anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowano moje konta ( firmowe i prywatne ) zupełnie bezpodstawnie.

pawkor999
#8 Zapaleniec#

Allegro zablokowało moje konta , powołując się na przepis 2.12 i 8.7 i twierdząc że zostaną odblokowane jak użytkownik innego konta ( konto mojej żony z którą mam rozdzielność majątkową ) przestanie naruszać te punkty regulaminu. Twierdzą że po analizach wychodzi im to co wychodzi, co jest kompletnym bezsensem. Złożyłem oświadczenie że nie mam wpływu na jej konto, co ustalenie tego leży u podstawy wyjaśnienia p. 2.12 , ale nic to nie dało. Nie wiem na jakiej podstawie ( rzeczywistość ) moje konta zostały zablokowane. Przedmioty oferowane są zupełnie inne, robione zdjęcia przestawiają zupełnie inne miejsca, nasze działalności się nie pokrywają , ja IT moja żona sklep ze starociami. Inne konta bankowe , inne telefony. Nie wiem co mam zrobić , kilka formularzy wymieniłem z odpowiednim działem, za każdym razem kopiowana jest regułka. Nikt mi nie poda przykładu albo sposobu, w jaki sposób ja IT przejąłem konto żony i sprzedają starocie, bo tylko na takim domyśle można zablokować moje konta. Odcięto mi możliwość wyjaśnienie , naprawienia , uzależniono moje konta od innego konta , nie wiem jak się na przyszłość od tego zabezpieczyć . Totalna klapa. Łapki opadają.

Każdy może być w tej sytuacji, bo przepis na który powołuje się allegro pewnie jest i słuszny ale oni go źle interpretują. 

Dokument rozdzielności majątkowej przesłałem i to powinno było zakończyć sprawę , tak jak dla każdego sądu czy komornika było by to wiążące , że nasze majątki nie są powiązane. Konto moje żony to jest jej majątek. Allegro jest ponad prawem.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dla allegro liczy się ich regulamin i przepisy własne w nim zawarte .Uznali że konta są powiązane (żona) to przecież rodzina i narzucili kary a wy musicie sami to teraz prostować. Musisz pogadać z żoną ,niech poprawi błędy jakie robi ,jak zauważą poprawę powinni odblokować.Jest to niesprawiedliwe ale to ich regulamin a chcąc tam sprzedawać musimy się do niego stosować.

oznacz moderatorów

pawkor999
#8 Zapaleniec#

Allegro powinno  zablokować konto żony i tyle i zgodnie z regulaminem moje konta nie mogą być zablokowane. Jedyny przypadek żeby w tej sytuacji zablokować moje konta to że ja przejąłem konto żony co jest totalną bzdurą. Jak wyjaśnić allegro coś co nie zachodzi , jak naprawić coś co nie jest zepsute. Nie mam wpływu na konto żony. Nie mam kontroli nad tym co robi z kontem , zgodnie z regulaminem. Allegro się myli. Mam udowodnić że allegro że jestem biały, ale allegro nie chce na mnie patrzeć.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@pawkor999  cóż sugeruję jednak porozmawiać z żoną.

Czytałem już tutaj przypadkach kiedy zablokowano sprzedaż kilku firmom tylko dlatego ze wszystkie miesciły sie w tym samym budynku i korzystały z tego samego internetu a jedna z nich złamala regulamin. 

Po prostu niech żona ząłatwi swoje sprawy z allegro i wówczas odblokuja Wam wszystkie konta.

W przeciwnym razie nie wiem czy przekonasz allegro do zdjęcia blokad

oznacz moderatorów

pawkor999
#8 Zapaleniec#

Porozmawiał bym z żoną , ale nie wiem o czym, chciałbym przykład tego co było robione źle, nie wiem  co mam jej doradzić , dlaczego zmuszają mnie na wpływ na innego użytkownika, co jest niezgodne z regulaminem.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@pawkor999  myślę że żona otrzymała mailowo dokładniejszą informacje co było przyczyną blokady. Jełsi nie jest to dośc precyzyjna wówczas warto z konta żony napisać do allegro i poprosić o dokładne wyjasnienia 

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@pawkor999 - masz całkowitą rację. Przesłanie dokumentu o ustanowieniu rozdzielności majątkowej (jeśli jest już po okresie karencji) powinien sprawić że konto będzie odblokowane.

