anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot do paczkomatu inpost

bodykids
#7 Wielbiciel#

Witam, jak zrobić żeby zwroty od kupujących (InPost) trafiały spowrotem do sprzedającego do paczkomatu a nie przez dostawe kuriera?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Nie ma chyba takiej mozliwości. Jak dobrze kojarzę to nie dawno ktoś ankietę z tym pomysłem stworzył.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Wystarczy że nadawać będziesz również w paczkomacie, to paczka wróci tym samym sposobem z którego została nadana 

 

Oto wiadomość od InPost:

"Zmiana procesu realizowania zwrotów do nadawców po nieudanej próbie doręczenia przesyłki – po zmianie zwroty będą realizowane bezpośrednio do miejsca, z którego przesyłki zostały nadane. Jeśli nadanie nastąpiło przez Paczkomat® lub przez PaczkoPunkt – zwrot zostanie wykonany dokładnie do tego samego urządzenia lub punktu. W przypadku nadania poprzez podjazd kuriera – zwrot zostanie zrealizowany pod adres nadawczy (tak jak dotychczas). Zmiana nie dotyczy Klientów z ustalonym adresem zwrotu w ramach umowy biznesowej."

Modyfikacje wchodzą w życie dnia 17 października 2022 roku

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@bodykids 

Obecnie, wszystkie zwroty do Nadawcy, są wykonywane pod adres (niezależnie od sposobu nadania). Pragniemy poinformować, że wdrażamy zmiany w regulaminach świadczenia usług pocztowych i przewozowych InPost w zakresie realizowania zwrotów do Nadawców po nieudanej próbie doręczenia przesyłki. Zmiany wchodzą w życie od 17 października 2022 roku.

Informacje można też znaleźć na naszym blogu:

https://inpost.pl/aktualnosci-zmiany-w-regulaminach-inpost-0

oznacz moderatorów

arturnowakowski1
#8 Zapaleniec#

Witam

Taka sprawa mam sporo markowych drogich ciuchów no i butów, szkoda mi wyrzucić bo zeszłyby jeszcze po 40zł/szt.  Jak można się domyślić co 4 zakup to zwrot, bo a to za ciasne albo za duże. Kupują paczkomatem ale zwroty przywozi kurier. A ja sprzedaje prywatnie i pracuje nie ma mnie w domu. Czy możliwe są zwroty odbierane w paczkomacie, tak żeby to było darmowe? Dziękuje.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@arturnowakowski1 przykro mi, ale nie ma takiej możliwości, zwroty są kierowane bezpośrednio na adres sprzedającego. Natomiast 17 października weszły zwiany w regulaminie InPost, po nieudanej próbie doręczenia przesyłkizwroty są realizowane bezpośrednio do miejsca, z którego przesyłki zostały nadane. Jeśli nadanie nastąpiło przez Paczkomat lub przez PaczkoPunkt – zwrot zostanie wykonany dokładnie do tego samego urządzenia lub punktu.
Tutaj więcej informacji na ten temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

arturnowakowski1
#8 Zapaleniec#

To wspaniała informacja

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@arturnowakowski1 to chodzi o nieodebrane paczki, jak klient zrobi zwrot przez allegro, paczka wróci na adres 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Dogadaj się, kurierem, niech zostawia paczki pod drzwiami, u sąsiada albo w okolicznym sklepie, oczywiście za wcześniejszą ich zgodą.

oznacz moderatorów