anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wypłata POK kupującemu

MAMY ROZWIĄZANIE!
tatiana1967
#9 Pomysłodawca#

Drogie Allegro. 

Dnia 08 Lip. 2022, 20:29 na allegro lokalnym kupujący wygrał licytację chodziło o grę: Tekken 3 Play Station. W aukcji było jasno napisane: Stan gry oceniam na dobry. Posiada rysy lecz w niczym one nie przeszkadzają. Przed wysyłką gra była sprawdzana na konsoli oraz wcześniej grano na niej. Kupujący po otrzymaniu paczki stwierdził że jest "Kolekcjonerem" i ta gra nie działa została założona przez Kupującego dyskusja w której stwierdził iż u niego na konsoli ona nie działa. Zarządał zwrotu "Prośba o pełny zwrot gotówki (wraz z kwotą za przesyłkę) na konto" poinformowałam kupującego że ona na 100% działa. Kupujący dalej upierał się że nie działa lecz w jednym momencie cytuje jego słowa "Po włożeniu jej do konsoli, pojawia się napis: "Namco Presents" i dalej nie idzie. Czyli jeśli ona by nie działała nie pojawiałoby się nic tzn nie odczytywałoby jej. Napisałam do kupującego że problem może leżeć po stronie jego konsoli a dokładnie lasera ale to nie dochodziło do niego. Poprosił allegro o pomoc jeden z pracowników stwierdził że muszę rozpatrzyć jego reklamację. TAK OCZYWIŚCIE jeśli ona by naprawdę nie działała wtedy zgadzam się z tym ale skoro ja mam pewność na 100% że działa to co ja mam rozpatrywać ??!! Oczywiście poinformowałam w dyskusji  że nie przyjmuję reklamacji gdyż ona działa wtedy allegro stwierdziło że: mam przedstawienić w dyskusji jednoznacznej i merytorycznie uargumentowanej decyzji reklamacyjnej, z uwzględnieniem zgłoszonych wad towaru. PYTAM JAKICH WAD SKORO GRA DZIAŁA ??!! Kupujący ponownie poprosił o pomoc allegro wtedy otrzymałam taką informację:  "Niestety nie mogę zmienić decyzji Sprzedającej, ale proszę się nie martwić. Zwrócimy Panu pieniądze z Programu Ochrony Kupujących. Formularz będzie dostępny od 22 lipca, godziny 20:30 pod linkiem: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index".  Kupujący złożył taki wniosek dostałam emaila że mam oddać pieniądzę jeśli tego nie zrobię nałożone zostaną na mnie zawieszenia itd.... Pytam się gdzie tutaj jest sprawiedliwość ??!! Kupującemu nie spodobała się gra bądź znalazł w lepszej tańszej cenie i tą grę nie musi zwracac tylko złożyć wniosek niby jako uszkodzoną a ja mam ponosić za to konsekwencję ?? Napisałam w dyskusji że jestem w stanie dać płytę firmie zajmującej się analizami płyt w celu udowodnienia że ona działa lecz za taka analizę zapłaci kupujący. Otrzymałam taką informację od niego: 

Nie wyrażam zgody na żadną analizę za którą mam płacić. Jako konsument jestem chroniony systemem ochrony kupującego i tam wniosek złożyłem. Od teraz to już Pani będzie się kontaktować z Allegro gdyż to im w trakcie składania wniosku oddałem prawa do upominania sie o zapłatę.
 
Bardzo proszę Moderatorów o przyglądniecie się tej sprawie gdyż to już są kpiny to co robią kupujący.
Również bardzo proszę o odpowiedź jak moderacja to widzi gdyż to naprawdę jest kpina. 
 
 
            
oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
LEW433
#21 Demiurg#

Trzymaj się swojej wersji, niestety tak jak napisałem wcześniej "to był błąd że od razu nie chciałaś żeby odesłał", nie wiem szczerze co teraz będzie, przykro Mi. Gość wygląda na cwaniaka. 😍

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tatiana1967 Cześć. 🙂 Rozumiem, że ta sytuacja jest dla Ciebie niekomfortowa. Pamiętaj proszę, że jako Sprzedająca powinnaś rozpatrzeć reklamację i dopiero wtedy wydać decyzję. Nie możesz jej odrzucić i nawet nie zapoznać się z przedmiotem. Widzę, że poprosiłaś w dyskusji Kupującego o odesłanie przedmiotu. Zgłosiłam również tę sytuację do zespołu zajmującego się dyskusjami i przekazałam Twoją wiadomość. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak wspominałem wcześniej sprzedająca popełniła błąd nie prosząc o odesłanie towaru, ale widać że kupujący jest trochę "cwany", warto się przyjrzeć jeszcze raz sprawie.😁

oznacz moderatorów
tatiana1967
#9 Pomysłodawca#

Witam Panią Moderatorkę. Zgadza się teraz rozumiem jak powinnam rozpatrzyć tą reklamację lecz w tamtym momencie uznawałam że skoro płyta sprawna to po co mam to rozpatrywać. Jestem w stanie zrobić wszystko aby udowodnić iż płyta jest w 100% sprawna. Nie zależy mi na pieniążkach bo to 65zł ale zależy mi na uczciwości i udowodnieniu że kupujący to niezły cwaniak który tak właśnie robi. Jeszcze raz @ko_alka  dziękuję ci z całego serca za pomoc.

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@tatiana1967 uwierz mi (nam), takich cwaniaków (właściwie oszustów) na Allegro w obecnych czasach nie brakuje. A Allegro ich niestety uczy jak oszukiwać normalnych ludzi.

Twój mały błąd polega na tym, że w dyskusji od razu nie rozpatrzyłaś reklamacji, odrzucając ją.

Następnym razem jak będziesz coś wystawiać to w treści aukcji dopisz formułkę, że wyłączasz rękojmię.

oznacz moderatorów
tatiana1967
#9 Pomysłodawca#

No właśnie ja na takiego oszusta właśnie trafiłam co kosztuje mnie nerwów, stresów itd...

Mój błąd teraz wiem mogłam przyjąć reklamację i nagrać filmik jak odpalam grę na konsoli itd...

Tutaj właśnie chodzi o to że nie będę mogła wystawiać na allegro bo mają zostać wprowadzone jakieś ograniczenia itd...

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tatiana1967 Otrzymałam informację, że jeśli nie uda Wam się porozumieć, to ewentualny POK dla Kupującego nie będzie niósł ze sobą blokady konta czy obowiązku spłaty. Nie chcemy, żeby którakolwiek ze stron poczuła się poszkodowana. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
tatiana1967
#9 Pomysłodawca#

Pani @ko_alka  cały czas próbuje aby kupujący odesłał mi tą płytę lecz naprawdę zero rezultatu. Nie chcem również aby POK był stratny ze względu na nieuczciwość "kupującego". 

W dyskusji cały czas proszę o odesłanie płyty lecz kupujący powołuje się na support allegro oraz że płyta jest jego własnością.

 


Ale dziękuję @ko_alka  za naprawdę fachową pomoc oraz informację zwrotną.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@tatiana1967 Dobrze że w porę tu napisałaś, nauka na przyszłość i udało się uratować blokadę konta, zawsze warto przed podjęciem decyzji popytać, nawet tu na forum, trzymaj się i dalej do przodu.🤗

oznacz moderatorów
tatiana1967
#9 Pomysłodawca#

Zgadzam się z tobą to jest nauka na przyszłość. Również dzięki tobie, moderatorom i innym użytkownikom tego forum uzyskałam fachową pomoc za co z całego serca wam dziękuję i liczę że nigdy więcej nie trafię na taką osobę jak ten "Kupujący" (ciężko go tak nazywać).

 

Życzę wam dużo zdrówka ❤️

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@tatiana1967  Nauka na przyszłość: omijać szerokim  łukiem  Allegro jeśli ma się coś do sprzedania.  Taniej jest wyrzucić do śmietnika,  albo  dać ogłoszenie na innych portalach.

Zresztą kupowanie też przestało  mieć tutaj  sens,  przebrnięcie przez wyszukiwarkę  i znalezienie tego czego się chce to tragedia.  Ale to inna para kaloszy...

Wzajemnie zdrowia życzymy...😁

 

oznacz moderatorów