anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wprowadzenie opłaty za podjazd kuriera DPD + braki funkcjonalności nowego WzA

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Wchodzi od 2.05 opłata za podjazd kuriera DPD. W nowym pseudo narzędziu do wysyłania brak zbiorczego zamawiania podjazdu kuriera DPD, poprzez zakładkę dodane przesyłki do kilku zapisanych paczek. W starym WzA taka możliwość była. Obecnie da się podjazdy zamawiać wyłącznie do pojedynczych paczek.

Czy Wy szukacie jeleni, którzy dadzą się tylko doić? Czyżby ta zmiana funkcjonalności nadawania przesyłek Allegro to przemyślane działanie, byle złapać frajerów - sprzedawców na kolejne dopłaty?

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Ponieważ w tym wątku: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/wprowadzenie-op%C5%82aty-za-podjazd-kurier...

konkretne pytania zadane przez @deny_01 

 

Jak będą wyglądały rozliczenia w przypadku:

1. Wygenerowania przesyłek , ale braku zlecania z WzA odbioru paczek , w sytuacji gdy kurier jest u nas codziennie bo tak mamy z nim uzgodnione?

Czy w tym wypadku skanowanie np 3 przesyłek będzie obciążone opłatą?

 

2.Co w sytuacji , gdy zamówimy odbiór przesyłek przez kuriera w ilości 4szt+ , a później zostaną zaadresowane jeszcze inne , ale bez zlecenia podjazdu

Czy po ich zeskanowniu każda paczka nadana oddzielnie , lub kilka np 2 szt , będzie liczona jako opcja płatna ?

 

3. Czy jedynym rozwiązaniem jest korzystanie "nadaj wiele" w ilości 4 szt+ i zlecenie podjazdu 1 raz dziennie ? aby uniknąć opłaty ?

Lub jw jak nadawać dodatkowe przesyłki po zleceniu podjazdy aby uniknąć dopłaty ?

 

są bardzo starannie ignorowane przez moderatorów @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

może w nowym wątku uzyskamy na nie odpowiedzi?

 

 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AGLOPRIMA2 1. Jeśli masz stałe zlecenie podjazdu kuriera, to nie musisz się martwić o opłaty. 

2. Jeżeli nie zlecisz kolejnego podjazdu dla dodatkowych paczek i kurier wyrazi zgodę na to, żeby je zabrać z pozostałymi, to nie będzie opłaty. Natomiast jeśli kurier się nie zgodzi, to konieczne będzie wykonanie nowego zlecenia.

3. Opcja Nadaj wiele jest najlepszym wyjściem w tej sytuacji.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Czyli jak kurier nie wyrazi zgody zabrania większej ilości paczek niż w zleceniu, bo taki ma kaprys ja za to zapłacę?

Nadam wiele - ale rzutem na taśmę przed planowanym odbiorem jeszcze ktoś coś kupi to co mam zrobić?

Nie wysyłać? Czy płacić za "dodatkowy" podjazd?

Inpost nie stwarza takich problemów

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AGLOPRIMA2 @lwowl Rozumiem, że nie jesteście zadowoleni z tych zmian, ale ciężko nam się odnosić się do hipotetycznych sytuacji. Jeśli rzeczywiście przydarzą Wam się tego typu komplikacje i zgłosicie je do nas, na pewno będziemy je analizować. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

lwowl
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_ 
nie są to hipotetyczne sytuację. To już się dzieje 😄
Czy w nowym WzA można zamówić podjazd kuriera "hurtowo" dla kilku utworzonych wcześniej paczek? Nie mówimy tu o "Nadaj wiele" bo to jest tworzenie paczek/etykiet na nowo.
W sumie nowe WzA wprowadzono jakiś czas temu do tego testy przed więc uważam że powinno być to wszystko dograne jak się wprowadza dodatkowe opłaty.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@lwowl Na tę chwilię nie ma takiej możliwości, ale przekazaliśmy Wasze sugestie do zespołu, który pracuje nad zmianami w WzA i dostaliśmy zapewnienie, że trwają prace nad listą nadanych przesyłek, gdzie będzie już możliwość zbiorczego zamawiania podjazdów. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

drahulec
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_ 

ale to nie są hipotetyczne sytuacje, to się dzieje codziennie.

kurier nie przyjeżdża punktualnie o danej godzinie. Czasami jest godzinę później, czasami pół wcześniej, czasami czeka, aż dokończę pakować paczkę.

I ZANIM zgarniecie nasze pieniądze wolimy wiedzieć czy to zrobicie czy nie, a nie czekać aż to przeanalizujecie, szczególnie, że dopłata będzie widoczna za miesiąc lub dwa.

 

Może gdyby zmiany wymyślał ktoś, kto choć jeden dzień pracował tak jak my nie byłoby tylu baboli

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Przed chwilą od kuriera DPD, który odbiera od nas paczki dostałem informacje, że dostał "z góry" takiego smsa:

"Prosze o zglaszanie klientow, ktorych odbieracie bez zlecen, wprowadzimy do stalek. Pamietajcie , zakaz odbierana odbierania paczek bez zlecen !"

Co to oznacza dla nas, sprzedających? Wprowadzenie stałych, płatnych podjazdów bez względu na ilość nadanych paczek?

oznacz moderatorów

lwowl
#10 Popularyzator#

Załóżmy tak:
Wtorek 20:00 robię 2 paczki dla DPD, nie daję podjazdu bo liczę że jeszcze jakieś wpadną. I nie mylę się w środę wpadają 2 paczki dla DPD (kuriera jeszcze nie było można mu zlecić odbiór na środę), ucieszony robię je. W sumie mam 4 i tutaj zdziwienie. Przycisk nadaj wiele pokazuje że paczki są już zrobione czy utworzyć nowe. Zamówić podjazd można ale dla każdej oddzielnie jak wtedy to się będzie liczyć? W sumie mam 4 paczki ale też 4 zlecenia odbioru. Nie można zamówić hurtowo podjazdu dla wcześniej przygotowanych paczek/wydrukowanych etykiet, może pora to zmienić. Odkładać paczki dla DPD do czasu aż będą 4 i wtedy dopiero robić (a co jeśli wpadnie 5?) trochę może być z tym kłopot aby nic nie pomylić potem.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Cóż uważam że przez te całe zmiany ucierpią klienci, bo już nie będzie czegoś takiego jak natychmiastowa wysyłka u mniejszych sprzedawców. Teraz było tak że co wpadło przed godziną graniczną DPD nadawaliśmy (nawet 1 paczkę) teraz nie będzie się to opłacać.

 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Lepszym rozwiązaniem jest nadać i drukować etykiety np o 8:00 i zlecić odbiór dla tych 4 paczek. A późniejsze etykiety tworzyć bez podjazdu kuriera. 

U mnie DPD nie robi z tym problemu. Codziennie jest inny kurier i każdy z nich zabiera wszystkie paczki. Zlecę odbiór 30 paczek a wystawie 1. Zlecę odbiór 5 paczek a wystawiam np: 50 paczek

oznacz moderatorów

lwowl
#10 Popularyzator#

Cały czas robiliśmy właśnie jeden podjazd a potem bez podjazdu, ale czy od 2 maja będzie chciał brać paczki bez podjazdu nie mamy pewności. W końcu dla DPD to kasa. Chodzi o to że w starym WzA można było zlecić podjazd do zrobionych wcześniej paczek hurtowo a w nowym tego nie ma.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Zalezy ilepłacisz przy bezpośrednim wysyłaniu DPD, ? czy sie opłaca. Przez allegro DPD masz 12,99, jesli masz 12-13 zł od paczki przy wysyłce bezpośrednio na podstawie swojej umowy z DPD to opłaca sie i machnełabym ręką na allegro dpd. Jęsli masz więcej jak 15zł to trzeba sie zastanawiac. Tak mi się to widzi.

oznacz moderatorów

wdowki
#10 Popularyzator#

Wysyłam poprzez https://online.dpd.com.pl/import-allegro - rozliczam się przez Allegro

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

ale w czym jest problem? przecież przy 4 paczkach nie ma już naliczanej opłaty za podjazd

oznacz moderatorów

wdowki
#10 Popularyzator#

Czasem mam i 200 ale na Inpost a na DPD 1 - różnie bywa

 

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

Niezły bajzel.

U nas do tej pory to wygląda tak. O godz 7 "nadaje wiele" i wzywałem kuriera nawet jeśli mam jedną paczkę. Wszystko, co wpada później robię "bez podjazdu kuriera" i kurier bez problemów zabiera wszystkie paczki. I nikt nam nie odpowie na pytanie jak to będzie wyglądało teraz?

Poza tym, czy opłata nie powinna być uzależniona od strefy? Przecież to różnica, czy ma do mnie kilometr, czy 50 kilometrów. Prowadzę firmę w centrum dużego osiedla w dużym mieście. Kurier DPD cały dzień się kręci w okolicach mojej firmy. I co? Mam płacić za podjazd, nawet jeśli przyjechał do mnie "przy okazji"? Śmieszne.

W inpoście od lat co rano zlecam odbiór jednej paczki, a nadaje czasami i dwieście i nikt z tym nie robi problemów. Nigdy nie zapłaciłem za przyjazd kuriera ani grosza.

oznacz moderatorów

marta18466
#9 Pomysłodawca#

A gdzie widnieje informacja, że wraca ta opłata?

Nie mogę znaleźć, a tutaj jest info, że nadal podjazd jest bezpłatny:

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-informacje-dla-sprzedajacych-ZGjlBn2rdU4

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

Mailowo informowali, że wprowadzą opłatę za podjazd kuriera po 3 lub mnie paczek. Szczegółów nadal brak, a opłata wchodzi od jutra.

oznacz moderatorów

marta18466
#9 Pomysłodawca#

Ja tego maila nie dostałam. Dziwne

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

Jakiś miesiąc temu. Łatwo można było przeoczyć, bo informowali o kilku rzeczach w jednej wiadomości.

oznacz moderatorów