anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zalewanie negatywami przez konkurencję.

electro-outlet57
#7 Wielbiciel#
Witam wszystkich Sprzedających, mam spory problem i chciałbym zapytać się, czy ktoś z Was ma bądź miał podobny. Mianowicie obserwuję wzmożony atak konkurencji w kwestii negatywnych komentarzy. Otrzymuję od jednego do kilku negatywnych komentarzy dziennie, bez opisu bądź z zarzutem, że sprzedaję podrobiony towar. Zauważyłem pewną prawidłowość jeśli chodzi o WSZYSTKIE (tak, 100%) dokonane zakupy z wystawionym negatywnym komentarzem. - zamówienie ZAWSZE przez kuriera DPD 12,99 zł (bez Smart) - zamawia zawsze osoba z ZUPEŁNIE innym nazwiskiem niż adres dostawy (np. konto na nazwisko rosyjskie/ukraińskie, zakup na polski adres) - ZAWSZE numer telefonu właściciela konta nie zgadza się z numerem do dostawy - zamówienie ZAWSZE na adres z domem jednorodzinnym, w google zawsze pod danym adresem jest jakaś działalność gospodarcza, bardzo często w danych odbiorcy jest podane nazwisko właściciela tej firmy - atakujący chce mieć pewność, że paczka będzie doręczona tak aby Allegro nie miało podstaw do usunięcia komentarza - podany albo nieistniejący numer telefonu albo jeśli dzwonimy pod dany numer i ktoś odbiera to twierdzi, że otrzymał dany produkt ale w ogóle go nie zamawiał i nie wie skąd się wziął ale odebrał bo było opłacone i na jej/jego nazwisko - NIGDY nie ma próby kontaktu i mediacji, zawsze w ciągu 24h od odebrania paczki wskakuje negatywny komentarz. Nie mam pojęcia co mam z tym zrobić, niestety odsetek klientów oceniających transakcję to ok. 3%, reszta ma to wiadomo gdzie więc za chwilę za negatywne komentarze Allegro zablokuje moje konto. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją i znalazł na to rozwiązanie? Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie. Adam
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@electro-outlet57 widzę, że napisałeś już do nas w tej sprawie, więc poczekaj proszę na odpowiedź w sprawie nr 29796766 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

electro-outlet57
#7 Wielbiciel#

Tutaj zadaję pytanie społeczności a nie bezpośrednio do allegro 🙂 pozdrawiam

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika wiesz że wpływ negatywów na sprzedaż, pozycję czy smarta jest nie sprawiedliwy i nie do zweryfikowania, sprzedawcy są karani za słoną zupę, żona nie dała czy konkurencja się uwzięła 😞 nie mamy żadnych narzędzi do weryfikowani ani żadnej obrony, chyba że sprawy w sądzie !!!

Znając Wasz system itp. jestem w stanie w ciągu pół roku wykończyć konkurencję i mnie nie namierzycie !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

electro-outlet57
#7 Wielbiciel#

Czasem ten negatyw się po prostu należy ale skoro WSZYSTKIE komentarze są wystawianie wg identycznego wzoru, schematu, zamówienia są robione wg identycznych schematów to oznacza, że prawdopodobnie gdzieś są podmioty które świadczą usługi usuwania konkurencji z Allegro. To zorganizowana akcja która wykorzystuje bierność Allegro w sprawie komentarzy. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 no , siedzimy na odbezpieczonym pocisku armatnim , a działonowy mówi ,że to nic wielkiego . Zerknąłem na oceny autora wątku i stwierdzam jednoznacznie ,że ktoś mu kopie dołki , konkurencja czy odwet ... nie wiem , ale może @electro-outlet57 się domyśla  ,o ceny raczej nie idzie bo nie gniecie , ale sprzedaż ma owszem niczego ... sobie .

oznacz moderatorów

electro-outlet57
#7 Wielbiciel#

Idzie o ceny. Po prostu zostały mi dwuletnie leżaki magazynowe które kupiłem w cenach przedwojennych, wycofałem się z handlu w 2021 z powodów rodzinnych a teraz wróciłem i chciałem się tego pozbyć. Zrobiłem cenę o 2-3 zł niższą niż inni i się zaczęło.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

niech allegro sprawdzi, czy zakupy były z tego samego konta bankowego

zorganizuj oświadczenia twojego dystrybutora o legalnym pochodzeniu produktu

i idź na policję z zawiadomieniem, że niszczy cię zorganizowana grupa przestępcza

lub zgłoś od uokik te firmy z podejrzeniem zmowy cenowej

https://konkurencja.uokik.gov.pl/

allegro też dopisz jeżeli sprzedaje te produkty, a nie usunie Ci komentarzy

 

 

oznacz moderatorów

electro-outlet57
#7 Wielbiciel#

Allegro już stwierdziło, że konta kupujących naruszają regulamin i zostały zablokowane. Szkoda tylko, że oceny na chwilę obecną zostały. Niemniej jednak poproszę Allegro o ich usunięcie i jeśli Allegro przychyli się do tej prośby to jest światełko w tunelu na powstrzymanie takich działań. Być może nie będę musiał chodzić po prokuraturach 🙂

oznacz moderatorów