anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana tutułów aukcji na nieprawidłowe.

Pengano
#13 Ambasador#

Też macie tak, że Allegro wyświetla w serwisie inne tytuły aukcji niż macie ustawione w edycji aukcji i w Moje Oferty? Potajemnie zmieniają to co jest wyświetlane Klientom. Co za syf. Nie zorientowałbym się nawet, ale Kupujący dzwoni, że widzi w tytule aukcji flet drewniany, a w opisie plastikowy. Patrzę, a dranie zmienili mi tytuł aukcji! W Moje Oferty mam prawidłowy tytuł. Kolejny przejaw jaja mądrzejszego od kury. Tyle tysięcy złotych się płaci a tu robią taki smród. W dodatku walczę od wielu dni z konsultantami i ciągle mam na aukcji nieprawidłowy tytuł. Ręce i nogi opadają. A kto wie ile innych tytułów mi spieprzyli.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Pengano Tak, jak napisał Ci konsultant, nie zmieniamy tytułów ofert. Po prostu podpiąłeś inny produkt do swojej oferty. Możesz wybrać poprawny produkt z naszej bazy i wtedy dane dotyczące oferowanego przez Ciebie przedmiotu będą się zgadzać.

Zapoznaj się też z zasadami grupowania ofert z tym samym produktem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Sam się podpiął inny. Ja wskanowałem kod EAN wprost z produktu. Allegro powinno wiedzieć co ten kod EAN oznacza i co to za produkt. Z resztą w innych aukcjach też są pozmieniane tytuły. To nie może tak wyglądać, że ja w Moje Oferty nie widzę tego, co widzą Kupujący na ekranie. To jakiś absurd! Pełno błędów może być niemożliwych do wykrycia. Ja muszę na liście ofert widzieć to, co widzą ludzie w Allegro.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Pengano Zasady wyświetlania ofert powiązanych z produktem znajdziesz w artykule, który wskazałam wyżej. Zgłaszany przez Ciebie problem nie jest błędem. 

Natomiast żeby powiązać ofertę z właściwym produktem, postępuj zgodnie z informacjami, które otrzymałeś w mailach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Postępuję zgodnie. Skasowałem produkt i wpisuję wykukiwanie "Flet szkolny prosty Hohner C Sopran 1 częściowy".  Dokładnie wkleiłem z porady mailowej i system pisze że nie ma takiego produktu. Tyle są warte te porady. Nie rozumiem czemu system mając dobry EAN, pozwala na podstawienie złego produktu. I czemu nie wiedzę na liście ofert tego co widzą klienci. Nie ma przez to żadnej kontroli poprawności i takie kwiatki wyłażą.

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Nic nie jest rozwiązane! Macie w bazie produkt, "Flet prosty Hohner B95083 drewniany", a ten model nigdy nie był, nie jest i nie będzie drewniany. Sprzedawcy muszą w Moje Oferty widzieć co tam ludziom wyświetlacie!!! Inaczej błędy pozostaną niewykryte.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Pengano tak się dzieje jak ktoś wcześniej źle wprowadził parametry, kod EAN podpiął do innego produktu. Ludzie nawet w nazwach produktów wpisują bzdury. Wejdź formularz wystawiania i zgłoś błędy do produktyzacji. Może kiedyś poprawią. Albo i nie poprawią 😁

@nat_not  zerknij tylko pod jaki produkt podpięta jest ta oferta 🙂

https://allegro.pl/oferta/jim-o-rourke-therefore-i-am-cd-singiel-9831341483

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Jestem pewien, że było dobrze i ktoś zmienił na wadliwy tytuł, a mnie nie poinformował. Człowiek jest jak ślepy we mgle, bo w Moje Oferty nie widać co wyprawia ten system i co wyświetla Klientom. To jest najbardziej wkurzające. Dno, wodorosty i pół metra mułu.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Pengano Jeśli nie możesz powiązać oferty z właściwym produktem, prześlij w wiadomości mailowej zrzuty ekranu z widokiem kolejnych wykonywanych czynności. Na tej podstawie konsultant będzie mógł Ci pomóc.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Wiesz co, mam tego dość. Walczę wiele dni. Sam sobie z tym poradzę, ale wkurza mnie że zmieniono tytuł, bez informowania mnie, że jest totalny bałagan i że w Moje Oferty nie widzę tego co widzą Klienci. To jest jakiś obłęd i totalny odlot projektantów.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@nat_not Jest to ogromny problem z produktyzacją> Osoba, która jako pierwsza wprowadzi produkt z danym EANem, dyktuje parametry.

Wiesz gdzie jest ten największy problem?

Allegro automatycznie łączy oferty jednoznacznie określające produkt.

  • Sprzedający nr 1 wystawia jakiś czajnik, podaje prawidłowe parametry
  • Sprzedający nr 1 w nazwie swojej oferty wpisuje CZAJNIK LED 3000W
  • Sprzedający nr 2 wystawia ten sam czajnik, podaje EAN, te same parametry (nie łączy z produktem), ale podaje prawidłowy tytuł "CZAJNIK 1,8L 2000W " (czajnik nie ma podświetlenia, i ma 2kW)
  • Sprzedający nr 2 otrzymuje powiadomienie o automatycznym połączeniu oferty z produktem, gdyż jego parametry były takie same jak w produkcie wystawionym przez Sprzedającego nr1

W związku z tym, że mamy grupowanie ofert jednego produktu w kategorii, U WSZYSTKICH SPRZEDAJĄCYCH wystawiających właśnie ten produkt będzie wisiał błędny tytuł produktu nad miniaturą ofert sprzedających.

Rezultat - kupujący sugeruje się właśnie tym tytułem i sam to mogę potwierdzić, gdyż kupujący pytali się o jakieś gratisy, o których nie miałem pojęcia czy jakieś p-ierdoły wypisywane przez kogoś w tytułach.

Rozwiązaniem nie jest zgłaszanie błędów w produkcie, bo nikt nie będzie siedział i zgłaszał tysięcy produktów. Nie powinniście wyświetlać tytułu produktu, bo wprowadzacie kupujących w błąd czymś, czego sprzedający nie określił w ofercie!

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@DarkStoorM Trza by zapytać kogoś mądrzejszego, czy taki sposób wyświetlania, nie jest, prócz nieuprawnionej ingerencji w treść aukcji - czyli de facto w zawieraną umowę, próbą celowego wprowadzania w błąd konsumenta. Może UOKiK będzie wiedział. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Vryko uokik sie na to wypnie tak jak na większość numerów tego tego tupu na allegro

 

stwierdzą że wystawiający zgodził się na regulamin allegro więc ma brać pełną odpowiedzialność za ofertę bo konsument to słabsza strona transakcji

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Ale czemu łączą produkty z różnymi nazwami i różnymi kodami EAN? W Edycji wywalam produkt, robię opis z innym kodem EAN zaznaczam "Utwórz produkt", a on nic nie tworzy, tylko podpina pod to co usunąłem. I czemu produktowy tytuł od czegoś innego uznają za ważniejszy, niż napisany przez Sprzedawcę?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM Dziękuję za Twoje uwagi. Jak wiesz, produktyzacja jest procesem, który wciąż rozwijamy. Będzie lepiej.

@nikl Sytuacja, którą opisujesz, wydaje się błędem. Możesz przesłać zrzuty ekranu, które ją zobrazują?

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Sprzedawcy nie są królikami doświadczalnymi, a Allegro nie jest darmowe. Mam dość przeprowadzania eksperymentów na żywym organizmie. Są inne kanały sprzedaży i mnie się nie chce już w tym Allegro babrać. Róbcie sobie jak chcecie. Ten cały system jest jednym wielkim błędem. Połowa pracy marnuje się na walkę z błędami projektowymi i szukaniu obejść. Nie mam już do tego serca.

oznacz moderatorów