anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakupy do 40zł na Smart i zwrot ich części

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

Od czasu smart mam sporo zwrotów , nie zdziwiłoby mnie to gdyby nie to że czasem ktoś kupuję 4 takie same przedmioty a później w ramach darmowej dostawy 3 zwraca, lub kupuje kilka tanich rzeczy dokupuje zupełnie coś innego oczywiście droższego a później to co do reszty nie pasuje zwraca. poruszyłam ten temat wśród znajomych którzy nie sprzedają lecz kupują na allegro, tak o to chodzi wykupili smarta i wszystkie wysyłki mają za darmo bo nawet jak chcą coś kupić za 20zł to dokupują byle co za następne np 22 i korzystają z darmowego zwrotu. 

oznacz moderatorów
262 ODPOWIEDZI 262

grafikalin
#10 Popularyzator#

u nas nagminnie kupują dwie rzeczy z góry wiemy że jedna wróci

otwierają skrzynkę wyjmują z paczki jedną rzecz wyciągają z kieszeni taśmę są w nią uzbrojeni klikają na telefonie zwrot za minutkę otwiera się skrzynka i paczka z powrotem i wszystko było by ok tylko tym generuje kosmiczne koszty które w całości allegro przelewa na nas.

jestem na allegro od 14 lat 

kiedyś prowizja 6% dziś 20% + 80% od wyróżnionej

kiedyś wyróżnienie 14 na miesiąc dziś 19 na 10 dni

+ prowizja od przesyłki + opłata od smarta o innych udziwnieniach nie wspomnę allegro musi mieć z czego spłacić przewoźnika

przykład

klient kupił 8 x przedmiot po 5 zł 

zostawił sobie 1 7 zwrócił 

allegro inpost musi zapłacić 19 zł za przesyłki w dwie strony a prowizji ma 2 zł tu tkwi problem

niektórzy pamiętają jeszcze darmowe połączenia 5 sekundowe

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Puść mi "głuchego" 😉

Ale co się dziwić Allegro jak rząd nas tak w bolka robi ?

Głupie OC. Od 1992 roku jeżdżę bezszkodowo i z własnej woli bym tego nie wykupił, ale "państwo" uznało to jako obowiązek.

Ten kraj to klika złodziei, więc monopoliści czerpią z nich przykład.

oznacz moderatorów

markom-gsm
#7 Wielbiciel#

Ja zastanawiam się dlaczego jeszcze Allegro nie wprowadziło dodatkowego pakietu smart za 100zł na rok z darmową wysyłką przy zakupy za 20zł.  Większość użytkowników robiąc zakupy kupuje  przedmioty na Allegro kosztujące zazwyczaj więcej niż 10zł. Osobiście gdybym kupił jakiś konkretny interesujący mnie przedmiot który by kosztował 16zł , dobierając do tego coś za np. 5zł, już tego przedmiotu za 5zł bym nie odsyłał, bo to więcej zachodu, strata czasu i koszt od strony kupującego na taśmy do pakowania. Allegro było by zadowolone ze więcej ludzi kupuje przedmioty,( więcej prowizji od sprzedanych towarów) , a sprzedający by mieli mniej zwrotów, albo wcale.  Chyba że się mylę. 

oznacz moderatorów

mcn7
#9 Pomysłodawca#

Nawet nie pokazuj im takich pomysłów. Zakup za 20 zł z darmową dostawą?
No przecież z czegoś tę dostawę trzeba sfinansować.
Więc Allegro podniosłoby przy takiej ofercie dopłatę do wysyłki dla Sprzedającego spokojnie do 2 zł (jak nie więcej).
Czyli ekstra 10% kosztu do ceny towaru, które Sprzedający musi przecież zmieścić w swojej marży.
No i teraz szybka akcja - Kupujący kupuje towar za 20zł dla darmowej dostawy ale zostawia sobie tylko towar za 10 zł (bo ten potrzebował) i odsyła coś za drugie 10 zł.
Sprzedający zostaje z transakcją za 10 zł i dopłatą do przesyłki 2 zł (czyli 20% ceny). Plud do tego prowizja Allegro, np. 10%, plus koszty pakowania, obsługi itp.
Bardzo proszę o podpowiedź, na czym tak dobrze się zarabia? 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@mcn7: a czy sprzedawca musi zarabiać?

