anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamykanie ofert

MANTA_05
#9 Pomysłodawca#

Witam, jestem w pewien sposób zmuszony do pisania na forum Allegro gdyż od 3 dni nie mam szans na kontakt telefoniczny z Allegro mimo zamawiania rozmów są one odkładane lub nie dochodzą do skutku i liczę na jakąkolwiek pomoc w sprawie.  2 dni temu Allegro zamknęło kilkanaście moich ofert z lakoniczną informacją że nie spełniają wymogów miniaturki - chodzi o brak idealnie białego tła. Wszystkie zamknięte aukcje były licytowane czyli - własciwie towar był sprzedany. Allegro precyzyjnie wybrało te najwyżej licytowane Aukcje zostały zamkniętę a na liście zamkniętych wyglądają jakby nikt nie licytował, czyli oferty kupujących zostały przez Allegro odwołane i klienci zostali z przysłowiowa ręką w ....Nikt tych osób nie poinformował co się dzieje- byłoby to interesujące zresztą gdyby Allegro napisało:" Szanowny Kliencie nie możesz kupić tego towaru mimo że zalicytowałeś bo tło na jakim został wystawiony przedmiot nie jest idealnie białe.... " Dzisiaj zamknięto mi kolejne aukcje, tez licytowane , doszło do tego że codziennie rano sprawdzam ilośc aukcji czy nie zmieniła się od poprzedniego dnia... czy może ktoś mnie oświecić , może ktoś z Allegro zajrzy i "raczy" bo ja nie rozumiem polityki Allegro. Odwołując oferty klientów powoduje że ja nie zapłącę prowizji od sprzedaży bo jej nie mam a wkurzeni klienci niekoniecznie beda chcieli u mnie kupowac gdy bez słowa ktoś/coś odwołuje ich oferty , druga sprawa dzisiaj mam zamkniete kolejne oferty z licytacjami- analogicznie oferty usunięte, aukcja zamknieta bez słowa do klientów- i rodzi sie pytanie, jeśli chce naprawić swoje "błędy" i zmienić tło na wszystkich miniaturkach jak mam do diabła to zrobić w aukcjach gdzie są oferty???? Nie ma takiej możliwości przecież gdy ktoś zalicytował! Ręce opadają po prostu! Czy ktoś w Allegro upadł na głowę z tym odwoływaniem ofert czy pracuje dla konkurencji bo tam mimo że tło miniaturek jest we wszystkich kolorach szarości niebieskiego i Bóg wie czego aukcje maja się świetnie?! Przedwczoraj wykonałem zresztą mały test, po pierwszych zamknięciach moich aukcji zgłosiłem kilka cudzych  aukcji z ewidentnie kiepskim szarym tłem - jako naruszenie zasad... Reakcja Allegro była natychmiastowa... zamknięto moje kolejne aukcje....a te zgłoszone przeze mnie mają się świetnie, ludzie w nich licytują, aukcje trwają...Co jest grane bo ja naprawdę czegoś tu nie rozumiem!

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@MANTA_05  A nie lepiej zamiast oglądać tła konkurencji, po prostu zabrać się za tło w swoich i spać spokojnie ? 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

MANTA_05
#9 Pomysłodawca#

Jasne że to rozwiązanie ale powiedz mi  w takim razie jak to zrobic w już licytowanych ofertach....

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@MANTA_05  Nie wiem, ale na Twoim miejscu zmieniałabym szybko w pozostałych zanim zostaną zalicytowane i potem usunięte 😊  I uwierz inni mieli gorzej,  ja na przykład musiałam zmienić tło w ponad 5 tysiącach aukcji .

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

MANTA_05
#9 Pomysłodawca#

A czy tobie też zamykano aukcje gdzie były licytacje usuwając oferty klientów? bez slowa do nich oczywiście, bo po co...

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@MANTA_05 No ale przecież to Ty dałeś ciała i mimo wymogu odpowiedniego tła wciąż masz wszystkie aukcje nieprawidłowe. Więc pretensje możesz mieć tylko i wyłącznie do siebie . 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

No tak. Zamiast zająć się swoimi aukcjami i poprawić to, co jest niezgodne z regulaminem, najlepiej tracić czas na zgłaszanie konkurencji. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

MANTA_05
#9 Pomysłodawca#

Wiesz, to nie do końca tak, ja wiem co mam naprawić, ale to zajmuje troche czasu, natomiast brak reakcji Allegro na działania konkurencji uświadomiło mi ze wciąż na Allegro sa równi i równiejsi i nie przykłada się tych samych miar do wszystkich i tyle. Natomiast obawiam sie że zarówno ty jak i przedmówczyni skoncentrowaliście sie tylko na zgłoszeniach nt konkurencji a nie ma żadnej merytorycznej odpowiedzi: dlaczego Allegro strzela w stopę sobie zamykając aukcje juz licytowane, dlaczego nie informuje kupujących co się dzieje, dlaczego nie mogę zmienic miniaturki w licytowanych aukcjach - aby byc w zgodzie z regulaminem itp, itd

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Ponieważ dla Allegro jednostkowe przypadki się nie liczą. Ponieważ mają taką, a nie inną polityke prowadzenia firmy. Ponieważ być może faktycznie - duży może więcej. Nie wiem. Jeśli byłbym na Twoim miejscu, skoncentrowałbym się jednak na tym, by więcej mi nie usuwali aukcji, zamiast zadawać pytania, na które nikt nie udzieli Ci odpowiedzi. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MANTA_05 Twoje oferty są blokowane, ponieważ naruszają regulamin Allegro.  Tak jak radzą tutaj @Kaliope_Brzeg oraz @Vryko,  ja również proponuję, abyś skupił się przede wszystkim na poprawie miniaturek w swoich oferach. Wówczas nie będą usuwane. Co więcej, zapisy typu: "„Kupując na mojej aukcji udzielasz mi jednorazowego pełnomocnictwa na zawarcie umowy o świadczenie usług w Twoim imieniu i na Twój rachunek z dostawcą – w celu przesłania za jego pośrednictwem kupionego towaru. Przekazane na ten cel środki pieniężne nie stanowią dodatkowego dochodu sprzedającego. Pełnomocnictwo w żaden sposób nie obciąża dodatkowo kupującego” są również niedozwolone. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów