anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawieszone konto

maszajankowska
#7 Wielbiciel#

Moje konto zostało zawieszone chyba z powodu pozostawienia komentarza "UWAGA! FIRMA ARES MEBLE USUWA NIEKORZYSTNE DLA SIEBIE KOMENTARZE NIEZADOWOLONYCH Z JAKOŚCI I OBSŁUGI KLIENTÓW, A POTEM BLOKUJE!!! Jeżeli nie chcecie stracić swój czas, zdrowie i pieniądze, UNIKAJCIE TEJ FIRMY SZEROKIM LUKIEM!!! Bardzo nieuczciwy sprzedawca, wysyłają uszkodzony towar i nie chce ponosić odpowiedzialności! kłamie na każdym kroku, aby się wybielić. DODZWONIĆ SIĘ POD NUMER [edycja] - GRANICZY Z CUDEM, NIKT NIE ODBIERA TELEFONU LUB ZBIJA POŁĄCZENIA. NIE POLECAM!"

Kupiłam kanapę od tego sprzedawce, mam zdjęcia oraz paragon, kanapa jest z 2 stron uszkodzona, sprzedawca poblokowal mnie wszędzie i nie odbiera telefonów. Liczyłam na pomoc ze strony Allegro, dla tego umieściłam ten komentarz, w którym nikogo nie obraziłam.

Nie wiem w jaki sposób naruszyłam regulamin Allegro, przyczyna nie została podana w mailu. Od 6,5 roku jestem użytkownikiem Allegro, ale takiego typu sprawę spotykam poraź pierzy. Nie dostałam żadnego upomnienia ani ostrzeżenia  ,  porostu konto zostało zawieszone, sprzedaż zablokowana, wszystkie moje aukcje usunięto.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  pewnie przyczyna jest inna , ale zaczekamy na moderatorów

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@maszajankowska Ale zablokowano Cię jako kupującą, czy jako sprzedającą? Bo piszesz o komentarzu wystawionym przez siebie i jednocześnie o swoich wystawionych aukcjach. Jeżeli ten komentarz nadal jest widoczny, nie zablokowano Cię z powodu komentarza. Allegro nie blokuje użytkowników za wystawienie komentarza, najwyżej usuwa komentarze niezgodne z zasadami. W mailu po zablokowaniu konta musi być podany powód blokady. Jeżeli powodu nie znasz, zapytaj tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=28111aef-fc3d-4ee0-a94e-d1d7ac01fa65&subjectId=fed698b4-f...

oznacz moderatorów

maszajankowska
#7 Wielbiciel#

Zawieszone mnie jako sprzedawce, komentarz mój usunięty, nie wiem przez kogo. Dostalam takiego maila od Allegro

Dzień dobry,

informujemy, że zawiesiliśmy Twoje konto z powodu naruszenia obowiązujących w Allegro zasad.

Wszystkie wystawione przedmioty na Twoim koncie zostały automatycznie usunięte, a aktualne oferty kupna na przedmioty innych Użytkowników anulowane.

Ten e-mail został wysłany automatycznie przez serwis Allegro. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Administratorami Allegro za pomocą odnośnika do formularza kontaktowego: Formularz kontaktowy

Uwaga! Prosimy, nie używaj opcji „Odpowiedz”, ponieważ tak wysłana wiadomość do nas nie dotrze.

--

Pozdrawiamy,
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@maszajankowska przyczyn blokady jest kilka. Po pierwsze, komentarz został wystawiony po kilku minutach od zakupu. Po drugie, dotyczy jakiejś innej sytuacji (przedmiotem transakcji, do której komentarz był wystawiany, jest poduszka). Po trzecie, w treści komentarza podany został numer telefonu sprzedawcy, nie wolno tego robić. Po czwarte, komentarz był siedmiokrotnie wystawiany i usuwany, blokada konta nastąpiła po jego ósmym wystawieniu w niezmienionej formie.

Na przyszłość - jeżeli jakieś nasze działanie jest niezrozumiałe, najlepiej zapytać od razu, zamiast powtarzać czynność, która to działanie spowodowała.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

sie wyjaśniło 😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@msniezek W takiej sytuacji, jeżeli komentarz narusza zasady, można oceny usuwać i ewentualnie blokować wystawianie kolejnych komentarzy do danej transakcji, ale blokowanie konta kupującego z tego powodu i usuwanie jego ofert sprzedaży budzi wiele uzasadnionych wątpliwości. 

Mogę tu podać nazwę sprzedawcy, który miał dziesiątki razy usuwane odpowiedzi do komentarzy za podawanie w nich loginów kupujących, ale jego konto nie zostało zablokowane, tylko komentarze były usuwane. Więcej - ten sprzedawca ma teraz inną nazwę użytkownika, ponieważ Allegro mu ją zmieniło, ale wszystkie komentarze z poprzedniego konta zostały zachowane. To sprzedawca z wyjątkowo niskim procentem pozytywnych ocen. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 ocena nie jest jedyną przyczyną : 

cyt :

1. komentarz został wystawiony po kilku minutach od zakupu

- celowe działanie na szkodę 

2.dotyczy jakiejś innej sytuacji (przedmiotem transakcji, do której komentarz był wystawiany, jest poduszka). 

- celowe działanie na szkodę 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@xyz96 żadne oferty sprzedaży nie zostały usunięte - bierzemy to pod uwagę podejmując takie decyzje.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@msniezek Autorka wątku kłamie?

porostu konto zostało zawieszone, sprzedaż zablokowana, wszystkie moje aukcje usunięto.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Kiedy możemy zawiesić lub ograniczyć funkcjonalność Twojego konta:

(...)

  • w inny sposób poważnie naruszasz regulamin Allegro lub robisz to wielokrotnie mimo wcześniejszych upomnień i ostrzeżeń.

7 razy nie zastosowała się do uwag o usuniętym komentarzu, naruszającym regulamin, tylko dalej go wklejała, ba,  po blokadzie konta wkleiła go i tutaj.

Jak najbardziej prawidłowo zablokowane konto. Oby powisiało na tyle, że użytkowniczka ochłonie. Dodatkowo proponuję by zrobiła sobie napar z melisy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dziwne, że nie zablokowano konta sprzedawcy, tylko dziesiątki razy usuwali mu odpowiedzi do komentarzy, w których podawał loginy kupujących i obrażał ich, a nawet poniżał w wymyślny sposób. Nie zablokowali, tylko na życzenie zmienili mu login. Oczywiści znam stary i nowy login. Sklep ten sam. 

Aha, to dosyć duży sprzedawca. 

oznacz moderatorów

maszajankowska
#7 Wielbiciel#

jakich upomnień? nie dostałam żadnych upomnień lub ostrzeżeń! Zostałam oszukana przez sprzedawce, wysłali mi wadliwy towar i potem na fb mnie zablokowano, nie odbierają ode mnie telefonów. Co miałam zrobić? Zapłaciłam za kanapę ponad 3000 zl (mam paragon i mam wadliwa rzecz. Szukałam pomocy u Allegro, ale niestety... mnie zawieszono, wszystkie moje aukcje usunięto i sprzedaż zablokowana. Super! Bardzo pomocni, dziekuje

oznacz moderatorów

maszajankowska
#7 Wielbiciel#

Nie otrzymałam żadnych uwag, ostrzeżeń lub upomnień. Powtarzam raz jeszcze. Moj komentarz faktycznie był usunięty z 7 razy, ale nie wiedziałam przez kogo. Sprzedawca tez usuwał moje komentarze na fb, myślałam ze na Allegro również

oznacz moderatorów

maszajankowska
#7 Wielbiciel#

Ciekawe jak Pan zareagował. Dostając uszkodzona kanapę za ponad 3000 zl... Jakby od Pana nie odbierali telefonu i na fb zablokowali??? Łatwo jest osadzać innych i się cieszyć???

Mimo wszystko, mam nadzieje ze Pana to nie spotka taka sytuacja

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Istnieje realne prawdopodobieństwo, że tak właśnie jest.

sprzedaż zablokowana, wszystkie moje aukcje usunięto

A komentarzy z ostatniego roku - zero.

Możliwe to, ale bardzo mało prawdopodobne.

 

oznacz moderatorów

maszajankowska
#7 Wielbiciel#

To nie jest moja wina ze kupujące nie piszą komentarzy. Mam dużo smsuw od zadowolonych kupujących, są ta ludzie starsi ( sprzedawałam meble antyczne, obrazy i ozdoby z własnego domu)

oznacz moderatorów

maszajankowska
#7 Wielbiciel#

Wszystkie moje oferty zostali usunięte, a sprzedaż zablokowana. Mam maila od Allegro

Dzień dobry,

informujemy, że zawiesiliśmy Twoje konto z powodu naruszenia obowiązujących w Allegro zasad.

Wszystkie wystawione przedmioty na Twoim koncie zostały automatycznie usunięte, a aktualne oferty kupna na przedmioty innych Użytkowników anulowane.

Ten e-mail został wysłany automatycznie przez serwis Allegro. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Administratorami Allegro za pomocą odnośnika do formularza kontaktowego: Formularz kontaktowy

Uwaga! Prosimy, nie używaj opcji „Odpowiedz”, ponieważ tak wysłana wiadomość do nas nie dotrze.

--

Pozdrawiamy,
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

maszajankowska
#7 Wielbiciel#

Nic obraźliwego nie napisałam, to ze podałam numer firmowy-to jest on powszechnie znany. Mozna było mnie upomnieć lub ostrzec, ale nie blokować mnie i mojej sprzedaży. Za co???

oznacz moderatorów

maszajankowska
#7 Wielbiciel#

Czy jest możliwość odwieszenia mojego konta???

oznacz moderatorów