anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WRACA opłaty za podjazd kuriera dpd

AptekaNatolinska
#13 Ambasador#

Wracaja opłaty za podjazd? każdy? 

Jeśli udostępniasz dostawę metodą Allegro Kurier DPD Przywrócimy opłatę za zlecenie odbioru przesyłek przez kuriera

No cóż, proponuję zbiorowy protest w postaci kasowania wysyłki przez kuriera DPD. Jak im spadną obroty to wymuszą obniżenie tego alleharaczu. 

oznacz moderatorów
97 ODPOWIEDZI 97

AptekaNatolinska
#13 Ambasador#

Uściślij proszę: podjazd jednorazowy po odbiór do 3 przesyłek:

nadanych przez allegro dpd czy nadanych wogóle przez dpd?

Bo aktualnie wysyłam 1/2 allegro dpd a 1/2 dpd  z innych stron. Dla mnie całośc to dpd, ale może dla was to różni nadawcy, wolę uściślić.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Skonsultuję tę kwestię z ekspertami i wrócę do Ciebie z odpowiedzią, gdy tylko otrzymam potwierdzone informacje. 

Ola
   Moderatorka

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Poproszę o konsultację następującej sytuacji. Zamawiam podjazd przy pierwszej paczce, a w ciągu dnia zlecam jeszcze 3 przesyłki już bez podjazdu. Kurier uczulał mnie, by było jedno zlecenie dziennie, a on sobie podpina wszystkie paczki. Łącznie kurier odbierze 4 przesyłki, zlecenie jedno. Czy w tej sytuacji opłata będzie naliczana?

oznacz moderatorów

SZMIGIEL_DACHY
#8 Zapaleniec#

Dołączam się do tego pytania, czy wtedy opłata będzie pobierana ?

oznacz moderatorów

mr_oma
Moderatorka
Moderatorka

@SZMIGIEL_DACHY@DlaMistrzow_pl  opłata nie zostanie naliczona, jeśli kurier podczas jednego podjazdu odbierze 4 przesyłki i więcej. Istnieje możliwość zamówienia tylko jednego podjazdu kuriera, który zabierze wszystkie paczki, natomiast warto mieć na uwadze, że kurier DPD może nie przyjąć większej liczby przesyłek, jeśli zlecenie odbioru ich nie uwzględnia. 

Maja
   Moderatorka

Butiktalulla
#12 Orędownik#

ale to płacimy za podjazd do punktu  czy za podjazd za paczkę ?

np. mam 4 - nie płacę , mam 1,2,3  - płace jedną opłatę za podjazd czy też  płacę 1 , 2 lub 3 stawki za podjazd  ? 

oznacz moderatorów

mr_oma
Moderatorka
Moderatorka

@Butiktalulla, opłata 3,99 zł będzie doliczona do każdego podjazdu kuriera, w którym zabierze 1, 2 lub 3 przesyłki.

Maja
   Moderatorka

Butiktalulla
#12 Orędownik#

czyli w skrócie aby nikomu nie mieszać- płace za jednorazowy fizyczny -  podjazd 🙂

a co w przypadku jak mam 4 paczki - zamawiam na nie kuriera - a potem wpada mi jeszcze jedna na która także zgłaszam podjazd na ten sam dzień  -  kurier tego dnia podjeżdża i zabiera 5 paczek - nie płacę nic - gdyż spełniłem minimum logistyczne na dany dzień ( podjazd ) ?

oznacz moderatorów

mr_oma
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska, tak. 🙂 Istnieje ryzyko, że w takiej sytuacji najpierw przyjedzie jeden kurier po 4 paczki, a następnie drugi po jedną paczkę, za co naliczymy opłatę (3,99 zł). W takim przypadku trzeba w Wysyłam z Allegro zamówić tę jedną przesyłkę bez podjazdu kuriera. Zgodnie z tym, co pisałam wyżej:

Istnieje możliwość zamówienia tylko jednego podjazdu kuriera, który zabierze wszystkie paczki, natomiast warto mieć na uwadze, że kurier DPD może nie przyjąć większej liczby przesyłek, jeśli zlecenie odbioru ich nie uwzględnia. 

Maja
   Moderatorka

DlaMistrzow_pl
#11 Animator#

Czy podtrzymujesz co napisałaś czyli, że w sytuacji, gdy kurier DPD zabiera więcej niż 3 przesyłki, zlecenie podjazdu ma z systemu zewn. DPD online, to mimo iż "z Allegro" ma np. jedną przesyłkę, to opłata nie zostanie pobrana?

Analizuję na tą chwilę czerwiec i mam dwie sytuacje, gdy na zleceniu odbioru min 5 paczek mam pobrane opłaty za podjazd, faktycznie Allegrowych paczek mogło nie być ponad 3 w tym dniu, ale łącznie kurier podjechał po więcej. Zaznaczam, że zlecenie podjazdu było jedno, z DPD online. Nie zlecamy podjazdów, ani nie generujemy LP ze strony Allegro (WzA).

Składam reklamację dla przykładu. Też tak macie?

oznacz moderatorów

ADMAXONLINE
#8 Zapaleniec#

Tak dokładnie tak mam podpisana umowę z dpd i podjazd kuriera mam za darmo oczywiscie nie generuje przez allegro etykiety ani tez nie zlecam podjazdu kuriera na allegro tylko kurier jest u mnie codziennie powyzej 100 przesyłek dziennie a i tak fantastyczne allegro bierze 3.99 za kazda paczke z allegro zgłaszałem na stronie dpd i napisali ze oni nic nie policzyli i allegro jest temu winne zgłosiłem na allegro reklamacje i czekam juz 18dzien i nadal bez opowiedzi 

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Czyli np jak się ma 5 paczek allegro Dpd to wystarczy 1 zamówić z podjazdem a pozostałe nie... ? bo za kazda kolejna z zaznaczonym podjazdem zapłacę?

Kurier podjeżdża u mnie raz dziennie i zabiera wszystko. Czy jest to liczone jako 1 podjazd? 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AptekaNatolinska Przepraszam, że musiałaś czekać na moją odpowiedź, ale dostałam potwierdzenie, że w takiej sytuacji naliczymy opłatę za podjazd. Muszą być co najmniej 4 przesyłki z Allegro, czyli Allegro Kurier DPD,Allegro Kurier DPD Pobranie, Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup. Przesyłki z umowy własnej nie mają tutaj znaczenia.

Ola
   Moderatorka

AptekaNatolinska
#13 Ambasador#

Ale przecież kilka "odpowiedzi" wyżej la_nika pisała, że Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup jesli nie zaznaczysz podjazdu to bezpłatny. To jak w końcu? Bo jedna przeczy drugiej. Może byscie panie moderatorki skonsultowały i określiły wyraźnie.

oznacz moderatorów

mikeza
#18 Luminarz#

jeśli wysyłasz na własną umowę, to interesuje Cię to co masz w jej zapisie. Kurier podjeżdża po odbiór paczek, a przy okazji zabiera te allegro dpd (tam nie wpisuję zlecenia odbioru). Allegro nie wie przecież ile nadajesz paczek na swoją umowę.

lwowl
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
A jak jest z podjazdami UPS? Są płatne czy nie? Czy jest jakieś minimum paczek? Trzeba szukać alternatywy niż dokładać do biznesu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@lwowl w przypadku kuriera UPS zlecenie odbioru, czyli podjazd i odbiór paczek przez kuriera, nie jest wliczone w cenę przesyłki. Jest to usługa dodatkowa, za którą rozliczysz się z nami zgodnie z cennikiem usługi. Usługa może być dla Ciebie bezpłatna jeśli regularnie zamawiasz przesyłki metodą Allegro Kurier UPS i złożysz stałe zlecenie odbioru.
Minimum, które musisz zadeklarować i spełnić, to: podjazd kuriera co najmniej 3 razy w tygodniu, a przy każdym podjeździe przekażesz kurierowi co najmniej 4 paczki.
Czyli wygląda to podobnie, tutaj znajdziesz informację jak złożyć stałe zlecenie odbioru. 

Monika
   Moderatorka

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#13 Ambasador#

A jesli sama dostarczę do punktu mającego umowe na odbiór przesyłek  UPS ? Czyli nie ustalam stałych minimum 3 dni odbioru i nie patrzę na ilośc paczek? są dwie - zawożę, nastepnego dnia jest jedna - zawożę, potem pauza do końca tygodnia. Jak wtedy przedstawia sie kalkulacja? Obciążąją jakąś opłatą czy nie?

Bo nie znalazłam odpowiedzi w  "mądrych" radach.

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#11 Animator#

U nas kurier odbiera paczki 10-13 jeśli nadam 4 sztuki o 12 nie odbierze ich przerzuci paczki na drugi dzień a ja nadam w drugi dzień 2 paczki .Czyli place kare za podjazd za 2 skoro z poprzedniego dnia mam 4 paczki przerzucone to płace czy nie  .Nadając paczki o 12  nie mogąc po nie przyjechać kurier DPD przerzuca je wbijając ze towar nie został spakowany i co w takiej  sytuacji ?place za pusty podjazd ? .DPD to wasza opcja nie mam ustalonych podjazdów tak jak to jest z inpostem gdzie mam umowę podjazd 15-17 .Po raz kolejny zaczynacie kombinować bezczelnie śmiejąc się sprzedawcą w oczy szukając łatwego zarobku .

oznacz moderatorów

ADMAXONLINE
#8 Zapaleniec#

No chyba nie do końca wysyłam bezposrednio  z hurtowni ma wspolprace z dpd na podstawie umowy ma dziennie min. 100 paczek i nie zamawiajac podjazdu kuriera z allegro dostałem za kazda paczke 3.99zl allegro robi co sie im zywnie podoba. I co teraz macie 14dni na rozpatrzenie reklamacji potem ja odrzucicie i mam to placic?

oznacz moderatorów