Ktoś pisał w ciągu dwóch dni ostatnio. Sprzedał czytnik za 2zł, koszty allegro = 2zł, jego dochód 0zł

Ciekawe co?

oznacz moderatorów

trader2345
#9 Pomysłodawca#

Nie zero a strata minimum - 1,5 PLN.  Dostanie zwrot prowizji ale części opłaty transakcyjnej i dopłaty do przesyłki naliczanej do rachunku w wysokości zależnej od kwoty zakupu i rodzaju wysyłki smart allegro przytula na zawsze.

 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Jak ktoś się zgodził na takie warunki to już niestety jego problem. Siłą nie został zmuszony do korzystania z serwisu. Chyba, że się mylę.

Zawsze jest tak, że monopolista dyktuje warunki.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:104371448 To wciel się w rolę sprzedawcy. Żaden sprzedawca nie pracuje pro bono, tylko musi się sporo napracować, by zarobić na chleb. Inaczej byś mówił, gdyby to Tobie regularnie zwracano towar w ramach Smart. Sprzedawcy płacą prowizję, a ktoś kupi towar za 5 zł, po czym dobiera np. za 40 zł, a zostawia sobie ten za 5 zł. Z tych 5 zł płaci prowizję, a gdzie Jego zarobek?

Jak można w ten sposób wogóle myśleć? Nie, nikt nikogo siłą nie zmusił do sprzedaży na Allegro, ale gdy tak dalej pójdzie, że klienci będą dobierać towar, by się na tę darmową wysyłkę załapać, po czym go zwrócą, to i sprzedawcy pójdą z torbami, a przecież nie o to chodzi.

Wiola
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Wioletta2701: nie do końca wiem o co Ci chodzi. Jeśli mnie coś nie pasuje w umowie/regulaminie (internet stacjonarny, kablówka, fitness, telefon komórkowy) to po prostu nie podpisuję danej umowy na świadczenie usług.
Proste.
Nic na siłę.
Albo szukam innego dostawcy albo nie korzystam z wybranych usług.

Nikt Ci nie każe handlować na Allegro.
Chyba, że się mylę.

Każdy ze sprzedających biadoli jak mu źle ale:
a) nie zrezygnuje z Allegro
b) nie pozwie (do Sądu) Allegro za takie bądź inne naruszenia (wg. ich zdania). Podobno wiele rzeczy nie do końca ok ale jakoś nie widziałem/nie słyszałem o pozwie zbiorowym lub indywidualnym.
Jak choćby w kwestii nieuczciwych komentarzy.

Dam Ci prosty przyklad. Zareklamowalem kupione badziewie. Sprzedający w dyskusji jawnie w zaawalowany sposob grozil mi spuszczeniem wp-ier-do-lu (i przyjechaniem do mojego miasta). Poza tym pisal, ze koronawirus bylby dla mnie dobry jako naturalny sposob na selekcje naturalną.

I co? Gufno.

Anonimowy pracownik tego magicznego serwisu w ogóle nie (za)regował.

Totalna beznadzieja.
Dlatego robię coraz mniej zakupów w tym serwisie ze względu m.in. na koszmarną wyszukiwarkę i zawalanie kategorii tysiacami aukcji z dzisiątek kont nalezących do jednej firmy.

No i pozniej Allegro sie chwali, ze ma 20mln czy tam 200mln aktywnych aukcji.
Wystarczy wyciąć beznadziejnych chinczyków (opisy z **piiip**, kategorie z **piiip**) zeby sporo zniknało.

Jesli zas sprzedający są w tym serwisie, sprzedają tzn., ze nie jest im tak zle.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:104371448

Nie handluję na Allegro.

To, że monopolista dyktuje warunki nie jest dla mnie niczym nowym.

Nie mniej warunki nie mogą być sprzeczne z przepisami prawa.

