anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakupy do 40zł na Smart i zwrot ich części

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

Od czasu smart mam sporo zwrotów , nie zdziwiłoby mnie to gdyby nie to że czasem ktoś kupuję 4 takie same przedmioty a później w ramach darmowej dostawy 3 zwraca, lub kupuje kilka tanich rzeczy dokupuje zupełnie coś innego oczywiście droższego a później to co do reszty nie pasuje zwraca. poruszyłam ten temat wśród znajomych którzy nie sprzedają lecz kupują na allegro, tak o to chodzi wykupili smarta i wszystkie wysyłki mają za darmo bo nawet jak chcą coś kupić za 20zł to dokupują byle co za następne np 22 i korzystają z darmowego zwrotu. 

oznacz moderatorów
262 ODPOWIEDZI 262

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:104371448 

Wszystko, co jest nadprogramowe, a więc każda zwracana paczka ma kolosalny wpływ na środowisko. 

Niezależnie, czy kurier wiezie przesyłki do doręczenia czy zwrotu, to je wiezie i zużywa paliwo. Ten, co je z powrotem pakuje, używa taśmy klejącej, pudełka, koperty itp.

Wszystko ma wpływ na środowisko, tylko my się nad tym nie zastanawiamy, a skądś się te śmieci biorą.

Gdyby u nas recykling hulał, nie było by tematu, ale w tej materii niestety raczkujemy 😔

Na zachodzie skupuje się puszki a, plastikowe i szklane butelki, są selektywne punkty zbiórki odpadów, gdzie bez żadnej **piiip**ycznej biurokracji przyjmuje się odpady.

A u nas? Trzeba udowodnić, że się nie jest wielbłądem.

Oddanie śmieci w PSZOK to proszenie się, by je łaskawie zabrali. Często się rzucają, jsk wesz na grzebieniu, bo nie liczy się chęć oddania odpadów, a to czy w ogóle płacimy za wywóz nieczystości.

Potem ludzie wyrzucają śmieci do lasu czy komuś na pole, a Straż Miejska pod groźbą kary każe właścicielowi tego pola na własny koszt je usunąć i zutylizować.

Czy ma odpowiedni pojazd nikogo nie interesuje.

Temat rzeka 😔

Wiola
oznacz moderatorów

2500
#7 Wielbiciel#

?Istnieje uczciwe rozwiązanie zakupu w stylu : " biorę za 1zł to co mnie intereje i dobieram tak żeby wyszło 40zł i był smart , a potem zwrcam to droższe" . Warunkiem darmowej odsyłki jest odsyłanie całości zakupionego towaru lub jego niższej tańszej procentowo części. W każdym innym wypadku odsyłający płaci odpowiedni procent kosztów bazowej wysyłki . Czyli kuuję za 1zł plus coś za 39zł , odsyłam to za 39zł i opłacam koszt wysyłki zwrotnej w kwocie odpowiadającej procent tych 39zł, odsyłam wszystko to mam darmowy zwrot, odsyłam tą częśc za 1zł to wtedy płace minimalnie bo niższy jest procent. Oczywiście żeby była całkowicie darmowa odsyłka trezba by odesłać wszystko.

Jak kupujący zobaczy że musi zapąłcić za wysyłkę zwrotną w tym wypadku byłoby to dokładnie 9.74zł z 9.99zł to nie będzie sobie na przyszłosc jaj robił żeby mieć smarta przy zakupie za złotówkę.Troszkę chaotycznie napisałem ale wszystko to by było zgodne z prawami konsumenta. Konsument przy odsyłce towaru powinien być obciążany dodatkowym kosztem generowania śmieci w postaci opakowań a zbierać się tego może bardzo dużo. Powinno się ustawowo pobierac opłatę recyklingową przy zwrocie takich opakowań które generują odpady. W innym wypadku ilość śmieci będzie rozła tylko dlatgeo że ktoś chciał coś kupić za złotówkę z darmową dostawą. Ponadto powinno być takich że towary o wartości np do 30 lub 40 złotych nie powinny podlegać zwrotowi , konsument też powinien dbać o środowisko i powinienrobić racjonalne zakupy bo to nie sklep stacjonarny że oddając twar nie produkujemy dodoatkowych śmieci.

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Sęk w tym, że większość opakowań nie nadaje się do niczego po drodze w dwie strony. A nawet jeśli pozornie się nadaje, to kumaty sprzedający nikomu nie spakuje przedmiotu w taki paździerz.

Gdyby problemy generowane przez takie zwroty dotykały jedynie sprzedających, to wtedy rzeczywiście można niby powiedzieć: po prostu nie sprzedawaj. Ale problem jest znacznie większy (m.in. niepotrzebna, ogromna ilość dodatkowych odpadów i spalin).

oznacz moderatorów