anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WRACA opłaty za podjazd kuriera dpd

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Wracaja opłaty za podjazd? każdy? 

Jeśli udostępniasz dostawę metodą Allegro Kurier DPD Przywrócimy opłatę za zlecenie odbioru przesyłek przez kuriera

 

No cóż, proponuję zbiorowy protest w postaci kasowania wysyłki przez kuriera DPD. Jak im spadną obroty to wymuszą obniżenie tego alleharaczu. 

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199

ADMAXONLINE
#8 Zapaleniec#

Tez miałem identycznie reklamacja poszła nie zamawiałem nigdy podjazdu kuriera na allegro dostałem odpowiedz od dpd ze oni nie naliczaja nic dostałem odpowiedz od allegro i twierdzi ze to dpd nalicza mowie ze mam umowe podpisana z dpd i podjazd mam za darmo i kurier podjezdza po min 100 paczek dziennie i dostałem informacje ze nawet jesli nie zamawiam kuriera dpd na allegro mam za darmo podjazd to za te przesyłki allegro nalicza oplate za podjazd nawet jesli jest powyzej 100 innych to za allegro naliczaja absurd zeby wydoić sprzedajacych i tyle

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@marrrro77 Jeśli masz umowę własną i nie zgadzasz się z naliczonymi opłatami, złóż proszę reklamacje według tej instrukcji. Właściwy zespół dokładnie zweryfikuje Twoje rozliczenie i na pewno otrzymasz odpowiedź na złożoną reklamację. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   Też mnie ciekawi odpowiedź na to pytanie.  Proszę wypowiedzcie się.    

Czy opłata będzie pobierana jeśli nie zrobię zlecenia odbioru (tzn bez podjazdu kuriera), a kurier odbierze paczki?
Albo jeśli paczki zostaną zaniesione do DPD PickUp?

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

jesli nie zrobisz zlecenia podjazdu nie naliczą Ci - bo jak.

Ja tak czasem mam z inpostem - nawet jak nie mam zlecenia - bo np mega słaby dzień i nie mam 5 paczek - to sam przybywa często i pyta czy coś mam.

Jak zaniesiesz do dpd pickup - oczywiście nie mogą Ci naliczyć bo jak.... 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska jeżeli sprzedający zaznaczy "bez podjazdu" to nie będzie opłaty, ale możliwe, że kurierzy nie będą mieli zgody na odbiór bez zlecenia. Jeśli ktoś ma umowę z DPD to obowiązują go stawki i ustalenia z umowy. 
Jeśli przesyłki zostaną zaniesione do DPD PickUp nie będzie opłaty za podjazd kuriera. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@la_nika  czy ta opłata ma dotyczyc podjazdu po kazdą paczke czy jak kiedys poniżej 4 paczek?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Opłata będzie dotyczyła jednorazowego zlecenia podjazdu kuriera DPD po odbiór do 3 przesyłek.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Uściślij proszę: podjazd jednorazowy po odbiór do 3 przesyłek:

nadanych przez allegro dpd czy nadanych wogóle przez dpd?

Bo aktualnie wysyłam 1/2 allegro dpd a 1/2 dpd  z innych stron. Dla mnie całośc to dpd, ale może dla was to różni nadawcy, wolę uściślić.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Skonsultuję tę kwestię z ekspertami i wrócę do Ciebie z odpowiedzią, gdy tylko otrzymam potwierdzone informacje. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Poproszę o konsultację następującej sytuacji. Zamawiam podjazd przy pierwszej paczce, a w ciągu dnia zlecam jeszcze 3 przesyłki już bez podjazdu. Kurier uczulał mnie, by było jedno zlecenie dziennie, a on sobie podpina wszystkie paczki. Łącznie kurier odbierze 4 przesyłki, zlecenie jedno. Czy w tej sytuacji opłata będzie naliczana?

