anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamieszanie w parametrach wielowariantowości

piercingownia_pl
#9 Pomysłodawca#

Zapanowało jakieś totalne zamieszanie w wielowariantowości. Najpierw sam wprowadził się jako drugi parametr długości (moja radość była wielka, bo zgłaszałam taką potrzebę od samego początku, gdy można było wptowadzać drugi parametr). Teraz już nie można go wprowadzić. Nie można wciągnąć do istniejących wariantów przedmiotów, które tam były, ale zostały wznowione, sypią się te, które były ustawione, wywala te, które chce się wprowadzić od nowa. Drugi dzień walczę z tematem i bałamutnymi komunikatami o rzekomych duplikatach.  Czasem pomaga wystawienie przedmiotów ze zmienionymi zdjęciami, czasem nie. Generalnie poprawianie ręcznie setek aukcji i tak nie wchodzi w grę. Co się dzieje? 

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@piercingownia_pl podaj proszę numery oferty, których dotyczy ten problem oraz treść komunikatu, który się pojawia. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

piercingownia_pl
#9 Pomysłodawca#

Jeśli chodzi o parametr długość, którego nie można było wprowadzić jako drugi a który nagle pojawił się w aukcjach sztang do języka. Ucieszyłam się i chciałam go wprowadzić w innych ofertach, które go potrzebują - w kolczykach do piercingu różniących się tylko długością - ale nie było to już możliwe. A gdy weszłam do edycji tych aukcji, w których się pojawił otrzymałam komunikat: "W tej kategorii możesz łączyć oferty tylko po parametrach "kolor/wzór" i "średnica". Wybierz "popraw ofertę", aby usunąć parametr "Długość". Nie zapisałam tego i w związku z tym oferty sztang do języka zachowały ten ważny dla nich parametr. Jak Pani widzi wcześniej, z powodu jego braku zmuszona byłam, aby Klient miał jakąkolwiek czytelność wyedytowac zdjęcia tak, by długość produktów była na nich widoczna.Samoistniesiępojawiającyparametrdługość.jpg

oznacz moderatorów

piercingownia_pl
#9 Pomysłodawca#

Co do sytuacji, w której nie mogłam wciągnąć do ofert wielowariantowych aukcji, które wcześniej tam były, ale po wznowieniu nie można ich było ponownie wprowadzić. Wyskakiwały na zmianę komunikaty o duplikatach, potem, że oferta jest przetwarzana, i trzeba spróbować jeszcze raz. Czekałam, probowałam, nic to nie dało. Spróbowałam z części produktów tej oferty stworzyć nowy wariant, ale to również okazało się niemożliwe.ofertawielowariantowarobionaodnowa.jpg

Prawdę mówiąc próbowałam naprawdę wielu sposobów, których nie będę już szczegółowo opisywać. Mam nadzieję, że ta niestabilność jest związana z jakimiś próbami polepszania funkcjonalności opcji "wielowariantowości" i niebawem wszystko będzie działało. Zaznaczę, że używanie tej opcji nie stanowiło dla mnie dotąd żadnego problemu. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@piercingownia_pl dziękuję za zruty i szczegółowe infromacje! Komunikat wskazuje na to, że oferty nr 12191298667 oraz nr 12274460113 to duplikaty i dlatego nie można połączyć ich w wielowariantowości. Spróbuj proszę czy możesz połączyć pozostałe oferty w wielowariantowość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

piercingownia_pl
#9 Pomysłodawca#

Gdybym wielokrotnie nie próbowała, wystawiając nowe aukcje, wymieniając zdjęcia i sprawdzając parametry, nie zgłaszałabym problemu. Zapewniam, że umiem czytać komunikaty. A co z pierwszym problemem? Pojawiającej się i znikającej możliwości wprowadzania jako drugiego parametru "długość"?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@piercingownia_pl konsultuję to, ale jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi, gdy tylko ją dostanę, wrócę tutaj z informacjami. Na razie muszę poprosić Cię o cierpliwość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@piercingownia_pl dział techniczny zweryfikuje jeszcze poprawność komunikatów jakie otrzymałaś. Jednak jeśli chodzi o łączenie ofert w ramach wielowariantowości to w kategorii w której wystawiasz oferty (Moda - Biżuteria i Zegarki - Piercing - Biżuteria) aby połączyć oferty, muszą mieć one takie same wartości w parametrach:
- stan,
- część ciała,
- rodzaj,
- kształt,
- materiał mający kontakt z ciałem,
- zapięcie,
- cechy.
 
Natomiast parametr po którym można wariantować to jest to obecnie wyłącznie parametr "Średnica (mm)"można łączyć oferty, które różnią się średnicą np. 1 mm, 2 mm, 3 m  itd.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

