anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WRACA opłaty za podjazd kuriera dpd

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Wracaja opłaty za podjazd? każdy? 

Jeśli udostępniasz dostawę metodą Allegro Kurier DPD Przywrócimy opłatę za zlecenie odbioru przesyłek przez kuriera

 

No cóż, proponuję zbiorowy protest w postaci kasowania wysyłki przez kuriera DPD. Jak im spadną obroty to wymuszą obniżenie tego alleharaczu. 

oznacz moderatorów
199 ODPOWIEDZI 199

nikl
#14 Krzewiciel#

Zasada chyba podobna. Jeśli naliczono opłatę, to znaczy że usługa jest w systemie, a jeśli jest w systemie, to reklamacja to sprawdzi i na tej podstawie uzna, że usługa się odbyła i opłata słuszna.

oznacz moderatorów

ADMAXONLINE
#8 Zapaleniec#

Rowniez zgłaszałem taki problem u panstwa 1 reklamacja czekałem miesiac na odpowiedz negatywna odwołanie po 2tyg negatywne. Po prostu przedsiebiorcow wyiskac z kasy chca

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Reklamacje nie zadziałają, bo proces reklamacji porównuje naliczone opłaty z fałszywymi danymi o dojazdach. Trzeba naciskać Allegro, aby naliczali opłaty wyłącznie za te dojazdy, które Sprzedawcy zlecają przez stronę Allegro. Trzeba tego wymagać od Allegro. Nie może być tak, że kurier bezkarnie fałszuje dane o dojazdach i czerpie z tego zyski. W procesie reklamacji trzeba zgłaszać konkretny powód, że dojazd wpisany do systemu w rzeczywistości nie odbył się. Niech sprawdzają dane GPS kierowców.

oznacz moderatorów

Rydel_IT
#10 Popularyzator#

U mnie również ta sama sytuacja, nigdy nie zamawiałem podjazdu kuriera ponieważ mam magazyn w bliskiej okolicy z głównym oddziałem DPD w Zielonej Górze (Kostrzyńska 8, 65-127 Zielona Góra).

Wszystkie paczki są osobiście zawożone do DPD, niestety nie mam potwierdzeń odbioru, ale nadania codziennie po 18:00 nieprzerwanie od kilku miesięcy bez ani jednego zamówionego podjazdu kuriera są chyba jednoznacznym potwierdzeniem, że musiałem je osobiście dostarczyć (kurier raczej tak późno nie realizuje odbiorów).

Już nie mówiąc o tym, że dopłaty wpadły do paczek wysłanych 6 miesięcy temu, to jakiś absurd i proszę nie odbijać piłeczki o zgłaszanie reklamacji (którą oczywiście zgłoszę), przestańcie naliczać opłaty, w przypadku braku formularza podjazdu, to takie proste.

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

DPD bazuje od wielu lat na dziwnych opłatach za paczki problem nie dotyczy tylko podjazdów .U mnie były kary za używanie foli i zbyt dużej ilości taśmy nie mowie o karach za płacenia karta ........itp .Allegro od wielu lat z tym nic nie robi i nic nie zrobi 🙂 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dodatkowe opłaty za płatność kartą już dawno wprowadzili. Pamiętam, że kiedyś wysyłałem aneks, w którym uniemożliwiałem takie płatności i wtedy faktycznie to respektowali. Finalnie i tak zrezygnowałem z pobrań w DPD, bo miałem zbyt dużo fikcyjnych zwrotów. Wystarczyło, że kurierowi nie chciało się jechać z paczką i wklepywał w system odmowa przyjęcia, paczka wracałą i kupa kasy w plecy. Olałem pobrania. DPD niestety od wielu lat obniża loty i stało się firmą, która tylko czeka, żeby oszukać swoich kontrahentów, dziwne czasy nastały.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

zaczęły mi się pojawiać dopłaty do każdej paczki dpd 4,99 zł czy znowu został zmieniony regulamin nie potrafię skontaktować sie z dpd 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SanexHurtowBHP sprawdziłam Twoje Rozliczenia z Allegro i opłaty 4,99 zł do przesyłek DPD dotyczą rozliczeń w ramach Allegro Smart! do zamówienia o wartości od 80 do 199,99 zł. Tutaj informacje na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

JARLAND1
#10 Popularyzator#

Bo to w końcu sprzedający musi ponieść wszelkie koszty SMARTa 😥, bo ALLEGRO nie jest przecież instytucją charytatywną, dolicz jeszcze prowizję od przesyłki, podjazd do 3 paczek na 1 adres, ograniczone gabaryty itd

oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Ponawiam pytanie, bo chyba @la_nika przeoczyła

Gdzie znajdę, bo nie widzę, w nadaję z Allegro - miesięczne zestawienie odbiorów przez DPD takie najprostsze: data podjazdu - ilość paczek

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

A ja pytam gdzie znajdę:

1. Najprostszą listę w jakie dni zlecałem podjazd Kuriera DPD. Usługa może być płatna tylko wtedy gdy była zlecona. Jeśli samowolnie wpadnę do siedziby Allegro umyć okna, to nie znaczy że dostanę zapłatę.

2. Najprostszą listę w jakie dni została wykonana usługa za którą policzono opłatę (nie w jakie dni naliczono opłatę, tylko w jakich dniach były rzekomo wykonane te płatne usługi)

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@nikl @AGLOPRIMA2 Niestety zestawienia, o jakie pytacie, nie są dostępne w naszym narzędziu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Gdyby były, to kto by o to pytał? To było pytanie retoryczne, czyli uprzejmie zwrócenie uwagi, że system jest do bani. Nie ma żadnej kontroli nad nieuczciwym naliczaniem opłat za nieistniejące usługi. Kurierzy i skrypty dopisują sobie do systemu różne rzeczy i nawet nie ma jak tego reklamować. Zróbcie z tym porządek.

oznacz moderatorów

AL-TECHNIK
#8 Zapaleniec#

Też przerabiałem ten temat i w sumie na chwilę obecną tylko kontroluje sytuacje raz na jakiś czas w celu sprawdzenia czy allegro nie robi mnie w bambuko. Jeżeli chcecie wysyłać poprzez dpd to u mnie to wygląda tak. 

Podpisujesz oddzielną umowę bezpośrednio z dpd. Musisz tylko pamiętać żeby postawić przedstawicielowi warunek, że podpiszesz umowę jeżeli nie będą naliczać ci opłaty za gotowość systemową (120zł netto/miesiąc, szerzej temat opisany w necie). Po podpisaniu umowy dostajesz dostęp do aplikacji dpd i tam importujesz zamówienia z allegro. Drukujesz etykiety i co najważniejsze zamawiasz kuriera. Tu niestety też liczy się limit (zamówienie na min. 4 paczki). Chociaż rozmawiałem ze swoim opiekunem to mi babeczka powiedziała, że oni nie naliczają żadnej opłaty za podjazd kuriera nawet po jedną paczkę i że ta opłata jest doliczana przez allegro bo najzwyczajniej z świecie chcą sobie dorobić. Allegro odbija piłeczkę i twierdzi, że to ich umowa z dpd sprawia, że doliczają za podjazd kuriera. Co jest żenujące, że taki moloch jak allegro wypracowało sobie gorszą umowę, a niżeli ktoś kto prowadzi jednoosobową działalność. Jeżeli masz 4 paczki składasz zlecenie odbioru i masz całą historię zamówień itd. W razie naliczonych opłat masz podstawy do złożenia reklamacji i mocne argumenty. W przypadku mniejszej ilość paczek, można je zdać w punkcie pickup, że od ręki dostaje się potwierdzenie oraz dodatkowo przychodzi sms i info na e-mail. Takim oto sposobem można uniknąć haraczu allegro. Grunt, żeby nie robić etykiet i nie zamawiać podjazdu kuriera bezpośrednio poprzez allegro. U mnie to działa i już od dłuższego czasu nie było nic doliczone. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdro. 

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Wielkie dzięki za poświęcony czas, ale co wtedy z przesyłkami Smart? Na umowie Allegro wyjdzie sporo taniej jak sądzę. Swoją drogą umowa Allegro z DPD z pewnością jest lepsza niż indywidualna, tylko nam naliczają więcej, bo muszą zarobić, plus jeszcze prowizja od wysyłki, plus oszustwa na dojazdach.

oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

@nat_not 

A co z odpowiedzią na moje pytanie?

"DPD nie udostępnia klientom danych w postaci listów przewozowych lub wyciągów dot. przesyłki zawartych w systemach DPD". To gdzie ja mam szukać dowodu na to, że opłatę pobrano słusznie?

oznacz moderatorów

kon2747
#7 Wielbiciel#

Dlatego ja nie nadaje już DPD tylko DHL, podjazd za darmo nawet dla 1 przesyłki

 

Zobaczymy, jak im obroty spadną zaczną szukać przyczyn

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Ja też zmieniłem DPD na DHL od pierwszego dnia wprowadzenia. Ale nawet po dwóch miesiącach DPD potrafi nagle naliczać opłaty za nieistniejące usługi ze stycznia. To chyba jakaś zemsta za zmianę kuriera. Reklamacji nie uznają.

oznacz moderatorów

JARLAND1
#10 Popularyzator#

Ja wdrożyłam wysyłkę DHLem, ale jeszcze nie zrezygnowałam z DPD, jestem w fazie testowania, ale DHL tylko mogę z wysyłam z allegro , bo nie mam z nimi umowy, to będzie dobrze?

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

To trzeba sobie wyliczyć zależnie od wielkości paczek, bo są dopłaty za gabaryty. Ja mam umowę z DHL, ale wysyłam z Allegro. Nawet jeśli dla mnie DHL będzie droższy niż DPD, to i tak wolę DHL, bo nie znoszę nagminnego oszukiwania, bałaganu w dokumentacji rozliczeniowej i nie respektowania reklamacji. Powinny być rozliczane wyłącznie dojazdy zlecone, a nie samowolnie dopisywane.

oznacz moderatorów