oznacz moderatorów

SZMIGIEL_DACHY
#9 Pomysłodawca#

Dołączam się do tego pytania, czy wtedy opłata będzie pobierana ?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@SZMIGIEL_DACHY@DlaMistrzow_pl  opłata nie zostanie naliczona, jeśli kurier podczas jednego podjazdu odbierze 4 przesyłki i więcej. Istnieje możliwość zamówienia tylko jednego podjazdu kuriera, który zabierze wszystkie paczki, natomiast warto mieć na uwadze, że kurier DPD może nie przyjąć większej liczby przesyłek, jeśli zlecenie odbioru ich nie uwzględnia. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

ale to płacimy za podjazd do punktu  czy za podjazd za paczkę ?

np. mam 4 - nie płacę , mam 1,2,3  - płace jedną opłatę za podjazd czy też  płacę 1 , 2 lub 3 stawki za podjazd  ? 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Butiktalulla, opłata 3,99 zł będzie doliczona do każdego podjazdu kuriera, w którym zabierze 1, 2 lub 3 przesyłki.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

czyli w skrócie aby nikomu nie mieszać- płace za jednorazowy fizyczny -  podjazd 🙂

a co w przypadku jak mam 4 paczki - zamawiam na nie kuriera - a potem wpada mi jeszcze jedna na która także zgłaszam podjazd na ten sam dzień  -  kurier tego dnia podjeżdża i zabiera 5 paczek - nie płacę nic - gdyż spełniłem minimum logistyczne na dany dzień ( podjazd ) ?

 

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AptekaNatolinska, tak. 🙂 Istnieje ryzyko, że w takiej sytuacji najpierw przyjedzie jeden kurier po 4 paczki, a następnie drugi po jedną paczkę, za co naliczymy opłatę (3,99 zł). W takim przypadku trzeba w Wysyłam z Allegro zamówić tę jedną przesyłkę bez podjazdu kuriera. Zgodnie z tym, co pisałam wyżej:

Istnieje możliwość zamówienia tylko jednego podjazdu kuriera, który zabierze wszystkie paczki, natomiast warto mieć na uwadze, że kurier DPD może nie przyjąć większej liczby przesyłek, jeśli zlecenie odbioru ich nie uwzględnia. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Czy podtrzymujesz co napisałaś czyli, że w sytuacji, gdy kurier DPD zabiera więcej niż 3 przesyłki, zlecenie podjazdu ma z systemu zewn. DPD online, to mimo iż "z Allegro" ma np. jedną przesyłkę, to opłata nie zostanie pobrana?

Analizuję na tą chwilę czerwiec i mam dwie sytuacje, gdy na zleceniu odbioru min 5 paczek mam pobrane opłaty za podjazd, faktycznie Allegrowych paczek mogło nie być ponad 3 w tym dniu, ale łącznie kurier podjechał po więcej. Zaznaczam, że zlecenie podjazdu było jedno, z DPD online. Nie zlecamy podjazdów, ani nie generujemy LP ze strony Allegro (WzA).

Składam reklamację dla przykładu. Też tak macie?

oznacz moderatorów

ADMAXONLINE
#8 Zapaleniec#

Tak dokładnie tak mam podpisana umowę z dpd i podjazd kuriera mam za darmo oczywiscie nie generuje przez allegro etykiety ani tez nie zlecam podjazdu kuriera na allegro tylko kurier jest u mnie codziennie powyzej 100 przesyłek dziennie a i tak fantastyczne allegro bierze 3.99 za kazda paczke z allegro zgłaszałem na stronie dpd i napisali ze oni nic nie policzyli i allegro jest temu winne zgłosiłem na allegro reklamacje i czekam juz 18dzien i nadal bez opowiedzi 

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Czyli np jak się ma 5 paczek allegro Dpd to wystarczy 1 zamówić z podjazdem a pozostałe nie... ? bo za kazda kolejna z zaznaczonym podjazdem zapłacę?

Kurier podjeżdża u mnie raz dziennie i zabiera wszystko. Czy jest to liczone jako 1 podjazd? 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Przepraszam, że musiałaś czekać na moją odpowiedź, ale dostałam potwierdzenie, że w takiej sytuacji naliczymy opłatę za podjazd. Muszą być co najmniej 4 przesyłki z Allegro, czyli Allegro Kurier DPD,Allegro Kurier DPD Pobranie, Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup. Przesyłki z umowy własnej nie mają tutaj znaczenia.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów