anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawianie aukcji - Sugestia modułów

dawal50
#14 Krzewiciel#

Chętnie zobaczyłbym opcję modułów aukcji. Mam na myśli nie coś w stylu całościowego szkicu (który i tak allegro usuwa po miesiącu czy dwóch). Chodzi mi o szablony modułów aukcji (obecnie nazywa się to wierszami w każdej aukcji), które by się nie usuwały jak szkice.

Nie byłoby to "serwerożerne", bo miałoby postać modułów - w stylu takim jak zakładki w aukcjach. Można ustawić np w każdej aukcji taki sam szablon gwarancji. Tak samo powinien być szablon modułów aukcji, takich samych jak obecne wiersze przy wystawianiu.

Np taki moduł wiersza "Mam do zaoferowania produkt w pełni legalny" który i tak jest taki sam w każdej aukcji (nie ma tam napisanego przedmiotu aukcji), a mimo to na każdej aukcji jest czymś innym, mimo że treść jego jest taka sama. Obniżyłoby to zasoby i pozwoliło na hurtowe zmiany. Napiszę jakie by to miało przykładowe zastosowanie - np mam w aukcji sposób użycia produktu i teraz przez to, że nie jest to modułem, to nie mogę hurtowo uzupełnić tej instrukcji o jakiś punkt, o który pytają klienci. Jeżeli bym chciał to zmienić to musiałbym każdą z kilkuset aukcji edytować. Więc tego nie robię. Mając taki moduł mógłbym edytować go tak jak zakładkę reklamacji, gwarancji itp, a zmiana by naniosła się na wszystkie aukcje. Oprócz użyteczności niosłoby to dużą oszczędność czasu i serwerów. Prosiłbym o przekazanie @_HolaOla_ @msniezek tego gdzieś wyżej.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

DasCompany
#7 Wielbiciel#

Świetny sposób, to samo mogłoby się tyczyć obrazów użytych w ofertach. Użytkownik powinien mieć swoją galerię gdzie trzymałby pliki graficzne, których używa w aukcjach. Na tej samej zasadzie mogę używać jednego obrazka w 100 tyś aukcji i za każdym razem jest on powielany na serwerach, a ja muszę każdą ofertę z osobna edytować. Mogłoby się to odbywać poprzez podmianę jednego pliku w folderze użytkownika.

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Bardzo dobry pomysł. Kolejne zastosowanie to powtarzające się opisy do grup produktów. Przy każdym koniu, mamy linijkę opisu "jaki koń każdy widzi" + np. grafika przedstawiająca zastosowania konia. Tak, można by to napisać raz i przy każdej aukcji z koniem, wykorzystać gotowy moduł.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dawal50 Dziękuję za ten pomysł, przekazałam go już do odpowiedniego zespołu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ Ciekawe czy pomysł został olany czy dalej jest gdzieś na tapecie

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dawal50 Zapewniam Cię, że został przekazany i nie został olany. Uprzedzając pytanie, na ten moment nie mam informacji czy i kiedy ewentualnie będzie wprowadzony w życie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

Dodam że miałoby to dodatkowe zastosowanie. Aktualnie jeśli ktoś ma niedozwolone zapisy w opisach aukcji, to trzeba zgłaszać wszystkie aukcje. W momencie gdyby niedozwolone zapisy były w module, to zgłoszenie modułu powodowałoby usunięcie wszystkich modułów/aukcji właściciela modułu. Nie trzeba weryfikować wtedy każdej aukcji. Skoro moduł łamie zasady to znaczy że wszędzie gdzie jest łamie zasady. Oszczędność czasu zgłaszających i weryfikujących.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@dawal50takie rzeczy można robić już teraz przez api allegro

oznacz moderatorów