piercingownia_pl
#9 Pomysłodawca#

1. Proszę sobie wyobrazić, że wystawiając od nowa labrety, (po wznowieniu oferty nie można ich było dołączyć do wariantów, w których się znajdowały się wcześniej, chociaż była to de facto ta sama oferta) kopiowałam kolejno pierwszy z nich zmieniając parametr długości: 6, 8, 10 i 12 mm. Trzy dało się zebrać w ofercie wielowariantowej a czwartą wyrzucało jako duplikat. 2. Nie wymyśliłam sobie, że pojawił się parametr długości, wysłałam Pani screena ze zdjęciem strony formularza wielowariantowości, na której się pojawił. To jest strona z przedmiotem, na którym ten parametr widnieje: https://allegro.pl/oferta/zloty-kolczyk-do-jezyka-316l-turkus-cyrk-1-6-18-5-12130214942. 3. Korzystam z wielowariantowości od momentu, kiedy ją wprowadziliście i jeśli napisałam, że jest jakieś zamieszanie, to naprawdę jest. Chciałam się dowiedzieć czym jest spowodowany i zasygnalizować problem. A Pani odpowiada mi za każdym razem, że wszystko jest w porządku. Przecież ten dialog nie ma sensu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@piercingownia_pl nie odpowiadam, że wszystko jest w porządku. W pierwszym zdaniu mojej poprzedniej wiadomości napisałam, że "dział techniczny zweryfikuje jeszcze poprawność komunikatów jakie otrzymałaś". Poproszę też o sprawdzenie duplikatów, o których napisałaś w pkt 1. Czy możesz napisać, która oferta była określona jako duplikat,? Lub jeśli to nie było zaznaczone to czy możesz podać numery ofert, które chcesz połączyć?
To, co przekazałam wyżej to informacja dotycząca parametru długość, ten parametr istnieje, ale nie jest jednym z parametrów wykorzystywanym przy wielowariantowości. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

piercingownia_pl
#9 Pomysłodawca#

Nie jest, ale był. Dlaczego zniknął i czy się pojawi?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@piercingownia_pl dopytuje o to dział zajmujący się wielowariantowością, gdy otrzymam odpowiedź wrócę tutaj z informacją. 
Przepraszam, że to tyle trwa, ale jeszcze nie otrzymałam informacji od działu technicznego na temat komunikatów jakie otrzymałaś, dlatego jeszcze nie mam dla Ciebie odpowiedzi w tej sprawie.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@piercingownia_pl przepraszam, że czekałaś na odpowiedź! Jeśli chodzi o duplikaty do dział techniczny potwierdził, że parametry walidujące ( stan, część ciała, rodzaj, kształt, materiał mający kontakt z ciałem, zapięcie, cechy) są identyczne we wskazanych na zrzucie ofertach. Zatem powinnaś wybrać do połączenia jedynie te oferty, które znajdują się na końcu komunikatu "Spróbuj ponowić z ofertami". Oznacza to, że na moment wyświetlenia komunikatu, należy odznaczyć oferty do połączenia:
12026238573, 12026268727, 12026274137, 12191298667, 12200658795, 12269826303, 12274460113. 
Wielowariantowość nie będzie już rozwijana, więc parametr "długość" nie zostanie tam dodany. Wariantować można po zdjęciu i średnicy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

arif_pl
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@arif_pl We wskazanych ofertach działają warianty produktowe, a nie wielowariantowość, którą ustawiają sprzedający. Szczegóły dotyczące wariantów produktów znajdziesz tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

arif_pl
#9 Pomysłodawca#

Czym to się różni?

 

1. Oferta wielowariantowa (wariant ofertowy) to zbiór połączonych ofert tego samego produktu w różnych wariantach. Najczęściej warianty produktu różnią się kolorem, rozmiarem i wagą.

2. Warianty produktowe to różne wersje tego samego produktu. Najczęściej różnią się między sobą kolorem, rozmiarem lub wagą.

oznacz moderatorów

arif_pl
#9 Pomysłodawca#

Czym to się różni? @nat_not  @la_nika 

1. Oferta wielowariantowa (wariant ofertowy) to zbiór połączonych ofert tego samego produktu w różnych wariantach. Najczęściej warianty produktu różnią się kolorem, rozmiarem i wagą.

2. Warianty produktowe to różne wersje tego samego produktu. Najczęściej różnią się między sobą kolorem, rozmiarem lub wagą.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@arif_pl Na Allegro odchodzimy od wielowariantowości ofertowej na rzecz wielowariantowości produktowej. 

W wielowariantowości ofertowej można połączyć kilka swoich ofert, w wielowariantowości produktowej łączone są produkty z Katalogu (klient może w ofercie sprawdzić inne warianty produktu oferowane również przez innych sprzedających). Wielowarianty produktowe są tworzone automatycznie na podstawie Katalogu. 

Warto dodać, że jeszcze nie we wszystkich kategoriach wprowadziliśmy wielowariantowość produktową. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

arif_pl
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka Dziękuję za wyjaśnienie.

Np. te produkty są w kategorii objętej wariantami produktowymi:

https://allegro.pl/oferta/stalowy-labret-ze-stozkiem-1-6-6-3-12878594911#parametry

https://allegro.pl/oferta/stalowy-labret-ze-stozkiem-1-2-10-4-12878594763#parametry

https://allegro.pl/oferta/stalowy-labret-ze-stozkiem-1-6-10-5-12878595624#parametry 

Różnią się tylko tymi parametrami:

Grubość
Średnica
Długość
Kod producenta

 

Czy te produkty zostaną automatycznie połączone w warianty z widocznymi przyciskami wariantów wg grubości, średnicy i długości? Kiedy następuje łączenie? Czy może powinienem coś zmienić w ich parametrach by zostały połączone?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@arif_pl Dopytam odpowiedni zespół o tę grupę produktową i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów