?

Twoje doświadczenia z "Panią Domu" świadczą o tym, że jest, jak pisałam: tylko lipne (albo kupione w GS1) numery ISSN ratują sytuację.

Wchodzę ja sobie w 11061269342 i w 11115750566, i w 11269708444 też. Co widzę? Za każdym razem "Inne oferty tego produktu - 1". Powiększam zdjęcia - ISSN w każdym z numerów jest ten sam.

Jedynym parametrem identyfikującym produkt jest EAN, czyli w tym wypadku ISSN. Rok czy numer wydania nie mają wpływu na powiązanie z produktem, a tym bardziej na stworzenie nowego.Co się tyczy tytułu (chodzi mi o tytuł jako parametr, nie tytuł oferty), od pewnego czasu serwis zmienia mi tytuł-parametr po powiązaniu z produktem na taki, jaki dodał twórca produktu. Więc też lipa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 dział produktyzacji potwierdził to co pisałam wcześniej. W tej kategorii (czasopisma) identyfikujemy produkty po zestawie parametrów: Numer wydania, Tytuł, ISSN, Rok wydania lub Numer wydania, ISSN, Rok wydania. W ofertach, które podesłałaś - 11115750566 i 11061269342 są podpięte pojedyńcze numery, ponieważ pomimo takiego samego numeru ISSN różnią je pozostałe parametry identyfikujące (rok wydania i numer wydania). Czy możesz podesłać przykład Twojej oferty, gdzie parametr tytuł został zmieniony  w ofercie po połączeniu z produktem? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

endejot
#9 Pomysłodawca#

jeszcze jedna kwestia - tak wygląda obecnie produkt dla kodu EAN modeli Hot wheels. Na zdjęciach nie są nawet auta produkowane przez hot wheels, Marka jest źle wypełniona, auta są dwa i w jaki sposób spełniają wymóg regulaminowy by oferowany przedmiot był taki jak na zdjęciu produktowym?Screenshot 2022-02-04 at 01-28-32 Formularz wystawiania.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 @endejot poproszę Was jeszcze o cierpliwość. Obie sprawy wyjaśniam. W przypadku Hot Wheels tak jak pisałam wcześniej najpierw musimy zająć się duplikatami, a później ponownie rozpatrzymy sugestię zmian i zweryfikujemy, które produkty podpięte pod ten produkt nie mają odpowiednich parametrów, tak jak ten który wskazałeś.

W przypadku czasopism. Dziekuję @Kasiulki2 za podesłanie tych ofert. Dowiaduję się jak rozwiązać ten problem i dam znać, gdy tylko otrzymam odpowiedź.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@endejot skonsultowałam Twoje zapytanie, jednak my dla tego kodu producenta widzimy taki produkt:

la_nika_0-1645131154385.png

Nie widzimy informacji, które wysłałeś, a zrzut jest tak ucięty, że trudno nam się rozeznać. Bardzo proszę o informację czy ta oferta jest połączona z produktem? Skąd dokładnie jest ten zrzut? Chcemy to zweryfikować, ale najpierw musimy ustalić, dlaczego otrzymujemy inny produkt. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów