anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaginanie czasoprzestrzeni przez allegro

RED
#21 Demiurg#

Deklarujemy wysyłkę w 24 godziny

kupujący nabywa towar i wybiera wysłanie inpostem

data sprzedaży:7 lis 2023, 13:04

allegro w zakładce zamówienia pisze

czas na wysłanie do wt., 7 lis 2023, 23:59
przewidywany czas dostawy śr., 8 lis 2023
 
co to za bzdury?
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

U mnie dla zakupu o 21:25 we wtorek

czas na wysłanie: do śr., 8 lis 2023, 23:59
przewidywany czas dostawy: czw., 9 lis 2023


I tu Allegro z tym "przewidywanym czasem dostawy" powinno dać sobie na wstrzymanie bo ingeruje w ofertę sprzedawcy sugerując klientowi, że to sprzedawca ma wpływ na ten czas (a to np. przewoźnik Allegro One ma obsuwę albo UPS).

Poza tym nie powinno być "czas na wysłanie" bo mogę wysłać później i co najwyżej polecą mi punkty za wysyłki.
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

U mnie to samo ,wszyscy co kupili i opłacili coś we wtorek wieczorem (wystawiam tylko aukcje które kończą się wieczorem) widzą od naszych "jasnowidzów dostawy" z allegro że przesyłkę wyślę w środę a otrzymają ją w czwartek . Nikt nie jest w stanie przewidzieć dokładnie daty dostawy to nawet trudniejsze od przewidzenia pogody na dzień następny . Jeśli chcą podawać taką informację to ten sugerowany czas powinien być napisany np. od 1 do 3 dni roboczych by nie robić zamętu.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A może za dużo przesyłek wysyłasz w ten sam dzień?

Więc tak Ci liczą.

Też zauważyłem dzisiaj te informacje.

Ale to jest chore.

Już wcześniej dziś o tym pisałem w innym poście.

Tego minusy - masz 24h na wysyłkę, przewoźnik 48 h - czas dostawy 3 dni robocze - kupujący jest wprowadzany w błąd, gdyż nigdy nie przeczyta, jak algorytm Allegro szacuje czas dostawy i czy robi to w sposób zgodny z danymi podanymi przez sprzedawcę i regulaminem przewoźnika

Tego plusy - większe zainteresowanie ofertami i sprzedaż ze względu na czas dostawy podawany przez Allegro - inna sprawa, że potem będą poobcinane gwiazdki lub negatywy w komentarzach.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@maxr01 

To są informacje z zakładki zamówienia dla sprzedawcy

allegro wymusza na nas wysyłkę towaru w ciągu godziny

przy deklaracji 24h

mamy już z tego powodu negatywy i awantury

bo kupujący nie znają regulaminu allegro

 

oznacz moderatorów