anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zablokowali Nam dwa konta z dziwnym wytłumaczeniem

auta_zabawki
#9 Pomysłodawca#

zawiesili Nam trzy konta z takim wyjaśnieniem na jednym z nich:

"
Informujemy, że Twoje konto zostało zawieszone z powodu naruszenia art. 2.11 Regulaminu Allegro. Nasza weryfikacja wykazała, że z konta sprzedawała lub kupowała inna osoba, bądź też działałeś z nią w porozumieniu przy korzystaniu z Allegro."

Oczywiście bzdura nikt postronny nie logował się do naszych kont.Dokonaliśmy zgłoszenia oczywiście jak to Allegro zlew na maxa ,chat Allegro umywa ręce że to tylko na zgłoszenie ,zapisaliśmy się na audiencje telefoniczna najbliższy termin na czwartek a my już pół dnia mamy blokadę ,jesteśmy bezradni pracownicy Allegro nie robią nic zero wyjaśnień ,zero ruchów do załatwienia sprawy .Zablokowane mamy w sumie trzy konta rzekomo z winy jednego z nich pod powyższym pretekstem. Doradźcie co robić

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

pinsplash
#21 Demiurg#

@auta_zabawki Po pierwsze - zweryfikuj wewnętrznie czy któryś z Twoich pracowników nie logował się z tego IP na swoje prywatne konto/ konto babci/chłopaka/kumpla. Czy tamta osoba ma opłacone wszelkie należności wobec allegro. Z reguły w tym tkwi przyczyna.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

auta_zabawki
#9 Pomysłodawca#

Moja żona ma prywatne konto z którego kupuje sobie różne rzeczy ale jakie to ma znaczenie .

Proszę zobaczyć jaka informację otrzymaliśmy w pewnym momencie od pracownika allegro:

Dziękuję za wiadomość. 

Zawiesiliśmy Pani konto, ponieważ według naszej analizy jest ono powiązane z innym kontem w Allegro, które jest zawieszone.  Konieczny jest kontakt z Allegro z poziomu tamtego konta. 

Proszę również o wyjaśnienie jakie działania Pani podjęła w celu wyjaśnienia negatywnych opinii w 2021 roku. 

W razie pytań służę pomocą.

Pozdrawiam
//Stanisław

Dział Bezpieczeństwa Transakcji
Zespół Allegro

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Allegro między innymi warunkuje odblokowanie konta wykreśleniem negatywów z 2021 roku .To po co ten system oceniania skoro mamy jako sprzedawcy na przykład przekupywać klientów do anulowania negatywnej oceny kompletna głupota. Jesteśmy chyba dla Allegro złem koniecznym.

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

Stanisław to mocny zawodnik, znam go z korespondencji. Łatwo nie będzie.

oznacz moderatorów

auta_zabawki
#9 Pomysłodawca#

Mocny zawodnik? inaczej bym go nazwał skoro warunkuje zdjęcie blokady od likwidacji negatywnych ocen z 2021 roku (a sprawdziłem mamy 2 oceny negatywne w 2021 roku)

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

Może to inny Stanisław 🙂 Nazwisko na D ?

oznacz moderatorów

auta_zabawki
#9 Pomysłodawca#

Jak widać Stanisław nazwiska a nawet pierwszej jego litery nie podał.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@auta_zabawki  Zawiesiliśmy Pani konto, ponieważ według naszej analizy jest ono powiązane z innym kontem w Allegro, które jest zawieszone. Konieczny jest kontakt z Allegro z poziomu tamtego konta. 

Czyli dokładnie tak jak pisałem...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

auta_zabawki
#9 Pomysłodawca#

pinsplash to pierwotnie zawieszone konto to jest jedno z tych naszych firmowych właśnie nie żadne obce a mało tego zostało zawieszone w tej samej chwili co pozostałe dwa. Na tych dwóch pozostałych otrzymaliśmy info takie:

"Pani konto zostało zawieszone z powodu sankcji nałożonych na inne Pani konto (tu nazwa konta). Zgodnie z art. 8.7 Regulaminu Allegro: "Użytkownik, którego Konto zostało zawieszone lub na które zostały nałożone ograniczenia funkcjonalności, o których mowa w art. 2.13 i 8.4, nie może zarówno zarejestrować nowego, jak i korzystać z innego Konta bez uprzedniej zgody Allegro.pl"

Nie znamy przyczyny zablokowania tego pierwotnego zablokowania bo nie odpisano Nam na zgłoszenie.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@auta_zabawki, widzę, że w korespondencji mailowej zostałeś poproszony o załączenie w wiadomości potwierdzeń wyjaśnienia spraw z Kupującymi, z którymi prowadzone były Dyskusje. Wysłałeś wymagane potwierdzenia i powinieneś wkrótce otrzymać odpowiedź w swojej sprawie. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

auta_zabawki
#9 Pomysłodawca#

Wiadomość od Allegro jaki jest w ogóle problem otrzymaliśmy o 2 nad ranem (11 godzin od zablokowania),odczytaliśmy o piątej od razu wysłaliśmy te potwierdzenia a konta nadal zablokowane .Czy nie można było od razu po blokadzie o to Nas poprosić?  No trochę długo to wszystko trwa . Jeżeli ma Pani taką władzę to bardzo proszę o przyspieszenie sprawy wszystko co chcieliście otrzymaliście od nas .

oznacz moderatorów

Martens88m
#8 Zapaleniec#

Mam to samo w dniu dzisiejszym. Po prostu przesiadka na olix. Pier***le to proklienckie łajno. Nawet na samych prowizjach wyjdę zdecydowanie lepiej niż na allegro. Bez nagrywania głupich testów sprawności w obawie przed oszustwem Tfuuu na nich. 

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@pinsplash 

Po pierwsze - zweryfikuj wewnętrznie czy któryś z Twoich pracowników nie logował się z tego IP na swoje prywatne konto/ konto babci/chłopaka/kumpla.

Czyli jak ja dzisiaj zaloguję się na swoje konto z adresu IP z którego wczoraj logował się ktoś z zablokowanym kontem to też mnie zablokują? Genialne...

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@szejk-gmbh za coś takiego nie blokują, muszą być inne powiązania.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@vonNogay Jeśli któreś z tych kont babci/chłopaka/kumpla ma nie zapłacone rachunki albo licytowało podobne przedmioty - blokują 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@vonNogay 

No przecież są.

Ten sam IP co ja ma kilka osób (w tym samym czasie, żeby była jasność). Wśród nich sami znajomi, ba, nawet rodzina (bliższa i dalsza).  Mam rozumieć, że jak któreś z nich coś odwali to moje konto leci? Razem z wszystkimi kontami z tej grupy?

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@pinsplash @szejk-gmbh Kiedyś stanowisko Allegro (przedstawione na starym Cafe Allegro przez msniezka) było takie, że nie blokują kont członków rodziny tylko za to, że jedna osoba z rodziny coś odwali. Podobnie z osobami korzystającymi z tej samej sieci (IP). Muszą widzieć inne powiązania, np. uznać, że zablokowana osoba korzysta dalej z konta osoby z rodziny, np. wystawia przedmioty takie same/podobne jakie były na zablokowanym koncie.
Myślę, że to stanowisko się raczej nie zmieniło. Gdyby blokowali całe rodziny albo sieci to połowa użytkowników byłaby zawieszona 😉

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@vonNogay 

no mam nadzieję, bo już się poważnie zastanawiałem nad osobnym łączem tylko do allegro 🙂

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Martens88m
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak. 

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

Nic nie zrobisz, tylko w kontakcie z Allegro możesz to wyjaśnić. Prawdopodobnie chodzi o jakiś przeterminowane zobowiązania finansowe osoby, która logowała się na waszych komputerach.

oznacz moderatorów