anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyłudzanie danych

martyna123_78
#7 Wielbiciel#

Cześć czy ktoś z Was miał do czynienia z podobną sytuacją na Allegro i jak to do nich zgłosić ewentualnie bo podejrzewam scam 😞
Dostałam z obcego numeru (nienależącego do moich kontaktów) wiadomość na whatsapp z prośbą o podanie maila z linkiem do ogłoszenia na allegro. Osoba pisząca rzekomo potrzebuje adresu mail do złożenia zamówienia, załącza screen ale… ogłoszenie nie jest moje!
Jak piszę, że to nie moje ogłoszenie, to dalej ciągnie wątek rzekomego zamówienia. I teraz najlepsze: dzwonię przez whatsapp i nie odbiera (po chwili dostaję informację, że nie może rozmawiać) ale połączenia komórkowego nie można wykonać - po prostu po wybraniu numeru połączenie jest „wyrzucane”.
Miał ktoś do czynienia z takim procederem?
I pls help jak ten numer zgłosić allegro?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@martyna123_78 Możesz zgłosić nam to np. tutaj, na Allegro Gadane, ale w takiej sytuacji potrzebny nam jest login takiego konta. Sam numer z WhatsApp niestety trudno nam zablokować, bo z reguły nie jest to numer zarejestrowany w naszym systemie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

martyna123_78
#7 Wielbiciel#

Zgłosiłam to już przez czat. Natomiast oszustwo idzie poza allegro. „Łowią” po prostu sprzedawców, wysyłając randomowe linki innych ofert sprzedaży i kontaktują się przez whatsapp. Jeśli to proceder na większą skalę, to może warto przypomnieć/ostrzec sprzedających, że Allegro nie wymaga podania adresu email sprzedawcy przy finalizacji zamówienia.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@martyna123_78 Ten temat był wielokrotnie poruszany na AG. Istnieje kilka tysięcy takich wpisów. Ponieważ to wystepuje na Allegro Lokalnie, to w momencie wejścia w wiadomości wyświetla się odpowiednie ostrzeżenie.

oznacz moderatorów

dreszczyk-emocji
#8 Zapaleniec#

oszust.png

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@dreszczyk-emocji dziękuję za zgłoszenie. Konto wskazanego użytkownika zostało zablokowane. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów