anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawienie z pliku błąd 225693

Pixelcraft
#7 Wielbiciel#

Hej,

Po wystawieniu 90k ofert przez plik allegro wszystko było ok aż do tamtego tygodnia.

Wyskakuje błąd 

Pixelcraft_0-1707138810535.png

 

Ktoś ma pomysły jak sobie z tym poradzić ?

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Coś tu chyba nie działa 🤔

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pixelcraft sprawdziłam, że w sprawie nr 39974312, Doradca poinformował, że błąd w pliku wynika z nieprawidłowo dodanych parametrów.
W kwestii wystawionych ofert z tą samą marką z formularza, brak możliwości wystawienia tych ofert z pliku może być spowodowany wskazaniem parametru "marka" jako "inne". 
Kod EAN jest także wymagany.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@la_nika "Kod EAN jest także wymagany." 

Jak jest wymagany skoro w formularzu jest jako opcjonalny (powinien być wymagany dla niektórych wartości parametru marka - ale nie widzę tam Fruit of the Loom) 
W pliku z kategoriami w których parametr EAN jest obowiązkowy też te konkretne kategorie nie występują. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@sl-aw-ek 

Daj Pan spokój, standardowy kontakt odpowiedział że EAN nie jest wymagany. W formularzu (opcjonalnie), API wg mnie na sztywno wymagamy. Za duża firma, za dużo zmian, sami za tym nie nadążają i wcale im się nie dziwie.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@serwis-texas "API wg mnie na sztywno wymagamy" 

Tak ale API zwraca EAN jako wymagany dla każdej kategorii z działu moda. Weź sobie np 254260, będziesz miał EAN jako wymagany a później wystaw sobie przez API ofertę bez EAN z marką "BEZ MARKI" lub "INNA" (inna wymaga CustomValue - ale można podać cokolwiek) - wszystko działa.  


Dawno w to nie zaglądałem bo i zwyczajnie nie ma czasu a i priorytety w pracy się zmieniają, ale wydaje mi się, że API w żaden sposób nie komunikowało faktu, że EAN jest wymagany tylko dla wybranych wartości parametru "Marka". 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@sl-aw-ek 

Kupuje w 100% Twoje informacje, szczególnie tą

ale wydaje mi się, że API w żaden sposób nie komunikowało faktu, że EAN jest wymagany tylko dla wybranych wartości parametru "Marka"

@Pixelcraft  A wy sprawdźcie wszelkie kombinacje związane z marką t-shirtu. Może któraś puści.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Pixelcraft "A to kończy karierę naszej firmy" - tylko, że Allegro ma to gdzieś, sprawdź czy zadziała podanie wartości "BEZ MARKI" dla Parametru MARKA - jeżeli to nie przejdzie to faktycznie będzie definitywnie problem z wystawianiem z pliku. 


Ja jeszcze postaram się to puścić testowo przez API ale to dopiero popołudniu jak będę miał czas, nadal jednak liczę na to, że w końcu allegro zauważy problem 🤔 

oznacz moderatorów

Pixelcraft
#7 Wielbiciel#

To że ich to nie obchodzi to ja wiem ;), "Kończy karierę na Allegro ;). Wracając do tematu "bez marki" nie przechodzi. @sl-aw-ek 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

 

Zmobilizowałeś mnie @sl-aw-ek .

Poszło bez EAN po API.

@Pixelcraft 

Zostawiam ofertę przez godzinę.

https://allegro.pl/oferta/koszulka-pixelcrafta-do-testu-15137769990

poszło na marka inna (podaj własny parametr).  Nie mam pojęcia jak to wygląda z pliku, kombinujcie.

 

 

 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@serwis-texas nie no szanuje, ja to jednak wystawiał bym na sandbox-ie ^^ 

Ale to jest kolejny przykład na to, że zwykle wystawianie z pliku jest problematyczne 🙄 @Pixelcraft może warto wystawiać przy pomocy jakiegoś zewnętrznego narzędzia. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@sl-aw-ek , Dziękuje za uznanie, aż takich problemów to ja (na codzień) nie mam żeby się bawić w piaskownicę. Szybka akcja i z bani 🙂

oznacz moderatorów

Pixelcraft
#7 Wielbiciel#

@sl-aw-ek @serwis-texas wystawiając z pliku wybierając róże opcje Marki lub bez marki nadal bez zmian, nie przechodzi.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Pixelcraft 

W oknie marka, na samym dole masz opcję wpisz własną markę. Wybierz to z listy i wpisz pixelcraft (to przykładowo). Daj znać!!!

oznacz moderatorów

Pixelcraft
#7 Wielbiciel#

Hej, niestety nie poszło. @serwis-texas 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Pixelcraft 

OK. To test następny. Wystaw ręcznie jedną koszulkę. Zamknij ofertę aby była zakończona. Pobierz plik CSV z Allegro. Masz ponad 40 k ofert, a da się pobrać tylko 10k więc odznaczysz że chcesz pobrać tylko zakończone. Zobacz jak wygląda plik Allegro. Ja pobrałem tą ofertę która stworzyłem na szybko i dosłownie na tym samym pliku ją otworzyłem. Ogólnie mi z pliku Allegro zadziałało bez EAN. Może to Was od czegoś doprowadzi, naprowadzi. Ty wystawiasz to z pliku Allegro czy jakiegoś innego, alternatywnego?

oznacz moderatorów

Pixelcraft
#7 Wielbiciel#

Zrobiłem tak jak mówisz wcześniej, ale wystawiając  nowe oferty z tego pliku wygenerowanego z zakończonych, sam plik nie chciał mi przejść w formacie csv, utf itp. Wystawiając ta sama ofertę to zakończona numer iD wygenerowany wcześniej przez formularz podpina się do pliku i w takim przypadku przechodzi. Ale nowa oferta już nie. @serwis-texas 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Pixelcraft a do nowej oferty skąd bierzesz wartość pola "ID produktu (EAN/UPC/ISBN/ISSN/ID produktu Allegro)" ? 

oznacz moderatorów

Pixelcraft
#7 Wielbiciel#

Nie podaje, zostaję puste jak zawsze dla nowej oferty. @sl-aw-ek 

oznacz moderatorów

Pixelcraft
#7 Wielbiciel#

Ewidentnie, firma straciła możliwość wystawiania ofert z pliku przy kliku tysiącach produktów tygodniowo nie ma szans na wstawanie z formularza. Wczoraj zrobiłem kilka ofert z formularza i wszytko działa prawidłowo mimo podania Marki Fruit of the loom i nie wpisania EAN. Skopiowałem wszystkie parametry z pliku. Oczywiście w drugą stronę to nie działa z pliku nie da się wystawić. A to kończy karierę naszej firmy. @la_nika @sl-aw-ek @zielony7210 @serwis-texas 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pixelcraft muszę poprosić Cię o cierpliwość w tej sprawie, otrzymasz odpowiedź w wiadomości e-mail. Przekazałeś zrzuty i plik więc zgłoszenie zostanie przekazane do Działu technicznego i otrzymasz odpowiedź, gdy tylko to się wyjaśni. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów