anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłki w terminie

ekorex_pl
#9 Pomysłodawca#

Cześć. Na Allegro jestem od niedawno stąd też moje pytanie, ponieważ jeszcze nie wszystko rozumiem.  Dotyczy ono wysyłki paczek w terminie. Gdy wchodzę w opcję ,, Jakość mojej sprzedaży''  punkt - ,, realizacja zamówień'' - ,,wysyłka w terminie''- niestety wysyłka w terminie wynosi 0%. Zamówień jak na ten krótki czas miałam sporo , dodaje każdemu kupującemu numer listu przewozowego, zmieniam statusy wysyłki.  Jednak nie rozumiem o co w tym chodzi, co zrobić aby każda wysyłka była wliczana w to pole.  Proszę o pomoc. Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

Knowhere
#21 Demiurg#

@ekorex_pl Uzupełniasz nr-y przesyłek w czasie, który deklarujesz przy wystawianiu oferty jako "czas wysyłki"?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ekorex_pl
#9 Pomysłodawca#

wpisuje gdy tylko wydrukuje mi się list przewozowy , więc tak , 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ekorex_pl  Czy robisz to w czasie deklarowanym w aukcji, czy kiedy Ci się umyśli?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@WREDZIA-W1 przecież napisał że jak tylko wydrukuje list przewozowy to odrazu wpisuje

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@TOPe-commerce  Nie wiem czy wiesz, ale list przewozowy można wydrukować po tygodniu.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TOPe-commerce Tyle że przesyłkę trzeba fizycznie nadać w deklarowanym w ofercie czasie (nie wystarczy wygenerowanie listu i wpisanie nr-u).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ekorex_pl
#9 Pomysłodawca#

Wpisany deklarowany czas wysyłki mam 2 dni , ale jeśli dostaję zamówienie bardzo często się zdarza że paczki już ode mnie wychodzą tego samego dnia , ewentualnie na następny dzień, jeszcze mi się nie zdarzyło żebym czekała z wysyłką tyle dni. Zamówienie realizuje praktycznie od razu , od momentu pojawienia się zamówienia pakuje zmieniam statusy , drukuje list przewozowy , nie ma tak że np. rano zaczynam pakować i np. na następny dzień kończę. Pracuje od godziny 8 do 17. Mamy to wpisane jako informację. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ekorex_pl No to rzeczywiście dziwne. Pisz do Allegro i pytaj.

@_HolaOla_ , @nat_not , @cloudcloud przybywajcie, bo Was tutaj potrzeba!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

Jak długo sprzedajesz tydzień miesiąc może 3? możliwe jest że allegro jeszcze nie zebrało wystarczającej statystyki do wyliczenia

 

oznacz moderatorów

ekorex_pl
#9 Pomysłodawca#

Jestem na Allegro od ponad 2 miesięcy. Czy to może mieć znaczenie że list przewozowy oraz kuriera zamawiam nie z Allegro tylko ze strony przewoźnika ? Bo widziałam że jest jakaś opcja wysyłam z Allegro 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ekorex_pl Nie, to nie ma znaczenia. Coś innego jest na rzeczy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

nie nie ma to wpływu, ja u wiekszości klientów mam kurierów zewnętrznych, poczekaj jeszcze chwilę najprawdopodobniej będzie to zbyt mała statystyka ale dla pewności zaprośmy @_HolaOla_  która może pomoże nam to wyjaśnić 😉

oznacz moderatorów

ekorex_pl
#9 Pomysłodawca#

ok dziękuje czekam z niecierpliwością 🙂 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ekorex_pl Z jakiej firmy kurierskiej korzystasz?

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ekorex_pl
#9 Pomysłodawca#

InPost ,

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ekorex_pl Powody tej sytuacji na Twoim koncie są dwa: 

1. Wysyłkę w terminie zaliczamy tylko jeśli korzystasz ze zintegrowanych przewoźników, a FedEx, którego również używasz, jeszcze nim nie jest. Śledzenie statusu jest dostępne tylko dla przesyłek wysyłanych za pośrednictwem naszych partnerów logistycznych: InPost, Poczta Polska, RUCH, DHL, DPD oraz Xpress Couriers. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule

2. Jeśli chodzi natomiast o wysyłki realizowane przez INPOST, tutaj bardzo ważne jest abyś poprawnie przekazywała zaszyfrowany adres e-mail Kupującego, ponieważ tylko wtedy możemy powiązać konkretną wysyłkę z konkretnym Kupującym. Wszystkie informacje dotyczące poprawnego przekazywania maili znajdziesz tutaj, ale ze swojej strony mogę podpowiedzieć, że problem niepoprawnego przekazywania maili pojawia się u Sprzedających korzystających z Furgonetki. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ekorex_pl
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje bardzo, no tak już wiem po prostu nie przekazywałam tego maila jak wypełniałam pola listu przewozowego. Dziękuje za pomoc 🙂  No ale tak to jest jak się dopiero zaczyna praktycznie z zerowa  wiedzą , dzięki raz jeszcze. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ekorex_pl Mam takie pytanie: po co furgonetka do kuriera inpostu, skoro po integracji konta allegro na https://manager.paczkomaty.pl/ cena za minikuriera to 10,95 zł (natomiast najtańsza oferta na furgonetce to 12,90 zł)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ekorex_pl
#9 Pomysłodawca#

Ja nie korzystam z Furgonetki. Mamy podpisaną umowę z InPost więc mamy swoje stawki. 

oznacz moderatorów