anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZMIANY TYTUŁÓW

europateileshop
#8 Zapaleniec#

Witam mam też problem z innymi tytułami aukcji. Klient kupił błotnik w kolor. Nie miałem oznaczonego nr lakieru, a klient twierdzi że był. Dokładnie sprawdziłem i okazało się, że klient widzi inny tytuł aukcji.

Pytam się kto narobiła takiego bałaganu, kto zwróci mi koszty wysyłki w dwie strony. Allegro jak zawsze wypnie się na sprzedającego.

Skargi chyba tylko do "nieba".

Brak słów kto wpadł na takie głupie pomysły. Szkoda gadać.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mix-mce
#14 Krzewiciel#

może Ty patrzysz na tytuł oferty a kupujący na nazwę towaru który podpiąłeś do oferty...?

To dwie różne rzeczy i różne cyrki wychodzą jak się nie zwróci uwagi.

oznacz moderatorów

europateileshop
#8 Zapaleniec#

Dla mnie znaczenie ma co widzi klient, a nie co ja widzę. Klient często nie czyta opisu aukcji tylko tytuł. Jest bałagan i taka jest prawda.

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

witaj na allegro

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@europateileshop Podejrzewam, że chodzi o połączenie oferty z katalogiem produktów i dane zaciągnęły się z produktu. Ty jako sprzedawca odpowiadasz za prawidłowość danych w ofercie, a co za tym idzie, również za połączenie z prawidłowym produktem. Jeśli produkt zawiera błąd, powinieneś zgłosić go poprzez formularz "zgłoś błąd w produkcie", który znajdziesz na przykład po przejściu do edycji oferty. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

automisala
#10 Popularyzator#

A co w sytuacji, kiedy ktoś inny zgłosi zmiany? Firma która wystawia 10 czy 100 ofert może tego przypilnować. Jak ktoś ma kilkanaście tysięcy ofert, to jak pilnować zmian w katalogu, zgłoszonych przez innych sprzedających (często błędnych). Już kiedyś apelowaliśmy o tworzenie Katalogu Produktów na podstawie danych producentów, importerów i dystrybutorów, a Wy zostawiliście to w rękach allegrowiczów.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@automisala nawet w motoryzacji gdzie jest tecdoc bardzo dużo towarów jest powielonych, z błędnymi parametrami albo/oraz w błędnych kategoriach.

Najgorsze jest to że allegro, z tego co ja widzę u siebie, dopasowuje towar do oferty w zasadzie losowo bez zwracania uwagę czy towar jest z katalogu czy dodany przez kogoś. Jak ktoś nie zwróci uwagi na szczegółowe parametry to na liście wyszukiwania nie ma możliwości stwierdzić co jest co.

@w_kiwi 

Powinno być to jakoś priorytetyzowane że pierwszeństwo przy przypisywaniu towarów do oferty (ale głównie na liście wyszukiwania) mają towary z oficjalnych katalogów a te dodane przez innych czy zwykłe kopie powinny być na końcu.

Przykładowo jak na zdjęciu, wyszukiwanie po EAN powinno zwrócić JEDEN towar, co tam jest oryginałem z tecdoc a co kopią i co tam robi jakiś mop?all-1.jpg

oznacz moderatorów

BikeOutlet_pl
#11 Animator#

dokładnie! jak mamy pilnować zmian które wprowadził ktoś inny po wcześniejszym wystawieniu przez nas oferty? co w sytuacji kiedy ktoś zgłosi błąd w katalogu, zmiana okaże się błędna, a allegro w swej wspaniałości 'poprawi' dobre dane na złe? Dlaczego w tej sytuacji sprzedawca, który dobrze 'sparował' produkt z katalogiem i parametrami, ma być obwiniany za błędy?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@automisala Wspomniane produkty zostały stworzone z parametrem "biały". Sukcesywnie weryfikujemy produkty, ale działamy stopniowo, nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkiego na raz. Gdy zgłaszasz błędy w produkcie, doradca weryfikuje podane przez Ciebie parametry z bazą GS1 - je sli ktoś inny chciałby zmienić parametry, nie zrobi tego, jeśli nie będą zgodnie z bazą. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@w_kiwi no tak, jak ja chcę dodać wersję produktu który wpisany jest jako komplet 10szt a ja chcę mieć pojedyncze sztuki to się nie da bo mi wywala błąd że towar z tymi parametrami już istnieje i muszę kupować lipne kody ean żeby wystawić ofertę.

Ale jak ktoś sobie doda towar z tym samym eanem który powinien być unikalny (jak wspomniana reperaturka zacisku i odkurzacz, bo to przecież to samo tylko kolor inny) to już wszystko w porządku.

Ehh allegro, słono płacę wam za usługi które wykonywane się na "odczep się".... jak by jeszcze z tych usług dało się zrezygnować..

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mix-mce Nie polecam stosowania tego typu praktyk. "Lipne" kody są przez nas weryfikowane i usuwane. Zatem ostatecznie znów nie będziesz mógł wystawić takich ofert. Oryginalne kody możesz pozyskać z bazy GS1.

Natomiast w kwestii zrzutu ekranu, który wcześniej wrzuciłeś, przekazałam sprawę do odpowiedniego zespołu, który to zweryfikuje i usunie nieprawidłowe dane. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów