anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany w kat. Kolekcje i sztuka - konieczność potwierdzania oferty w licytacji przez SMS

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Allegro sabotuje licytacje?

Witajcie,

kto wymyśla te bezsensowne zmiany na Allegro? Bo na pewno nikt, kto ma pojęcie o tym, jak działa sprzedaż (o ile tacy jeszcze na Allegro pracują). Już wyjaśniam, w cym rzecz. Otóż w sto pięćdziesiątych szóstych zapowiedziach zmian znalazłem następujący kwiatek:

"Dla kupujących

Kolekcje i sztuka: licytację powyżej 1000 zł potwierdzisz kodem SMS

Od kiedy: 1 września

W dziale Kolekcje i sztuka potwierdzisz licytację kodem SMS. Wyślemy Ci go, jeśli wartość jednego lub łączna wartość kilku licytowanych przedmiotów wyniesie co najmniej 1000 zł. Kod wyślemy na numer z ustawień Twojego konta Allegro"

Każdy, kto sprzedaje w działach kolekcjonerskich wie, że aukcje z licytacją najbardziej atrakcyjnych przedmiotów rozstrzygają się nawet nie w ostatnich minutach, ale w ostatnich sekundach - a wielu kupujących używa w tym celu Snipa czy innych automatów licytujących. Stąd cena w ostatnich sekundach potrafi skoczyć nawet o kilkadziesiąt procent.

W sytuacji, gdy kupujący będzie zmuszony do wklepywania kodu, cały wypracowany przez lata system bierze w łeb. Po prostu nikt nie zdąży wpisać tego kodu, zanim aukcja się skończy. Tym bardziej, że wiele osób ustawia sobie Snipa, i wcale nie siedzi przy licytacji. A ten, co pilnuje licytacji, jest skupiony na ekranie, a nie odbieraniu SMS-ów.

Nietrudno więc zgadnąć, że uzyskiwane ceny będą niższe, co nie tylko przełoży się na niższe wpływy z prowizji, ale zniechęci sprzedawców do wystawiania licytacji - które jeszcze wciąż są solą działów kolekcjonerskich.

Naprawdę, nie idźcie tą drogą...

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Tak, przejąłem się, bo nie jestem w stanie pojąc, dlaczego Allegro podcina gałąź, na której siedzi, systematycznie psując coś, co dobrze działa. Tylko osoby kompletnie pozbawione wyobraźni nie zdają sobie sprawy, jakie skutki może przynieść ten chory pomysł.

A drugi temat założyłem na forum tematycznym działu, który przez nowe rozwiązanie zostanie najbardziej dotknięty.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@TomBanknoter  No to żegnajcie dobre ceny w licytacjach 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Mnie by bardzo ciekawiło, jakie uzasadnienie ma autor dla swojego przełomowego pomysłu. Żeby tu napisał, jaki cel mu przyświecał. Bo jak dla mnie efekt będzie jak u Greka Zorby: bardzo piękna katastrofa

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TomBanknoter Tym uzasadnieniem zapewne była premia motywacyjna😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@WREDZIA-W1 Albo raczej: żegnaj dobry towarze na Allegro tongue-out

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@TomBanknoter Tak, to też i chyba nawet przede wszystkim.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@TomBanknoter  @WREDZIA-W1  Dobry towarze to może nie do końca...ale mi się wydaje że Allegro tak kombinuje : ludzie nie będą mogli licytować w ostatnich sekundach, to sprzedawcy za miast wystawiać od 1PLN będa wystawiali od razu od 1200 czy 2000 PLN - wieksza opłata za wystawienie, a nóż widelec i tak się sprzeda za 1200 czy 2000. Tylko że Kupujacy nie "upoluje" okazji czyli np nie kupi za 1099 zamiast 2000, a Sprzedajacy nie sprzeda bo okaze się ze te przykładowe 2000 to za duzo...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash No, nie wiem. Ostatnimi czasy było sporo promocji dla licytacji od złotówki. A to darmowe wyróżnienia, albo połowa prowizji itp. Przedmioty wystawione od złotówki sprzedają się znacznie lepiej niż wystawione od ceny lub Kup teraz. Oni to widzą.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Oczywiście, że się sprzedają lepiej. Więc chyba dla Allegro też lepiej, że się lepiej sprzedają? Dlatego uważam, że to działanie na szkodę serwisu - i to zupełnie niepojęte. Przyjdzie tu ktoś wyjaśnić, po co jest ten Miś?

oznacz moderatorów

Blumarine2
#8 Zapaleniec#

Zgadza się, już dwukrotnie otrzymałam wiadomość, że ktoś  chciał zalicytowac wystawiany przeze mnie przedmiot, ale nie zdążył z powodu konieczności wpisywania smsa! W rezultacie przedmioty kupiono za niższe ceny.

Allegro wprowadza ciągle nowe wymagania i pobiera drakonskie prowizje. Nawet na Ebay takich nie ma.

Zniechęca to wszystko i kupującychi i sprzedajacych.

oznacz moderatorów

kudlat_y
#7 Wielbiciel#

Witam kolegów,

Rozumiem, że nic nie udało się wskórać z bezsensowną weryfikacją licytacji. Moderator Ola @_HolaOla_ zapewniła o przekazaniu sprawy dalej, tylko nie wrzuciła później informacji o rozstrzygnięciu?:)

Jako kupujący dopiero co przegrałem aukcję, bo licytacja ze snajpera nie wskoczyła z powodu weryfikacji SMS, tym samym sprzedający mógł na tym stracić do kilkuset złotych. Zacząłem szukać o co chodzi i dokopałem się tutaj. Widzę, że allegro nie ma nawet ochoty nic nam odpisać ani wyjaśnić? Zrobiło się z nich już takie korpo, że wiadomości od razu lądują w czarnej dziurze administracji:P Wstyd

Nie pierwszy raz zresztą, we wakacje Pan z oficjalnego sklepu allegro zatwardziale mi tłumaczył, że zamówioną Paczkę dopiero otrzymam, mimo, że już ją odebrałem:)

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kudlat_y Odpowiedź i wyjaśnienie naszego eksperta, dlaczego wprowadziliśmy taką zasadę znajdziesz w dziale Numizmatyka, dokładnie tutaj

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

szw22
#2 Obserwator#

Tak to jakiś bezsens wstawiłem w snajperze 2222pln a wazon poszedł za 1000 teraz już rozumiem dlaczego ten dział przechodzi do **piiip**

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Enigma45 @_HolaOla_  chyba cos z tym trzeba zrobić ( przykłąd powyżej)

@szw22  zrób tak :

aukcja od 1 PLN, licytuję od razu 1000 PLN, potwierdzam kodem z sms, wyskakuje ze moja oferta jest najwyższa i to jest np 1PLn czy 5 czy 10 - w każdym razie : nisko. Od razu licytuję ponownie z kwotą np 50 PLN - co automatycznie obniża moje maksimum z 1000 do 50 PLN. A potem w ostatnich sekundach mogę już licytować bez potwierdzenia sms powyżej 1000 PLN....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

szw22
#2 Obserwator#

Dziekuje bardzo zaraz spróbuje

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Knowhere  a jesli... 17 i pół osoby wpadnie na ten pomysł? 😂

Mało prawdopodobne ale możliwe...🙄

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów