anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana regulaminu Allegro przez Sprzedawcę.

profitools
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry! 

Powiedzcie proszę, bo zaciekawiła mnie pewna sytuacja podczas przeglądania oferty dość dużego sprzedawcy. 

Czy Sprzedawca może w zakładce O sprzedającym stworzyć swój skrótowy regulamin i np. zmienić moment zawarcia umowy? 

Jak dla mnie taki zapis:

"[..] w przypadku gdy w ofertach wystąpi błąd co skutkowało błędnymi cenami ,możemy nie zaakceptować zamówienia. Dlatego aby unikąć sporu umowa jest zawarta w momencie przyjęcia zamówienia przez sklep."

Nadpisuje to punkt 7.3 Regulaminu Allegro. 

"Kupujący zawiera umowę ze Sprzedającym, potwierdzając zakup za pomocą przycisku „kupuję i płacę”, “kupuje z Pay Business” lub “kupuję z AllegroPay”, z zastrzeżeniem treści art. 3.3. Każdy zakup oraz niektóre metody płatności mogą być dodatkowo potwierdzane za pomocą danych biometrycznych urządzenia mobilnego po uprzednim włączeniu tej funkcji (dane biometryczne znajdują się na urządzeniu i nie są udostępniane Allegro)."

Wygląda to oczywiście na d*pochron przed pomyłkami, ale czy poprawny regulaminowo? Co o tym myślicie?

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@profitools nie ma znaczenia taki zapis, bo takie pomyłki reguluje KC i jest na to paragraf, więc jak się pomyli w cenie ( da 100 zł zamiast 1000 zł  ) może nie realizować zamówienia, oczywiście powołując się na odpowiedni przepis zwracając Ci kasę 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

profitools
#9 Pomysłodawca#

Tak, ale jeśli taki zapis miałby znaczenie wiążące dla klienta, to sprzedający mógłby próbować się wykręcić od każdej niewygodnej mu sprzedaży, braku na stanie itp, bo: "umowa jest zawarta w momencie przyjęcia zamówienia przez sklep."

oznacz moderatorów

profitools
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście nie zakładam tu z góry złej woli sprzedawcy, ale taki zapis może budzić wątpliwości. 

oznacz moderatorów

eBiznes_Trade
#9 Pomysłodawca#

Z mojego punktu widzenia, taki zapis jest ważny tylko w regulaminie na jego stronie sklepu. Na praformie typu Allegro Sprzedawca jest zobowiązany regulaminem Allegro, a taki punkt jest nie ważny.

 

Zaraz by sobie powpisywali, że jest to aukcja dobrowolna, a pieniądze oddajesz na cele charytatywne i możliwe ze w zamian dostaniesz produkt xD

oznacz moderatorów