anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wielowariantowość - brak predefiniowanego parametru

papier_czerpany
#10 Popularyzator#

Drodzy moderatorzy,  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Posiadam kilka produktów które są takie same za wyjątkiem jednej cechy (wymiar). Chciałbym wystawić je w opcji wielowariantowości aby ułatwić wybór klientowi w jednym miejscu. Niestety mam nietypowe produkty i jeden lub dwa parametry (wymiary) są zdefiniowane z listy oraz trzy inne wartości parametru nie są na liście - więc wybieram "inny wymiar" i w wyskakującym okienku podaję ręcznie moją wartość. O ile w zakupie klasycznym to nie stanowi problemu bo na liście parametrów ten wymiar jest podany, to w przypadku wielowariantowości to nie działa prawiłowo. Pod opisem przedmiotu mam wtedy okienka  z parametrem różnicującym, w tym przypadku rozmiarem, np. "A3" "A4" "inny wymiar" "inny wymiar". W tej formie to się nie sprawdza, bo klient nie widzi tego wymiaru musi w niego kliknąć żeby wyszukać w opisie. 

Czy nie ma możliwości tak poprawić tej funkcji, żeby w wariantach, gdy parametr definiowany jest ręcznie zamiast "inny wymiar" "inna waga", "inny kolor" itp. pobierać od razu nową wartość zdefiniowaną przez sprzedawcę? w Moim przypadku byłoby wtedy np.  "A3" "A4" "15x15cm" "10x20 cm". Taki opis jest intuicyjny i spełnia swoją rolę.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@papier_czerpany Dzięki za sugestię, ale obecnie te parametry trzeba dodać do słownika. Mogę zgłosić dla Ciebie taką potrzebę, ale powiedz mi, o jakie dokładnie produkty chodzi. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

papier_czerpany
#10 Popularyzator#

Rozumiem, rzecz w tym, że produkuję rzeczy które są rękodziełem, więc nie mam jednej miary, często dodaję produkty nietypowe.

Chodzi o utworzenie reguły przy komponowaniu produktu wielowariantowego - jeśli cechy parametru nie ma na liście (czyli sprzedawca wybiera pozycję "inny") to wstaw do wariantu "podaną wartość" a nie: "inny" - bez dodawania do słownika na stałe.

Wówczas byłoby to intuicyjne i nie wymagało za każdym razem prośby o dodanie do słownika. Z drugiej strony dodawanie NA STAŁĘ nietypowych formatów, rozmiarów do słownika "na życzenie" na pewno spowodowałoby spory bałagan, bo jednak w większości korzystamy z popularnych cech parametrów.

oznacz moderatorów