To, co podnoszą inni i ja dotyczy konkretnej kwestii, a mianowicie zakupów przez cwaniaków, którzy kupują coś za 5 zł, a potem dobierają inny towar np. za 40 zł i ten zwracają. O tym jest cały wątek.

Ja dobieram towar, by załapać się na Smarta i ten towar zatrzymać, a nie oddać.

Widzisz tylko Allegro w pozycji monopolisty, ale Allegro nim nie jest, bo od niedawna jest firma na A i szereg innych sprzedawców w internecie.

Kupując na Allegro wspieram tych małych sprzedawców.

Różowo nie jest, bo gros firm padło.

 

Wiola
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Wiem o co Ci chodzi i rozumiem (Cię/sytuację) doskonale.

Cześć sprzedawców jest ok jednak część jest chamska i bezczelna. Począwszy od wydzwania przez cala niedziele z pytaniem dlaczego odddalem bluze (to nic, ze kolo sie pomylil w rozmiarze o 40cm) poprzez nie oddawaniu pieniedzy w terminie po zwrocie a na dymaniu klientów podczas reklamacji (spychologia i regularne odrzucanie rekkamacji).

Ja się już przestałem litować. Jak coś komuś nie pasuje, niech nie sprzedaje. A jak sprzedaje to niech obsluguje transakcje tak jakby on chcial byc zalatwiony (czyli wszystko tip-top).

Tak samo jak ze strajkami (zwlaszcza w sluzbie zdrowia). Jak coś komus nie pasuje niech zmieni prace albo idzie na drugi etat.
Jak mało kiedyś zarabialem to nie darłem ryja tylko szedłem pracowac na "drugi" etat.

oznacz moderatorów

trader2345
#9 Pomysłodawca#

Różni są sprzedawcy,  są duże spółki z o.o.,  są tacy którzy sami wiele lat prowadzą firmę i allegro jest jedynym rynkiem zbytu ze względu na asortyment ( klienci z całej polski ) i mają  zaufanych dostawców, rabaty, umowy leasingowe itd  nie mogą sobie tak po prostu zrezygnować i szukać szczęścia w innej branży. Na takie rzeczy mogą sobie pozwolić ludzie  szukający drogi, single, w jakichś inkubatorach, startup-ach itd.  Mam kilkadziesiąt transakcji jako kupujący i nigdy mi się nie zdarzyło kupować coś tylko po to żeby odesłać. Po prostu dobieram sobie jakieś przedmioty, które mi się przydadzą a jak nie to wybieram najtańsza przesyłkę z 9 złotych i tyle.  Za SMARTA allegro potrąca kupującemu opłaty, w zależności od przesyłki.  Te opłaty nie są zwracane po darmowym odesłaniu części zakupu.  Wiele biur księgowych nalicza opłaty za korekty transakcji. To tego chodzi stracony czas na rozpakowanie i sprawdzenie towaru, wprowadzenie go do ewidencji,  korekta VAT,  PIT, wydruki maili, bo księciuniu odstąpienia nie załącza, szukanie transakcji, zwroty wpłat,  wnioski o zwrot prowizji. A  wszystko to bo księciuniu zaoszczędził 9 zł.  Dla mnie kupowanie za 40 zł z założeniem, że i tak zostanie odesłane a zostawienie sobie coś z 5 czy 10 jest patologią i allegro powinno to ukrócić - potrącać koszt pełny koszt wysyłki zwrotnej ze zwracanej kwoty. Wyjątkiem byłby zwrot całych zakupów - w tym przypadku allegro powinno również oddać sprzedającemu opłatę jednorazową . To by było uczciwe ale allegro nigdy na to nie pójdzie póki to nakręca im zyski.

oznacz moderatorów

Becia51095
#9 Pomysłodawca#

A ja tam uważam żeś biedny i typowy Polak cebulak 🙂 żeby żydzić 9 zł na wysyłkę 🤣  nie będę smrodu ubarwiałw w kwiatki. Mówię jak jest czy ci się to podoba czy też nie 😉

oznacz moderatorów

NorbertJarzemski
#8 Zapaleniec#

Ja widzę też pewien proceder ze strony sprzedających którzy specjalnie dają cenę 39zł żeby kupujący coś dobrał, aż prosi się o późniejszy zwrot. Jeżeli sprzedającemu nie podobają się warunki SMART proszę z ich nie korzystać! Te wylewanie swoich żali na złych kupujących, bez których przestalibyście istnieć. Sami ustalacie który przedmiot jest SMART, a który nie. Możecie przecież te tanie poniżej 40zł pozbawić SMARTA i po problemie!

oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

Tu masz rację 39.99 to kpina z kupujących, ale... miałam komplet opasek 3 szt za 36zł nie sprzedawały się, lub właśnie ktoś coś dobierał i zwracał, zrobiłam za 40 , to się więcej sprzedaje... ale zaraz smart od 45zł więc ceny już bardziej nie podniosę, kiedyś wystawiałam cos za 5-10zł aby kupujący mógł dobrać ale teraz do drobnicy się dopłaca... Morał tak źle i tak nie dobrze. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

co to znaczy pozbawić smarta ? przecież sprzedawca nie ma wpływu na to co kupuje klient. Logiczne, że tańsze produktu nie są w smarcie, ale wtedy można dobrać coś do kwoty z darmową wysyłką. U mnie norma to np. zakup 2 takich samych produktów, a potem zwrot jednego z nich. Oczywiście pojedynczo nie są one w smarcie, ale przecież nie mogę zabronić zakupu 2 sztuk. nie da się nikomu zabronić korzystać z darmowej wysyłki, czy pozbawić smarta.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

NorbertJarzemski
#8 Zapaleniec#

Jest na Allegro masa produktów bez SMARTA to nie rozumiem jak nie można? To chyba sprzedający decyduje czy jego produkt jest SMART czy nie? 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

jeśli ktoś spełnia warunki smart, to dostaje go z automatu. Oferty bezsmartowe to takie, gdzie sprzedawcy nie spełniają określonych warunków. Np. mają słabe oceny od klientów, albo oferują drogie przesyłki, które nie łapią się na program smart. Teoretycznie, żeby nie być smart, trzeba mieć kiepską obsługę lub ustawić drogie paczki. Tylko wtedy zapewne już nikt nic nie kupi u takiego delikwenta.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@NorbertJarzemski 

Dlatego szukam ceny, która jest równa 40 zł lub coś dobieram, bo skoro i tak bym miała dopłacić, to za równowartość kosztu wysyłki miałam jedną tubkę pasty do zębów więcej, więc nie straciłam.

Smart jest od 40 zł wzwyż i takie są zasady tego programu. 

Zwrot przysługuje każdemu, ale powinien być objęty chociażby 5 zł opłatą, a wtedy ludzie by przestali kombinować.

Kupując w internecie za zwrot muszę zapłacić z własnej kieszeni i to moje ryzyko, że nie mam możliwości pomacania towaru..., ale coś za coś.

Źle podane wymiary towaru, odzieży i wszelkie wady są podstawą do reklamacji, a nie zwrotu i to już zupełnie coś innego.

Kupujesz coś za 80 zł i zwracasz za 80, bo Ci nie pasuje, nie łapiesz się na Smarta.

Zwracasz za 40 zł, a kupiłeś za 80, wtedy masz zwrot za darmo, bo łapiesz się na Smarta.

Zasady tego programu są jasne i nie rozumiem po co jeszcze kombinować.

Jeśli koszt towaru po zwrocie spada poniżej 40 zł, to klient powinien opłacić pełen koszt wybranej przez siebie przesyłki.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Wiola
oznacz moderatorów

NorbertJarzemski
#8 Zapaleniec#

No właśnie zasady tego programy są jasne, masz SMART masz prawo do darmowego zwrotu. Kupujący SMARTA też nie dostał sobie za darmo. Proszę przypomnieć ile sprzedający dokłada się do przesyłek SMART 99 groszy? 

oznacz moderatorów