anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyp wiadomości z prośbą o wsparcie zbiórek i licytacji

KamkaChuliganka
#7 Wielbiciel#

Hej,

W przeciągu kilku dni, otrzymałam dwie wiadomości z prośbą o udział w zbiórkach na chore dzieci. Wiadomości te, pochodzą bezpośrednio ze strony oferty. Wystawiłam dzisiaj kilka przedmiotów na WOŚP i jedna wiadomość pochodzi z zapytania o tę ofertę. Przez wiele lat przekazywałam swoje produkty na różne aukcje i w wielu przypadkach odmowa udziału w takich licytacjach kończyła się nieprzyjemną wymianą zdań. Ludzie bywają okropni, mściwi i nie rozumieją słowa "nie". Pomagam na tyle ile mogę, ale są też pewne granice. 

Zastanawiam się, czy takie działania są w jakiś sposób zgodne z regulaminem? Znalazłam jedynie jeden zakaz:

  1. wysyłanie wiadomości o charakterze spamu do innych Użytkowników - czy niechciana wiadomość o treści niezwiązanej z oferowanymi przedmiotami jest traktowana jako spam?

Odpowiedź na takie wiadomości wymaga od nas szybkiej reakcji - ze względu na jakość sprzedaży. Nie mogę jej zignorować. Obawiam się, że wkrótce dojdzie do takiego kuriozum, że każda odmowa będzie traktowana przez tych ludzi jako pole do zemsty w postaci fejkowego zakupu i błyskawicznego negatywa. Nie twierdzę że tak musi być, ale przez lata trafiło mi się kilka kwiatków (na innych kanałach) gdzie "nie" było rozumiane jako pole do dalszej dyskusji i namów, że wszystkiego się można po ludziach spodziewać. 

Nie chciałabym być też źle zrozumiana - nie mam nic przeciwko takim zbiórkom i mam nadzieję że sama nie będę nigdy zmuszona prosić ludzi o pomoc. Jeśli mam ochotę, środki to chętnie pomagam. Ale wszystkim pomoc nie mogę. Na Allegro chciałabym prowadzić swój biznes. My jako sprzedający mamy listę sięgającą drugiego końca Polski z przykazami co nam wolno a co nie. A kupujący lub niekupujący wcale, mają pełne prawo robić co im się żywnie podoba. 

Czy Allegro w jakiś sposób kontroluje takie wiadomości? 

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro raczej do tego nic nie ma i nie reaguje ,to są tylko prośby o wsparcie a nie próby zakupu czegoś poza allegro .Sam mam cały czas wystawione aukcje charytatywne ,WOŚP i inne fundacje wybrane z listy na allegro i wiem że tych próśb jest dużo i wiem że wszystkim pomóc się nie da. 

oznacz moderatorów