anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wskaźnik Alleprogres - Jak wy sobie z tym radzicie?

Techdiagnoza
#8 Zapaleniec#

Cześć, 

Allegro robi nam znowu pod górkę. 

Przesyłka tego samego dnia u nas ustawiona do godziny 12 i z tego się wywiązujemy praktycznie w 100% 

Dlaczego?

Bo kurier podjeżdża po 13 i możemy w ten sposób wszystko ogarnąć.

Teraz mamy jakieś wskaźniki Alleprogress i według tego wskaźnika wysyłamy towary tego samego dnia w 34% w związku z czym nie mamy zwrotów za szybką wysyłkę. 

Jak mamy to poprawić?

Mamy wozić paczki na sortownie oddaloną o 50km?

Kurier nie może później podjeżdżać, większość zamówień wpada wieczorem.

Jak wy sobie z tym radzicie?

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:44052296
#21 Demiurg#

W mojej firmie się z tym pogodzili, że tanio to już było teraz już będzie tylko coraz drożej i tworzymy własny sklep internetowy 😐

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Techdiagnoza  my sobie nie zawracaliśmy głowy takimi cudami. Oplaty smart wkalkulowane w cene i nawet sie nie zgłaszaliśmy do alleprogres.

Nie bedziemy brać udziału w losowaniu - wzrośnie-nie wzrośnie , będą koszty- albo nie bedzie.

To bez sensu i żadna motywacja do szybszej wysyłki. Wiec daliśmy sobie spokój

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Dopłaty za Smarta wliczone zostały w cenę. Wyrobimy wskaźnik wzrostu to wyrobimy, będzie bonus, nie wyrobimy, to nie będziemy stratni. Przejmować się tym nie ma sensu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Techdiagnoza dolicz koszty do towaru a jak się uda to się uda, nic z tym nie zrobisz, bo jak piszesz zakupy są wieczorem i weekendy to psuje całą zabawę 🙂 to jest tak zrobione żebyś gonił ale nie dogonił 😄

Ja na razie mam przyzwoicie zobaczymy na koniec miesiąca 🙂

ffds.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 Jak te wyliczenia będą wychodzić jak u mnie choćbym wystawił tę godzinę graniczną na 10-tą czy 11-tą to klient nie ma szans nic danego dnia do tej godziny kupić (wszystko wystawione w aukcjach kończących się wieczorem) .Jedni klienci płacą od razu (tym nie ma szans wysyłki w dany dzień) inni płacą dopiero rano następnego dnia a ja je wysyłam przed godzinami granicznymi odbiorców .Jak to będzie wyglądać?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 godzina graniczna to tylko gwarancja nadania, jak uda się nadać po tej godzinie to też liczą do statystyk 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

abakus1421
#9 Pomysłodawca#

Witam, próbowałam ogarnąć te wskaźniki i doszłam do wniosku, że problem leży w tym, iż Allegro liczy jako nadane w tym samym dniu, tylko przesyłki smart, ale w stosunku do wszystkich przesyłek.

Czyli jeżeli na 100 przesyłek nadanych tego samego dnia miałam tylko 20 przesyłek smart, to wskaźnik mam 20 %.

To oznacza, że zasady tej gry są nieuczciwe, bowiem od przesyłek płatnych płacimy prowizję, co woła o pomstę

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Wszystkie koszty trzeba wliczać w ceny towaru - inaczej pójdziemy "z torbami".

Ten program jest dla "elity" - dyskryminuje on sporą część sprzedawców.

U mnie 90% to przesyłki InPost .

W poniedziałki InPost odbiera przesyłki nawet o 9:30.

W pozostałe dni przed 12:00.

Program "szybkich wysyłek" to u mnie fikcja. Więc podejście Allegro do tego tematu jest iście "rasistowskie" - dyskryminuje ono szereg firm, które są w mniejszych miejscowościach, "na końcach trasy" kurierów.

Nawet nic nie da zapakowanie paczki do paczkomatu lub do punktu odbioru - u mnie wymiana jest o godz. 11:00 - taki rejon.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@AGD-SERVICE nie rasistowskie, tylko to czyn nieuczciwej konkurencji

opisany w odpowiednich ustawach

pomijam już takie kwestie jak blokowanie odstępu do rynku, czy opłaty półkowe - czyli branie pieniędzy za umieszczenie ofert wyżej niż innych i inne manipulacje wynikami wyświetlania oferty

i format działalności sklepu osa, którą raczej trudno uznać za zrówoważany konkurencyjnie

jakoś za w/w zapędy monopolistyczne uokik się nie bierze

skandalem są również dopłaty do tzw darmowych wysyłek pobierane od sprzedawców

jakoś przy sprzedaży smarta allegro nie informuje o tym kupujących

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Przez pierwszy tydzień starałem się wysyłać jak najwięcej bo teoretycznie jestem w stanie zrobić te dodatkowe 6% ale w momencie kiedy zorientowałem się, że ostatni dzień miesiąca wypada w poniedziałek, czyli w dzień kiedy wskaźnik jest najniższy po weekendzie dałem sobie spokój.

oznacz moderatorów