anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wszystko o Allegro DPD

Paak_Sport
#10 Popularyzator#

Mam sporo pytań, bo w komunikatach jest minimum informacji.

1. Można w tym samym cenniku ustawić zarówno opcję dostawy kurier DPD, jak i Allegro kurier DPD?
2. Czy jeśli mam umowę aktualną z DPD, a chcę korzystać też z Allegro DPD jak będzie wyglądało generowanie etykiet? Będzie to możliwe z poziomu już wcześniej używanego konta DPD?
3. Jak wyglądają wymogi dot. gabarytów paczek Allegro DPD?
4. Jakiekolwiek informacje dot. paczek niestandardowych? Przecież wysyłka kurierska dotyczy najczęściej większych przedmiotów, a nie paczuszek pokroju mały karton. Zwracacie tylko 8 zł, my płacimy 4. Wysyłka np. gryfu poprzez DPD to realny koszt na poziomie przynajmniej 20,- w zależności od umowy.
5. Jeśli chodzi o rozliczenie allegro Smart DPD: sprzedający płaci 3,99, wy dopłacacie sprzedającym 8 zł, tak? Pytanie kolejne: czy gdy potrącana będzie prowizja od kosztów dostawy będzie także potrącana od dostawy Allegro DPD?

Tyle na razie.

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Paak_Sport W tym artykule na stronie "Dla sprzedających" znajdziesz szczegóły wprowadzanego przez nas rozwiązania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Paak_Sport
#10 Popularyzator#

Proszę o doprecyzowanie.

3. Czyli cena płacona przez sprzedającego w wysokości 11,99 i 15,99 dot. wszystkich gabarytów paczek od 0-31,5 kg do 300 cm, tak? Jest to cena stała dla tych przesyłek i nie ma tu jakichś progów?
4. Czyli, jak rozumiem, albo produkty niestandardowe należy wyrzucić z Allegro DPD lub różnicę doliczyć do ceny towaru. De facto całe asortymenty będą z tego powodu mogły być wyłączone ze Smart.
5. Czyli: ustawiamy cenę 12,99 na allegro DPD. Kupuje klient ze smartem. Nie dostajemy żadnej dopłaty. 3,99 to rabat, którego udzielamy. Zgadza się? W takim razie czy od tych 3,99 od 6 kwietnia zapłacimy jeszcze dodatkową prowizję? Od wtedy będzie prowizja pobierana od kosztów dostawy i ceny przedmiotu łącznie.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Paak_Sport 

3. Nie. Cena 11,99 zł obowiązuje za paczkę Allegro Kurier DPD -  pod warunkiem , że jest do 31,5kg wagi rzeczywistej lub gabarytowej.

Wagę gabarytową liczymy tak: szer w cm x wys w cm x dł w cm i dzielimy przez 6000 (wskaźnik DPD). Np. naprawdę duża paczka o wymiarach 50x50x60cm = 150 000 / 6000 = 25 kg wagi obliczeniowej - czyli mieści się w wymiarach do 31,5kg.

Aby paczka była traktowana jako standardowa, żaden bok nie może być dłuższy niż 150 cm, a suma wys+dł+szer może być do 300cm.

Nie ma progów. 

4. To już zależy od Twojej decyzji. Zasady dotyczące wymiarów paczek obowiązują wszystkich klientów DPD.

5. Gdy ustawisz 12,99zł, obciążymy Twój rachunek kwotą 3,99 zł i nie naliczymy od niej prowizji. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

germanrower
#9 Pomysłodawca#

A co jesli ktos nada przesylke i potem zostanie zgabarytowana ? 

oznacz moderatorów

Paak_Sport
#10 Popularyzator#

To jeszcze tylko odnośnie 5. Prowizja nie będzie naliczona, bo następuje przesunięcie pobierania prowizji od kosztów o miesiąc czy zwyczajnie nie będzie w ogóle od tego naliczana?

oznacz moderatorów

germanrower
#9 Pomysłodawca#

W ogole .

oznacz moderatorów

germanrower
#9 Pomysłodawca#

Prowizja od kosztow dostawy ma byc naliczana w aukcjach innych niz z dostawa smart 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Paak_Sport Jeśli - zgodnie z pytaniem - będzie to zakup w ramach Allegro Smart!, prowizja nie będzie naliczana.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@nat_notdlaczego są dwie ceny za Allegro Kurier DPD ? Raz piszecie o cenie 11.99 a za drugim razem że maks.12.99 i przy pobraniach raz 15.99 a za drugim 16.99 ?

Proszę o wyjaśnienie

oznacz moderatorów

germanrower
#9 Pomysłodawca#

myśle że żebyś cena mogł zdecydować czy chcesz tylko smart czy i allegro dpd..?

oznacz moderatorów

germanrower
#9 Pomysłodawca#

sorki źle. jedno to cena zakupu przesyłkia drugie sprzedaży 

 

  1. Usługę dostawy kupisz od Allegro w cenie:

Allegro Kurier DPD:

  • 11,99 zł brutto - dla przesyłek poza Allegro Smart!
  • 3,99 zł brutto - dla przesyłek Allegro Smart!

Allegro Kurier DPD pobranie:

  • 15,99 zł brutto.
  1. Dla tych metod obowiązują maksymalne progi cenowe. Oznacza to, że możesz je udostępnić w swoich cennikach za:

    • maksymalnie 12,99 zł brutto dla metody dostawy Allegro Kurier DPD,
    • maksymalnie 16,99 zł brutto dla metody dostawy Allegro Kurier DPD pobranie.
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@PawHaft Niższa cena to koszty, które Ty ponosisz (kupujesz tę usługę w ustalonej przez nas cenie) i możesz w takiej cenie oferować ją kupującym lub w wyższej, ale maksymalnie wynoszącej 12, 99 zł (Allegro Kurier DPD) i 16,99 zł (Allegro Kurier DPD pobranie).

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

maciej_pietras
#8 Zapaleniec#

A czy ktoś już podpisał umowę z DPD i widzi tam jakieś haczyki? Ja dostałem informację, że jeśli nie wykażemy obrotów na koncie DPD w okresie rozliczeniowym 2tyg to będziemy musieli zapłacić DPD opłatę za "gotowość". Są jeszcze jakieś inne haczyki w sensie ukrytych dodatkowych opłat? Widziałem opłaty za generowanie wyciągów z przesyłkami itp. Boję się wtopić w umowę z DPD pełną kruczków i ukrytych opłat. 

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

Jeżeli klient wybierze dostawę allegro DPD poza SMART , płaci 11,99 zł  ( którą jako sprzedający , wpłacam allegro/przewoźnikowi ) a ja jestem zwolniony z prowizji?!

 

I w drugą stronę klient dokonuje wyboru allegro DPD pobranie , ja płacę do allegro 3,99 zł za paczkę , ale nie opłacam prowizji ? 

Czyli de facto daje klientowi "rabat transakcyjny" na kwotę 3,99 zł . 

 

I 3 przykład udostępniam allegro DPD we własnym zakresie w wyższej cenie , od której opłacam prowizję przypisaną danej kategorii sprzedaży. 

 

Zgadza się @nat_not , czy źle interpretuję ? 

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

DPD pobranie w ramach smart *

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@lopes1990 Prowizji nie naliczamy od kwoty 3, 99 zł, jeśli klient kupi w ramach Allegro Smart! 

Jeśli kupujący opłaca przesyłkę (nie korzysta z usługi Allegro Smart!), naliczymy prowizję od kosztów wysyłki.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

MITSUSTYLE
#8 Zapaleniec#

Czyli wysyłanie większych paczek jest karane dodatkową opłatą. Czy to ma jakąś podstawę prawną??

 

 

oznacz moderatorów

Przemekebay
#8 Zapaleniec#

Powiedz mi jedno, dlaczego mamy płacić prowizje od kosztów wysyłki, nie korzystając z allegro dpd ??

 

to ma być dla nas jakaś kara za to że nie chcemy waszego "produktu" gdzie wy zarabiacie na NAS, bo powiedzmy płacicie DPD wg umowy kwotę np 6 zł a nas obciążacie 11,99, a jeżeli wystawimy swoją przesyłkę w cenie 15 zł to dowalicie nam karę w wysokości % (nie wiadomego pochodzenia) ?

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

BRAWO ALLEGRO  za "przejrzysty" regulamin Allegro Kurier DPD... Ile zarobiliście na nieświadomości sprzedawców? Dlaczego nie pisaliście że po automatycznej zmianie z Kurier DPD na Allegro Kurier DPD będziecie doliczać koszt wysyłki do rachunku nawet nie mając podpisanej umowy z DPD? Miało być taniej dla kupującego a wyszło jak zawsze 2 razy drożej dla sprzedającego...

 

oznacz moderatorów