Ale to się nie stanie. Wynika to najczęściej z braku kompetencji doradcy Allegro.

oznacz moderatorów

pawkor999
#8 Zapaleniec#

Dokument z 2005 roku.

oznacz moderatorów

pawkor999
#8 Zapaleniec#

ja mam konto od prawie 18 lat

oznacz moderatorów

pawkor999
#8 Zapaleniec#

na koncie allegro mam nadpłatę 🙂

oznacz moderatorów

pawkor999
#8 Zapaleniec#

Gdyby jeszcze zablokowano mi konto prywatne, ale zablokowano mi też firmowe. Gdyby to była podstawa mojej działalności to skazano by moje dziecko na głód, a mnie na bankructwo. Czy to nie za wysoka cena ?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pawkor999, widzę, że prowadzisz z nami korespondencję mejlową. W każdym takim przypadku możesz złożyć wyjaśnienia dotyczące Twojej perspektywy na tę sytuację - masz również możliwość odwołać się od decyzji o zawieszeniu konta.

Jeśli mogę coś doradzić, to rekomenduję kontynuację rozpoczętego wątku, zamiast otwierania kolejnego - przyspieszy to rozwiązanie sprawy.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pawkor999
#8 Zapaleniec#

Złożyłem wyjaśnienia, odwołałem się od decyzji, przesłałem dokument notarialny rozdzielności majątkowej. Otrzymałem odpowiedź, jak się nie podoba to droga sadowa. Na zdrowy rozsądek jakby ktokolwiek zapoznał się z moja sprawą, doszedł by do wniosku  że  nie zaszło naruszenie z mojej strony punktu 2.12 i 8.7 , a za konto mojej żony i co z nim robi nie mogę odpowiadać. Niech mi ktokolwiek poda przykład na podstawie którego ta decyzja zapadła, nie punkt regulaminu, ale żywy przykład o tej i o tej godzinie ja naruszyłem to i to , dlatego jest zablokowane , naprawić można robiąc to i to itp. 

Bardzo mi zależy na zabezpieczeniu się na przyszłość od takiej sytuacji , jak mogę to zrobić.

Jestem bezsilny. Moja żona tez ma na imię MAJA, więc to dziwny zbieg okoliczności 😉

oznacz moderatorów

pawkor999
#8 Zapaleniec#

Jeżeli przyczyną nie jest to co ja mogłem zrobić, tylko jej działanie, to brak podstaw do zablokowania mi kont , w szczególności z uwagi na rozdzielność majątkową .

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pawkor999, niestety, ale szczegółowe informacje dotyczące metod naszej analizy nie mogą być ujawniane ze względów bezpieczeństwa. Mogę jedynie powtórzyć to, o czym poinformowano Cię w jednej z wiadomości mejlowych - istnieją liczne powiązania oraz wzajemne udostępnienia między kontami.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pawkor999
#8 Zapaleniec#

I właśnie tutaj jest problem. Brak jest jakichkolwiek działań wzajemnych na poziomie sprzedaży. To że żona przez smarta coś mi kupiła, tak samo jak naszemu dziecku to nie są wzajemne powiązania. Proszę jeden przykład. Proszę podać sposób jak mam to wyprostować. Pomiędzy kontami nie ma powiązania żadnego a tym bardziej licznego.

Pani też napisała to samo - istnieją  liczne powiązania wzajemne, jak ja mam to rozwiązać jak nie widzę takich powiązań. Co zrobić.

To miej więcej jest tak, złamałeś regulamin ale nie powiemy ci w jaki sposób, ani jak to naprawić, postawiliście mnie pod ścianą.

oznacz moderatorów

pawkor999
#8 Zapaleniec#

Może ktoś do mnie zadzwoni i coś więcej mi powie, wytłumaczy, do radę.

[edycja]

oznacz moderatorów

pawkor999
#8 Zapaleniec#

Może więc mogła by Pani poradzić, tutaj dla wszystkich do wiadomości. W jaki sposób mogę naprawić , wyprostować tę sytuację. 

Co zadowoli Allegro.?

Jak się zabezpieczyć na przyszłość.?

Co mnie rozbawia w tej sytuacji, jestem informatykiem zawodowym od 26 lat i gdybym chciał świadomie zrobić to co jest mi zarzucane, to bym zrobił bez śladu, a zajmuję się sieciami, zabezpieczeniami  firm - IT,  nawet wdrażałem z Wami VENDORA klientowi.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pawkor999, to, co należy zrobić w pierwszej kolejności, napisaliśmy Ci w w wiadomości mejlowej. A jeśli chodzi o zapobieganie takiej sytuacji w przyszłości - wystarczy przestrzeganie Regulaminu Allegro

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma A co to da jak właściciel konta będzie sumienny i jego działanie będzie zgodne z regułami jak ktoś z rodziny z którym nawet nie utrzymuje kontaktu a czasami może być nawet wrogo nastawiony do niego łamie zasady i przez to wszystkim blokują konta. Tracicie wtedy kilku sprzedawców blokując im konta ,wszyscy na tym tracą (allegro też) i to ma być rozwiązanie. Niewinny sprzedawca jest odcięty od możliwości swojej pracy za winy kogoś z którym łączy go tylko powiązanie rodzinne na papierku.

oznacz moderatorów