anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot używanego towaru nie nadającego się do dalszej odsprzedaży.

Zannael
#7 Wielbiciel#

Mamy problem z klientem, który po 2 tygodniach odesłał nam używaną przez ten czas kominiarkę. Odzież jest na wskroś przesiąknięta potem, odesłana w woreczku strunowym, który po otwarciu wydziela taki zapach, że nie da rady nawet jej z niego wyciągnąć. Towar ze względów higienicznych nie nadaje się do dalszej odsprzedaży. Czy musimy przyjąć taki zwrot?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

pinsplash
#21 Demiurg#

@Zannael poszukaj postu niżej o perfumach..... https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/kupuj%C4%85ca-oddaje-wod%C4%99-bo-jej-si%C...

wg mnie dwa wyjścia

1. Odrzucacie zwrot pisząc to co tutaj, używana, niehigieniczna, nie nadająca się do dalszej odsprzedaży

2. wersja druga to przyjmujecie ale pomniejszacie zwrot wyliczając za ile można by sprzedać używaną kominiarkę i dodając koszty prania. Czyli np -90% 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Zannael Kominiarka to nie bielizna ani artykuł higieniczny tylko zwykła odzież. Musisz przyjąć zwrot i oddać konsumentowi pieniądze. I lepiej z tym nie zwlekać, bo jeśli sprawa oprze się o Program Ochrony Kupujących, a Ty nie zwrócisz pieniędzy, to Allegro zablokuje Ci sprzedaż.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ja bym mu kazał dopłacić - konsument odpowiada za zmniejszenie wartości rzeczy a koszt przywrócenia kominiarki do stanu nadającego się do użytku jest wysoki

bo koszt pralni i dezynfekcji jest większy do ceny produktu

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, musicie przyjąć taki zwrot i oddać kupującemu pieniądze za towar + koszt wysyłki do niego. Możecie potrącić część kwoty za przedmiot ze względu na zmniejszenie wartości rzeczy, o ile do zmniejszenia faktycznie doszło.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  Na którą ofertę byś się skusił ?

- Nowa Kominiarka z metkami w oryginalnej folii - 50 PLN

- Używana, przepocona kominiarka - 50 PLN

Uważasz, że to to samo i nie ma utraty wartości?

ps I tutaj przyznam się że jestem w kropce i nie wiem co mówią przepisy : jeżeli jest tak jak napisał @RED  i koszt doprowadzenia rzeczy do stanu umożliwiającego sprzedaż jest wyższy od kosztu nowej rzeczy to co wtedy? Tzn jeżeli koszt wyprania i zdezynfekowania kominiarki jest wyższy od koszu nowej? ps chyba się zgadzamy że ciężko będzie sprzedać śmierdzącą i przepoconą kominiarkę...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash No koszt uprania może być znacznie wyższy, zwłaszcza gdy do pralni i z pralni będziemy jechać taksówką 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  to oczywisty nonsens 🙂  Nie znam kosztu kominiarki, ale jestem sobie w stanie wyobrazić że kominiarka kosztuje np 30 PLN i tyle samo może kosztować jej pranie ...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów