anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany i uproszczenia w cenniku Allegro - sprawdź!

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

3 lipca 2023 r. zmienimy wysokość prowizji od sprzedaży i uprościmy cennik, żeby zwiększyć transparentność i przewidywalność kosztów sprzedaży, które ponosicie. 

Co się zmieni?

  • Obecnie w większości kategorii wysokość prowizji zależy od ceny końcowej produktu. Od 3 lipca stawka prowizji w większości podkategorii będzie jedna – bez względu na cenę produktu. 
  • Zaczniemy pokazywać także stawki netto dla prowizji od sprzedaży – dzięki temu łatwiej oszacujecie koszty sprzedaży na Allegro. Obecnie w cenniku pokazujemy tylko stawki brutto.
  • Wprowadzimy jedną minimalną wartość prowizji we wszystkich kategoriach – wyniesie 0,25 zł netto (0,31 zł brutto). Obecnie minimalna wartość prowizji różni się w zależności od kategorii i wynosi od 0,30 zł do 1 zł (brutto).
  • W formularzu wystawiania połączymy kategorie z tym samym asortymentem, ale Wasze oferty będą nadal widoczne dla klientów w kilku kategoriach. 


Szczegółową listę zmian prowizji we wszystkich kategoriach i podkategoriach znajdziecie w tym pliku PDF.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika Zmień proszę tytuł wątku na ,, Zmiany i PODWYŻKI w cenniku Allegro ,, 

Ponieważ : 

nie znalazłem ani jednej kategorii , w której prowizja pozostała taka sama tudzież yhmmmm ,.,he...he obniżona 

nie zauważyłem żadnego UPOSZCZENIA  cennik ma UWAGA !!!! q...WA 675 stron drobnego druczku !!!

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

675 stron a na samym końcu:
Poniższa lista kategorii nie jest oficjalnym cennikiem i jest aktualna na 10 maja 2023. Do 3 lipca niektóre ścieżki mogą wyglądać inaczej.
🙈

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria - niech podnoszą prowizje - będzie jeszcze większy ruch na sklepach. Za chwilę to zostaną im tylko molochy i nowi z programem powitalnym 🤣🤣🤣

Było takie powiedzenie o jedzeniu małą łyżką - ale w Alle młodzi, wykształceni i z doświadczeniem, to co się będą starych prawd trzymać. To MUSI j.....ć nie ma bata 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

Hardylegs
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Najlepsza pomoc pobierzemy prowizje ,a co jak niechce jej a y ktoś u mnie kupował przez allegro pay?powiedz mi czy macie taką opcję, bo jak narazie to obdzieracie nas żywcem .Napisz mi proszę i łe mnie ogolocicie jak sprzedam za 5 stówek,i wyśle allegro DPD na przykład krzesło,waga 30kg,ile wezmiecie odemnie wszystkich opłat, wraz z nową prowizją .

oznacz moderatorów

TIK-TAK_MLAWA
#8 Zapaleniec#

Za SMARTA jakie podwyżki !! 9 przedziałów, komu to służy ??!!

oznacz moderatorów

polcia56
#9 Pomysłodawca#

Nikomu. Ma z nas wycisnąć JESZCZE więcej. Komedia.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@la_nika z całym szacunkiem - uproszczenie na 675 stronach?? Wy na prawdę sobie jaja robicie ze sprzedających, bo inaczej tego nazwać nie mogę.

 

oznacz moderatorów

orgonepl
#8 Zapaleniec#

rzeczywiście ten dokument jest taki obszerny, że nawet CTRL+F mi nie działa i nie mogę w nim nic wyszukać 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@orgonepl - chyba korzystamy z innego słownika niż Allegro 🤣🤣🤣 Uprościć... Podwyższyć... Jeden pies 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@la_nika 

Pracownicy Allegro mają chyba inną definicję słowa "uproszczenia"...z całym szacunkiem ale gdzie w tym cenniku jest jakieś uproszczenie? Zmienia się tylko prowizja na wyższą, nic więcej...albo ja już jestem zmęczony i czegoś nie zauważyłem.

oznacz moderatorów

it24_pl
#11 Animator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

"Obecnie w większości kategorii wysokość prowizji zależy od ceny końcowej produktu. Od 3 lipca stawka prowizji w większości podkategorii będzie jedna – bez względu na cenę produktu."

Jak stawka prowizji będzie jedna bez względu na cenę? To obecnie w większości kategorii tak jest, po zmianach wprowadzacie inną prowizję do 60zł, a inną powyżej tej kwoty. To nie jest uproszczenie, tylko utrudnienie! Polecam osobie która wypisuje takie rzeczy zapoznać się z definicją słowa "uproszczenie" w słowniku języka polskiego!!!

Co więcej.. w mojej kategorii, np. prowizja dla samego towaru w cenie 50zł, na dzień dzisiejszy wynosi 4,75zł po waszych zmianach prowizja 6,75zł.  To jest wzrost prowizji o 42%!!!!

Kolejny hit.. prowizja od usługi Allegro Pay, którą zapłacą sprzedający! Może tą opłatą obciążyć kupujących? to oni wybierają sposób płatności, i jeśli decydują się na Allegro Pay, to niech zapłacą od tego prowizję. A nie kolejna opłata przerzucona na sprzedającego.. i liczysz sobie że zarobisz powiedzmy 50zł na jakimś towarze, po odliczeniu prowizji allegro, ale tu zonk, bo dochodzi opłata albo za przesyłkę w SMARCIE, albo za prowizję od wysyłki, jeden wybierze przesyłkę za 10zł, a drugi za 20.. jeden zapłaci Przelewy24 i nie ma kosztów, drugi zapłaci Allegro Pay i okazuje się że płacisz jakiś kolejny haracz. i zamiast zarobku 50zł, zostaje 40zł.

WY NIC NIE UPRASZCZACIE!!, to jest kolejne podnoszenie opłat, ukrytych w co najmniej w 3 zmianach, bo do tego dochodzą nowe widełki dopłat do SMART, z jednoczesnym podniesieniem tych dopłat ściąganych ze sprzedających!

 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@Hardylegs - wystarczy, że usuniesz wszystkie produkty, opłacisz zaległe haracze i tyle. Aaaaa i nie zapomnij powyłączać abonamentów... 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

To też jest jakiś pomysł 👍 

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

Czy allegro może wskazać w których miejscach po zmianach sprzedawca cokolwiek ZYSKA? Cała strona tekstu jak to portal wspiera sprzedających i pomaga ich w rozwoju, a wszystkie zapowiedziane zmiany oznaczają:

- podwyższenie prowizji allegro

- podwyższenie dopłaty do smart

- dopłaty za allegro pay - gdzie za tą usługę powinien płacić klient, który decyduje się na zakup ratalny, albo allegro jeżeli chce w ten sposób przyciągać klientów to powinno te koszty ponosić chociażby z pobieranych prowizji od sprzedaży, które teraz wynoszą około 15-16% w zależności od kategorii. Po tych "ułatwieniach" ta prowizja wzrośnie do ponad 20% !!!!!!

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

W kategoriach, w których jeszcze trochę sprzedaję prowizja wzrośnie do 25-27% 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ możecie mi wytłumaczyć bo nie kumam czy przypadkiem zrobienie prowizji procentowej netto - brutto nie miała na celu tuszowanie podwyżek ??? co mi daje prowizja netto bo nie kumam ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

im więcej namieszane tym lepiej. Przecież w tych zmianach na allegro nawet najbardziej zagorzały fan tego portalu się nie odnajdzie. Nigdzie nie ma tylu "nowości" co tutaj, to jest już nawet lepsze od "nowego ładu"

Osobiście brakuje mi czasu i chęci, żeby ogarnąć te innowacje, dopłaty do smarta już wczesniej byłoy dla mnie czasami niezrozumiałe, to teraz przy 9 progach będzie już kosmos.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@kostas11 Nie ogarnęli marży brutto/netto - stad ten bałagan - podstawy ekonomii, ale co ja tam biolog będę się wypowiadał na temat kompetencji zmieniaczy 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

uproszczenie jest jak widać w rozliczeniach dopłat do smarta, z 5 wartości, zrobiło się 9. Teraz to już nikt nie będzie wiedział ile faktycznie tej dopłaty jest, nie idzie tego ogarnąć. Masakra

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów