anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiony towar okazal sie podrobka. Sprzedajacy nie chce nawiazac kontaktu, co zrobić?

byag
#7 Wielbiciel#

Kupilam cygara kubanskie ktore okazaly    sie podrobka.Chce wiedziec jak odzyskac pieniadze i czy ssprzedajacy  ponosi odpowiedzalnosc za oszustwo   jesli jest zalogowany na Allegro.Nie odpowiada na wysylane wiadomosci.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Nie odpowiada, ale będzie musiał, otwórz dyskusję i tam opisz sprawę złóż reklamację z tytuł rękojmi na niezgodność oferty z opisem( masz oczywiście dowody że podróba), tam sprzedajacy ma 2godz. na odpowiedź później możesz poprosić Allegro o pomoc, zakup na zwykłym Allegro tu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa zakup na A Lokalne tu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@byag czy chodzi o zakup w ofercie nr f656eec0-9e8e-4eea-8250-1796d7966ec9 z dnia 23 lipca 2022r? Jeśli tak, to załóż proszę dyskusję. Zakup odbył się przez platformę, masz prawo złożyć reklamację do zamówienia, a także jesteś objęta Programem Ochrony Kupujących. 
Załóż dyskusję, jeśli sprzedający się w niej nie wypowie to po 24h, poproś o naszą pomoc. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Możesz złożyć reklamację do sprzedawcy i odesłać mu towar w ramach tej reklamacji.

Możesz również założyć sprzedawcy dyskusję na Allegro. 

W dyskusji jasno określ, że składasz reklamację z tytułu niezgodności otrzymanego towaru z opisem z aukcji i wskaż swoje żądania odnośnie złożonej reklamacji (np. zwrot gotówki, ). Wskazując niezgodność z opisem - ciężko Ci będzie to udowodnić, a musisz to zrobić.

Lepiej dokonać odstąpienia od umowy i zwrotu towaru z tytułu: "bez podania przyczyny". To zawsze Ci się należy i żaden sprzedawca nie może odmówić przyjęcia zwrotu z tego powodu.

 

oznacz moderatorów