anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyszukiwarka ofert, edycja ofert

FH-MAJ-KA
#8 Zapaleniec#

Czy od jakiegoś czasu macie problem z wyszukiwarką produktów?? Bardzo długo kręci i przetwarza zmiany. Czy tylko ja tak mam...;/

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Tak sobie minęło trochę czasu, akurat musiałem grupowo pozmieniać i pozamykać masę ofert, więc musiałem lecieć po 1000.

Wyświetlenie tysiąca ofert, to tam jednorazowo jeszcze okej, mogę poczekać te kilkanaście sekund... ale wpisanie później czegokolwiek w wyszukiwarkę na liście ofert, mając załadowane 1000 elementów, to już totalna katastrofa... bez względu na to jak szybko się pisze, wyszukiwarka zawsze ładuje się na nowo po każdej literce przez co muszę gdzieś w osobnym polu wpisać wyszukiwaną frazę i wkleić ją w pole wyszukiwarki, żeby nieco skrócić czas ładowania.

Ze stoperem w ręku, mając wczytane 1000 ofert, nowe wyszukanie frazy "fototapeta" zajęło stronie 109 sekund + kolejne 32 sekundy na wczytanie 1000 ofert. To jest jakaś masakra. I weź tu człowieku natychmiast popraw coś w dużej ilości ofert. Ja tylko współczuję sklepom, co mają po 100tys. ofert.

Uprzedzam, nie - nie jest to wina sprzętu ani połączenia (aktualnie 90Mbps i 12Mbps daje identyczny wynik), takie są czasy odpytywania/odpowiedzi i renderowania tylu elementów. Jedna oferta zawiera 5015~znaków, więc pełny render to tylko 5mln. Ja rozumiem, modernizacja, dynamiczne wyszukiwarki i te sprawy, ale to, to już jest przesada. Na mojej maszynie wyrenderowanie 20tys. takich elementów na surowo bez dynamicznych zapytań zajmuje 30 sekund, więc coś nie halo...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Na każdej przeglądarce jest tak samo?
Tylko 100 tys. ofert? Na allegro jest taki jeden, co ma ich grubo ponad 400 tys.😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Knowhere Dokładnie, zmiana przeglądarki również nic nie zmienia. Teraz tak losowo na Chrome wyszukiwarka się zawiesiła wykorzystując 4+GB ramu z ciągłym zapisem na dysk, pamięć ciągle rosła, ale to tak jednorazowo 😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Chrome to ma problemy nawet z wczytywaniem kolejnych komentarzy pod filmem na youtube, gdzie na Firefoksie chodzi to bez problemu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DarkStoorM dziękuję za sugestię, przekazałam ją do odpowiednich osób.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@cloudcloud  Niestety zespół zajmujący się tą działką problemu nie widzi. Wg nich wszystko gra. A my co najmniej od kwietnia z tym się mordujemy i mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Przymierzałam się nawet żeby nagrać filmik jak wygląda wyszukiwanie czy poprawianie czegokolwiek w swoich ofertach, ale jakoś nie mogę się za to zabrać. I nie ma znaczenia czy wpisujemy literkę czy całe słowo, tak czy siak kręci się bez końca. Można jak napisał @DarkStoorM wpisywać słowo gdzieś tam i i wklejać do Allegro ale to jest upierdliwe i po prostu żałosne.

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Computer-Store
#8 Zapaleniec#

Witam, też mamy taki problem, na różnych komputerach i na różnych łączach. Muli strasznie. Pisałem o problemie ale dostałem odpwoiedź ze wszystko jest ok. No niestety nie jest..

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Computer-Store Z ciekawości, możesz napisać ile ofert próbujesz wyświetlić? 1000 na raz? Czy na czacie z Allegro też wspomniałeś o wyświetlaniu tysiąca ofert? Zakładam, że załadowali listę 20 testowych ofert o zamknęli sprawę.

Ja nie rozumiem jednej rzeczy. Jeden ze sklepów ma aktualnie tylko 500~ aktywnych ofert. Pobranie wszystkich ofert przez API zajmuje 200 milisekund, razem z wyrenderowaniem 1100~milisekund - nawet specjalnie przetestowałem na asynchronicznych zapytaniach. Dlaczego więc zakładka Moje Oferty potrzebuje 10 razy więcej czasu na przemielenie tak małej ilości ofert? Chętnie poznałbym odpowiedź od kogoś z zespołu, który się tym zajmuje.

Domyślam się tylko, że chodzi głównie o zmniejszenie ilości zapytań do serwera, bo jednorazowe pobranie wszystkich ofert dodaje nowy skrypt do źródła, gdzie dane o ofertach są "pod ręką", ale bez przesady. Zaznaczenie jednej oferty do edycji grupowej zajmuje do kilku sekund! Nie wyobrażam sobie, żebym znów musiał wracać do zaznaczania po kilkanaście minut...

Oczywiście, odciąża to serwer, wiem o tym, ale za to jakim kosztem. Sklepy muszą korzystać z zewnętrznych aplikacji lub własnych, żeby masowo aktualizować oferty.

Dobrze, że przynajmniej API działa błyskawicznie, bo nie muszę czekać aż strona załaduje mi wciśnięcie jednego checkboxa...

oznacz moderatorów

Computer-Store
#8 Zapaleniec#

Mam ogólnie 260 ofert + -  więc wyświetlanie mam na poziomie pokaż 500, nie wspomniałem o tym przy rozmowie z konsultantem wydało mi się logiczne, że sprawdzą różne konfiguracje, ale ponownie moja prośba została przekazana do działu technicznego.

oznacz moderatorów