anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaniżony wynik sprzedawcy przez brak możliwości wysyłki tego samego dnia w mieście Białystok

Tilt_Holding
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Od jakiegoś czasu balansujemy pomiędzy dobrym a supersprzedawcą różnicą kilku punktów:

allegro1.png

Głównym problemem w punktach jest u nas wysyłka tego samego dnia, zabiera nam aż 160pkt:

 

allegro2.png


 Bardzo chętnie chcielibyśmy ustawić taką wysyłkę, ale Allegro nie daje możliwości wyboru miasta wojewódzkiego Białystok  jako miasta wysyłki:

allegro3.png


Zauważcie proszę, że miasta takie jak Częstochowa, Katowice czy Toruń to miasta zdecydowanie mniejsze od Białegostoku, a są jednak na liście 😞

Są oczywiście inne problemy takie jak czas wysyłki, ale to z kolei kwestia UPSu który potrafi czasami sobie po prostu nie przyjechać po odbiór paczki do naszego zakładu, pomimo naszych reklamacji.

Byłoby idealnie, gdyby kara punktowa za brak wysyłki tego samego dnia była delikatnie niższa, nawet 10 punktów różnicy pozwoliłoby nam odetchnąć z ulgą 🙂

Pozdrawiamy,
zespół Tilt

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

maxr01
#17 Koryfeusz#

Myślę, że troszkę mylisz pojęcia. 160 pkt nie jest Ci zabierane, tylko nie jest Ci dodawane.

Ja sprzedaję ze wsi, UPS to u mnie max 5 paczek dziennie, reszta to InPost i Poczta. Czyli wysyłam tego samego dnia paczki kupione max do 13:00. A i tak mogę wygenerować kilkadziesiąt puntów za szybkie wysyłki tego samego dnia.

Z przedstawionych obrazków wynika, że chyba po prostu nic nie wysyłacie w dniu zakupu. A UPS nie jest chyba u was jedynym przewoźnikiem.

A są też inne pozycje punktowane w jakości sprzedaży - i ich tutaj już nie przedstawiacie. Może warto nad nimi popracować?

Sam status SS w/g nie wpływa na ilość sprzedaży - nie zauważyłem tego, gdy po zmianach go straciłem, a potem znów odzyskałem. Odzyskanie statusu SS nie wpłynęło na ilość sprzedaży.

Moim zdaniem co innego wpływa na ilość sprzedaży.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Tilt_Holding
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź,
Bardzo możliwe, że coś źle rozumiem, dlatego właśnie istnieje allegro gadanie żeby podpytać i zrozumieć  🙂

Co do UPS:
UPS to oddzielna sprawa, chodzi tu o konieczność posiadania możliwości dostawy pod adres z kilku firm, przez co siłą rzeczy musimy mieć też UPS. Problem tu polega na tym, że kierowca czasami przyjedzie, a czasami nie (inni dostawcy bez problemu). Ogólnie pracujemy nad rozwiązaniami, napisałem o tym tylko informacyjnie, nie chciałbym poruszać zbyt wielu tematów w 1 wątku.

Co do statusu supersprzedawcy, u nas różnica jest widoczna.

Co do wysyłania tego samego dnia, jesteśmy fizycznie w stanie to robić, ale tu problem z konfiguracją allegro (zdjęcie nr 3), być może nie wiem gdzie to naklikać, ale na liście miast "Miasto z którego wysyłasz" nie ma Białegostoku, nie mówiąc już o okolicznych wioskach.

Może ta konfiguracja nie jest potrzebna? Chętnie się dowiem 🙂

Bardzo natomiast zainteresowało mnie "inne pozycje punktowane w jakości sprzedaży", co dokładnie masz na myśli? Może tu byłoby idealnie dla nas rozwiązanie, na liscie "Twoje wyniki w nowych miarach" widzę tylko to co wrzuciłem na screenshocie, czy są jeszcze jakieś inne rzeczy które możemy zrobić, żeby podbić te kilka punktów, rzeczy których nie ma na tej liście?

oznacz moderatorów