anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłki w ramach Allegro Smart. Dlaczego InPost nalicza opłaty?

Premium_Store_PL
#7 Wielbiciel#

 @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  witam mam problem z wysyłaniem paczek: wysyłam je ale dostaje od was meile że jest niepopranie nadana paczka . dostałem liste opcji jakie mam zrobić : ustawienia własne -użyj oferty dla sprzedawców allegro, nic to nie dało ! paczki wysyłam ze smartem za 0 zł a inpost pobiera mi 14,69  za każdą wysłana paczka , co trzeba zrobić ?

jakaś porada 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Premium_Store_PL Cześć. 🙂 Na początek dokładnie zapoznaj się z tym artykułem: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/allegro-smart-jak-poprawnie-.... Sprawdź, czy robisz wszystko zgodnie z instrukcjami.  

Powodów może być kilka. Jeśli nadajesz nadajesz przesyłki przez Wysyłam z Allegro

  1. Wejdź do Wysyłam z Allegro i otwórz zakładkę Umowy własne.
  2. Przejdź do edycji umowy z InPost.
  3. Pod danymi dostępowymi do API ShipX zaznacz opcję: Używaj oferty dla sprzedawców Allegro.
  4. Kliknij przycisk [zapisz]. Gotowe!

Jeśli wykonałeś te kroki i nie przyniosły one skutku, to skontaktuj się z opiekunem handlowym umowy własnej zgodnie z informacją w sekcji Ustawienia --> Umowy własne. Z umową powinieneś otrzymać dane, które należy wprowadzić w zakładce. 

Gdy nadajesz przesyłki przez API, to użyj prawidłowego serwisu dla metody Allegro Paczkomaty InPost: inpost_locker_allegro 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Premium_Store_PL
#7 Wielbiciel#

wykonałem te wszystkie kroki i nadal nic . uzywam baselinkera 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Premium_Store_PL Czy przekazujesz poprawnie adresy mejlowe, czyli podczas nadania przesyłki zawsze wprowadzasz pełny, poprawny adres e-mail w domenie @allegromail.pl przypisany do zamówienia?

Pełny adres mejlowy zawiera w sobie dwie części połączone znakiem "+" i zakończone @allegromail.pl, czyli: 

ko_alka_0-1657726003351.png

 

Jeśli właśnie w taki sposób przekazujesz mejle, a problem wciąż się pojawia, to w celu weryfikacji tej sprawy potrzebuję przykładowy numer zamówienia Smart z naliczeniem InPost 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Premium_Store_PL
#7 Wielbiciel#

sprawdziłem właśnie wydrukowaną etykiete na której jest poprawnie podany adres emial 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Premium_Store_PL Potrzebuję od Ciebie więcej informacji. Poproszę o przykładowy numer zamówienia i zrzuty ekranu kolejno wykonywanych czynności podczas nadawania paczki. 

Jeśli będzie to dla Ciebie łatwiejsze, umów rozmowę telefoniczną z konsultantem Allegro: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6b0fd6c3-e25e-4e61-a1da-ed23df85af7e&subjectId=84e1c27e-b... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Premium_Store_PL
#7 Wielbiciel#

w chwili obecnej nie mam żadnego zamówienia 

 

oznacz moderatorów

Premium_Store_PL
#7 Wielbiciel#

nadaję paczki tylko przez baselinkera . tam generuje sie list i tyle nie mam możliwości krok po kroku pokazania 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Premium_Store_PL Czy masz zaznaczony checkbox "Używaj oferty dla sprzedawców Allegro"?

 

Zrzut ekranu 2022-07-13 o 20.05.21.png

Jeśli tak następne oferty powinny być rozliczane prawidłowo. 

Takie ustawienia znajdziesz w panelu Wysyłam z Allegro --> Ustawienia --> Umowy własne --> InPost --> Edytuj. 

Brak zaznaczenia tej opcji powoduje rozliczenie paczek poza Smart. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Premium_Store_PL
#7 Wielbiciel#

   aaaaaaaaa.png mam takie coś 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Premium_Store_PL W takim razie skonsultuję tę sprawę i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Premium_Store_PL
#7 Wielbiciel#

dobrze , bardzo dziękuję. dodam jeszcze że pomimo mojego smarta ja płacę za wysyłke 14.69zł która jest pobierana w inpost menager. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Premium_Store_PL Otrzymałam informację o konieczności uzupełnienia prawidłowego serwisu dla metody Allegro Paczkomaty InPost: inpost_locker_allegro.

W razie pytań związanych z narzędziem Baselinker, kontaktuj się proszę tutaj: https://baselinker.com/pl-PL/kontakt/ 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Premium_Store_PL
#7 Wielbiciel#

czyli dane w baselinker  są niepoprawne ?

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Premium_Store_PL Nie mamy dostępu do takich informacji. Baselinker to narzędzie zewnętrzne, dlatego zweryfikuj to z Działem Technicznym BL. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów