anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka na Słowację bez zgody na wysyłkę za granicę?

diobykoral
#7 Wielbiciel#

Sprzedaję tylko na rynku Polskim. Wczoraj kupił ode mnie klient Słowak z wysyłką do Słowacji. Opłacił wysyłkę Allegro kurier DPD 11.99zł
Jak to możliwe skoro w cenniku dostaw nie mam udostępnionej wysyłki za granicę. Ponadto jak chcę nadać przesyłkę to ceny pojawiają się od ok 60zł w górę a nie 11.99 
Co zrobić w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@diobykoral poproś o dopłatę lub adres w polsce 🙂

Jest problem bo niektóre kody pocztowe zagraniczne są podobne do naszych i udaje się wpisać adres zagraniczny 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Zwróć kasę przez allegro finanse, poinformuj kupującego ze zgodnie z opisem oferty za granice nie wysyłasz.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@diobykoral Poinformuj o tej sytuacji kupującego, albo dopłaci albo zwrócisz kasę.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@diobykoral Lepiej niech Ci kupujący dopłaci i wyślij. W przeciwnym razie możesz otrzymać negatywny komentarz. Allegro nie blokuje takich zakupów.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Kilka dni temu mialem podobną sytuacje.

Poprosiłem o podanie adresu do Polski lub dopłate 50zł

 

Dużo kupuje i nigdy nie korzystałem z dopłaty ale klient twierdził, że nie mógł dopłacić 50zł tylko max 30.Chciał rozbić dopłate na dwie i w pierwszej kolejności dopłacił 20zł.

Po tym opcja dopłat nie była juz dla niego dostępna.

Nie robiłem już problemów i wysłalem tracąc na tym 30zł 

Wartość zakupionego przedmiotu to 200zł

 

Jest jakiś limit na dopłaty ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:80340374 to do jednej transakcji można dopłacić max 30 zł 😞

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/przelew-bankowy/jak-zrobic-doplate-przez-allegro-finanse-EY4...

Maksymalna kwota dopłaty przez zakładkę Kupione wynosi 30 zł.

Dopłatę możesz wykonać tylko raz dla danego zamówienia.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

diobykoral
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Napisałem wiadomość do kupującego, że wysyłka za granicę jest niemożliwa i ze zwrócę pieniądze. Nie wydaje mi się żeby chciał dopłacić, ponieważ wartość zakupu to 49zł...
Faktycznie słowacki kod pocztowy jest taki sam jak polski, stąd zapewne błąd
Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@diobykoral 

Niestety, raczej nie stąd. Z moich obserwacji wynika, że Allegro po prostu nie weryfikuje adresów. Można wpisać cokolwiek, ja ostatnio dostałam adres dostawy do 108-0074 Tokyo JP - oczywiście za polski koszt wysyłki.

Skoro system wie, że "108-0074 Tokyo" to JP, a nie PL, a jednak zezwala na zakup mimo braku zagranicznego cennika, to znaczy, że można w adresie wpisać wszystko.

oznacz moderatorów