anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot allegro polecony w smarcie

mikeza
#20 Guru#

Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt zwrotu allegro poleconego w smarcie ? Własnie mam doliczone do rachunku allegro takie zwroty w kwocie 10,99 ? Wszystkie zakupy były w smarcie, darmowe. Klienci ich prostu nieodebrali na czas. Każdy ma takie dopłaty ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

czytałem, ale tam temat dotyczy zwrotów paczek z odbiorem w punkcie, a ja mam zwroty poleconych. Zasadniczo przesyłka firmowa polecona czyli tzw e-commerce to darmowy zwrot, więc chciałbym wiedzieć, czy ktoś miał doliczane takie opłaty do zwrotu przesyłki poleconej. Ja mam w umowie z pocztą takie przesyłki z darmowym zwrotem, więc nie wierzę, że allegro też tego nie ma ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Niestety Poczta obciązży Cię kwotą 6zl netto

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria to poczta obciąży mnie 6zł netto i allegro 10,99 ? łącznie 17zł za zwrot poleconego smarta ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mikeza nie za zwrot otrzymasz osobną fakturę z Poczty , zwroty nie są ujęte w rozliczeniach allegro ,obowiązuje zwykła umowa z Pocztą , ale 10,99 to zupełnie nie kojażę za co? nawet kwota trochę dziwna .12,49 kurier 48 , 9,49 OWP , 6,49 polecony , innych kwot nie mam w rozliczeniach .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mikeza trochę mi to podchodzi na zwrot OWP tylko dlaczego masz w rozliczeniach allegro?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria w rozliczeniach allegro jest podany nr transakcji, to są zwroty allegro poleconych smartów. Żaden nie jest odbiorem w punkcie, stąd moje zdziwienie i post na forum.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

NIE mikeza NIE TA KWOTA . A TERAZ MI WSKOCZYŁO MASZ W ZWYKŁĄ UMOWIĘ Z POCZTĄ TAKĄ NORMALĄ NIE NA PRZESYŁKI ALLEGRO .?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

mam dwie umowy, zwykła i allegro, ale wszystkie przesyłki w smarcie nadaję oczywiście według umowy allegrowej, na zwykłej nie mam aktualnie nawet mozliwości wysyłania poleconych e-commerce.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zwykłą umową wysyłam w zasadzie tylko pobrania, po prostu te przesyłki, za które nie rozliczam się z allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zresztą nadania ze zwykłej umowy nie mogłyby się pojawić w rozliczeniu allegro, to po pierwsze, a po drugie to są smarty polecone ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mikeza CZYLI ZWROTY MASZ LICZONE ZE STANDATROWEGO CENNIKA JAKO POLECONY EKONOMICZNY GAB + WAGA . OPIEKUN ŹLECIĘ POPROWADZIŁ , TRZEBA BYLO RÓWNIEŻ W ZWYKŁEJ UMOWIE UMIEŚCIĆ PRZESYŁKĘ FIRMOWĄ I WTEDY LICZYLIBY 6 NETTO .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria ale jaki to ma związek, skoro zwroty są rozliczane według stawek z aneksu a nie zwykłej umowy. Z tego co mi przekazano, przesyłka z umowy allegrowej, jest rozliczana jak z aneksu, a przesyłka z umowy zwykłej, jak z tej umowy. Nie działa to tak, że raz liczą sobie tak, raz siak. To jest umowa allegro - poczta i chyba są tam jakieś warunki zwrotu dla poleconego. zaraz poszukam, bo nie chce mi się wierzyć, że jest wpisane 10,99zł za taki zwrot.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

własnie odgrzebałem aneks - jest jak wół - przesyłka allegro polecona e-commerce ma darmowy zwrot, czyli ktoś mnie robi w konia. Pytanie kto, allegro ? czy poczta ? według mnie allegro, bo obciąża mi rachunek bezprawnymi opłatami.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mikeza Darmowy zwrot (przez kupującego, który zwraca zakupiony towar), to raczej nie jest to samo, co zwrot do sprzedającego przesyłki niepodjętej przez kupującego w terminie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Knowhere to nie chodzi o darmowy zwrot przez kupującego, tylko zwrot w przypadku niedoręczenia. Tak jest wyraźnie w treści aneksu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mikeza w STAREJ UMOWIE MIAŁEM STAŁY GABARYT XXL , PRZY PONAD 100 PACZKACH WYCHODZIŁO JAK DOBRZE PAMIĘTAM 12 Z GROSZAMI ,AŻ PRZYSZŁA UMOWA ALLEGROWSKA I PRAKTYCZNIE NIE SPRZEDAWAŁEM NA ZWYKŁEJ . ZA ZWROT LICZONE MIALEM 33,60 ZŁ BRUTTO JEDNAKOWO CHOĆ BYWAŁY MAŁE KOPETRY .TERAZ MAMA DWIE UMOWY NA JEDNYM KONCIE . ZADZWOŃ DO OPIEKUNA I ON CI WYJAŚNI .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria według mnie to błąd po stronie allegro, przecież w rozliczeniu mają opisane allegro polecone. Skoro w umowie jest darmowy zwrot to jakim cudem doliczają opłatę do rachunku. poczta mi nic nie pomoże, bo to jest rachunek allegro a nie pocztowy.

Nie tak dawno miałem na rachunku doliczone paczki smart, wtedy też był to problem po stronie allegro, więc poczta ma tutaj nie wiele do gadania. Co innego jeśli poczta naliczy mi opłaty na swojej fv, wtedy mogę uderzać do nich.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria według aneksu zwroty są darmowe, czyli nie może być też żadnej dopłaty 6zł.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów