anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WZA i Pocztex 2.0 na umowie własnej - niespójne nazewnictwo i nieudokumentowane zmiany

Pawel3017
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

chciałbym poruszyć temat przedstawiania po zmianach w PP metod dostawy, ponieważ jest to wysoce konfudujące, istnieje od miesięcy ale nadal nie poznałem odpowiedzi. Otóż w metodach dostawy umowy własnej niegdyś były one opisane wszystkie z dopiskiem "Allegro". Obecnie tylko metody pobraniowe z tej umowy posiadają ten dopisek. 

Zmiana ta jest nieudokumentowana w żadnym wpisie blogowym, oraz w kontekście konwersji, która zaszła automatycznie w kwietniu tego roku jest wręcz sprzeczna. Cenniki zaktualizowały się na nowe metody z dopiskiem Allegro, kiedy dla nas zawsze to były metody z umowy własnej z Pocztą Polską. Problem polega na tym, że cenniki zaczęły przypisywać do zamówień waszą usługę brokerską, której nigdy nie chcieliśmy. 

Chciałbym dowiedzieć się, z jakich metod powinienem korzystać chcąc wykorzystywać Pocztex 2.0 na umowie własnej poprzez WzA. API mówi mi, że nie jest to na pewno chociażby "Allegro Kurier Pocztex". Jednakże to samo API mówi mi, że metoda "Allegro Kurier Pocztex pobranie" jest na umowie własnej możliwa. Jest to niewyobrażalny dla mnie bałagan, którego nie rozumiem i mam nadzieję, że ktoś mi tutaj go wytłumaczy.

Moją potrzebą jest oferowanie przesyłek dokładnie tak, jak było to dotychczas: czyli za pomocą metody dostaw z dopiskiem "Allegro" na umowie własnej. Proszę mnie pokierować, jak powinienem to robić.

Pozdrawiam serdecznie.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Pawel3017
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel3017 metody Pocztex nazywają się:

  • Allegro Kurier Pocztex
  • Allegro Kurier Pocztex pobranie
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex pobranie
  • Allegro Automat Pocztex

Mają dopisek "Allegro", pisaliśmy o tym m.in. tutaj
Czy umowę własną z Pocztą Polską masz dodaną do Wysyłam z Allegro? 
Czy na formularzu nadania przesyłki możesz zazanczyć w jaki sposób zostanie rozliczony koszt dostawy? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Pawel3017
#7 Wielbiciel#

@la_nika "Mają dopisek "Allegro", pisaliśmy o tym m.in. tutaj. "

Pani nie rozumie. Ja w metodach dostawy NIE MAM dla umowy własnej metod z dopiskiem Allegro nie licząc metod pobraniowych. To nie było w żaden sposób udokumentowane, a rzekomo to było spowodowane brakiem wsparcia dla Pocztex 2.0 na umowach własnych. Jednak czas minął, a nadal metody takie jak Allegro Kurier Pocztex nie są wspierane.

"Czy umowę własną z Pocztą Polską masz dodaną do Wysyłam z Allegro? "

Tak.

"Czy na formularzu nadania przesyłki możesz zazanczyć w jaki sposób zostanie rozliczony koszt dostawy?"

Korzystam z własnego oprogramowania. W metodach dostawy dostępnych przez API nie ma odpowiednich metod dostawy. Proszę nie odsyłać mnie do GitHuba, bo już tam pisałem dawno temu i to nie jest problem związany z API.

Sprawdziłem też formularz na WzA i nie ma metody dostawy Allegro Kurier Pocztex jak i pozostałych przesyłek niepobraniowych z dopiskiem Allegro. Jedyne metody dostawy dostępne są bez dopisku z nazwą umowy własnej w nawiasie. Tak samo przedstawia to się w API właśnie.

Nie wiem też nic o żadnej opcji rozliczania kosztu dostawy, po prostu jej w formularzu nie ma.

oznacz moderatorów

Pawel3017
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Przypominam się w sprawie, ponieważ jest to dla nas ważne. Mamy problemy z implementacją tego w systemie ponieważ dla naszej umowy własnej brakuje odpowiednich metod dostaw, wymienionych przez @la_nika .

Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel3017 sprawa nie jest łatwa, dlatego skonsultowałam z zespołem Twoje pytania i tak w przypadku metod Allegro Standard, które można rozliczać z Allegro mimo nadań poza Wysyłam z Allegro (a więc całość Poczty Polskiej, Allegro DPD Kurier itp.), fakt dodania do cennika dostaw tych metod z przedrostkiem Allegro traktujemy jako deklarację chęci rozliczania się z nami.

W skrócie oznacza to, że przy nadaniu paczki następuje odpowiednia komunikacja na linii Przewoźnik - Allegro po API i w jej efekcie umowa jest zmieniana na naszą (właśnie dlatego, że dodanie tych metod z grupy Allegro Standard do cennika traktujemy jako “jeśli to możliwe, to chciałbym rozliczać się z Allegro”). Jeśli chciałbyś rozliczać się inaczej, to w swoim cenniku powinieneś używać metod bez przedrostka Allegro.
 
W metodach, które wymagają nadań w WzA dla rozliczeń z Allegro mają już łatwiejszy schemat działania, ponieważ nie występuje w nich podmiana płatnika. Podsumowując jeśli możesz nadawać przesyłki w Wysyłam z Allegro na umowie Allegro, to rozliczasz się z nami, a jeśli nie chcesz się rozliczać z nami, to nadajesz na własnej umowie, gdzie tylko chcesz. 
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Pawel3017
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_ Doceniam odpowiedź ale mam jeszcze jedno pytanie.

Co z przesyłkami pobraniowymi? One nadal widnieją jako dostępne z umowy własnej mając przedrostek Allegro.

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel3017 skonsultuję Twoje pytanie z ekspertami w tej kwestii i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel3017 jeśli chodzi o przesyłki pobraniowe to ograniczenie ze strony Poczty Polskiej i rzeczywiście wymagają one podania umowy własnej, mimo że i tak w efekcie komunikacji na linii przewoźnik - Allegro podmieniają umowę na brokerską (czyli tę z Allegro). 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów