anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Windykacja należności gdy klient nie zapłacił za towar

MAMY ROZWIĄZANIE!
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Dzień dobry wszystkim, macie jakiś sprawdzony sposób? Policja? List adwokacki? Windykacja?

Mam problem z odzyskaniem zapłaty za sprzedany towar. W czerwcu sprzedałem aparat fotograficzny, cena ponad 1800 zł. Pani najpierw pytała czy dam radę szybko wysłać przesyłkę, potwierdziłem, że jeszcze tego dnia. Chcąc jak najszybciej się z tego wywiązać nie zwróciłem uwagi, że towar jest kupiony, ale... nie zapłacony.

Gdy zacząłem się upominać, pani najpierw tłumaczyła, że Allegro odrzuca płatność, podałem numer konta - odpisuje mi, że bank coś zawalił. Potem pani wyjechała za granicę. Wróciła. Sytuacja się powtarza, a sprawa ciągnie się już trzeci miesiąc. Konto na Allegro ma już, jak widzę, zawieszone. Mi została korespondencja z nią, sms-y i dziura na koncie.

Dla mnie to poważna kwota. Rozumiem swój błąd, ale - jakby nie patrzeć - to jest wyłudzenie, albo nawet zwykła kradzież. Co robicie w takiej sytuacji? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli masz jej dane, przygotuj wszystkie dokumenty, korespondencję i zgłoś na policję. Opisywano tu przypadki, gdy po takim zgłoszeniu kupujący szybko realizował płatność. Nigdy nie wysyłaj bez pieniędzy.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Złamałeś wszelkie reguły handlu, wysyłając towar bez zapłaty. Zgłoś sprawę na policję.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@warsztatmedialny Może to Ci pomoże https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/kto%C5%9B-zalicytowa%C5%82-m%C...

PS A cóż to (i jak to) się stało, że konto Pasjonat76 jest "zamknięte"?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@warsztatmedialny napisz przedsądowe wezwanie do zapłaty, wyślij listem poleconym, na maila oraz uprzedź ją SMS co by wiedziała że zaczynasz procedurę sprawy w sądzie, jak nie pomoże idź na policję i zgłosić przestępstwo z art. 284 Kodeksu karnego, zgodnie z którym: „Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Udało się! W końcu zagroziłem klientce zgłoszeniem sprawy na policję - po kilku dniach pieniądze mam na koncie!

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@warsztatmedialny  Ile czasu minęło od wygrani aukcji ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Równo 3 miesiące! Ale już przynajmniej koniec sprawy...

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

warsztatmedialny wygląda mi to na celowe dzialanie klienta , pozostaje Ci policja i sąd .

oznacz moderatorów
warsztatmedialny
#10 Popularyzator#

Dzięki, jak na razie próbuję jeszcze się upominać. Dziś zagroziłem policją, pani prosi, by poczekać do poniedziałku, bo będzie miała pieniądze "na 200 procent". Mam jeszcze nadzieję...

oznacz moderatorów