anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot gry używanej w zapieczętowanym opakowaniu

Sevengames
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaję gry używane i nowe .używane gry zapezpieczam w taki sposób by kupujący chcąc wyjąć grę ,musi usunąć zapezpieczenie które ma na sobie informacje że ochrona twórczości audiowizualnej . Trafił sie kupujacy który wprost powiedział że gra go znudziła i że ja zwraca założył spór.pracownik allegro poinformował go że jeśli usunął zapezpieczenie to nie może jej zwrócić ,2 tygodnie później inny pracownik udzielił błogosławieństwa i kazał grę zwrócić kupującemu . Przepis jasno przewiduje sytuację ,nie ma różnicy między np skopiowaniem gry używanej czy nowej ,pracownik allegro źle zinterpretował przepisy na moją szkodę ,czy można gdzieś zgłosić to ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Wklej w dyskusję paragraf o braku zwrotu!

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Sevengames podaj mi proszę numer dyskusji, o którą chodzi. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

W ofercie byla informacja w zakladce zwrot ze tresci cyfrpwe w zapieczetowanym opakowaniu nie podlegaja zwrotom? Jak tak to wyslij kupujacego na drzewo banany prostowac art chyba 48 ustawy konsumenckiej  prawo do wylaczenia zwrotu to samo znajdziesz w regulaminie allegro

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Dokładnie to art. 38 ust. 1 pkt 9 ustawy o prawach konsumentów, wyklucza możliwość zwrotu programów komputerowych dostarczanych w zapieczętowanym opakowaniu, po otwarciu opakowania.

oznacz moderatorów

Sevengames
#9 Pomysłodawca#

ja to wiem , gdyz zalozeni bylo takze szeroko opisane , wiec nie ma to znaczenia czy gra byla uzywana czy nowa , wykorzystanie tej tworczosci w obu przyopadkach jest takie same , warunkiem jest zabezpieczenie dostepu do nosnika , to samo jest w przypadku art hignienicznych , np frezy do paznkoci , po zerwaniu zabezpiecznia  nie powinno mnie juz interesowac gdzie kupujacy wkladal te frezy i co znimi robil 

oznacz moderatorów

Sevengames
#9 Pomysłodawca#

PIOTR_TP1  12935482269  kazda gre , tj dostep do niej  zabezpieczamy daza plaba  7 cm na 5  cm z napisam ochrona tworczosci audiowizualnej nie zrywac zzabezp8ieczamy  takl by kupujacy byl swiadomy co robi , w owym sporze ktos nie doczytal  wiadomosci albo przeczytal je pobieznie i wprowadzil w blad kupujaceo a ten w sposob roszczeniowy oznajmil nam ze dostaniemy negatywa  gdyz allegro wskazalo ze wprowadzilem go w blad zze zwrotem . mleko sie wylao i powterdza to zla wole .po0kazuje to wylacznie to ze dzialajac zgodnie z prawem pozbawia sie nas tych praw na zasadzie bo kupujacy placi wiec te prawa mozna lamac , tak byc nie moze 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Sevengames dziękuję. Przeczytałam już Twoją dyskusję z kupującym i wyjaśniam tę sytuację z zespołem, który zabierał w niej głos z naszej strony, więc niebawem wrócę do Ciebie ze szczegółami w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Sevengames nasz pracownik w wypowiedzi z 07.01. 2024 r. popełnił błąd, za który bardzo Cię przepraszam. Dzisiaj po raz kolejny zabraliśmy głos w Twojej dyskusji z kupującym i potwierdziliśmy, że jeśli klient rozpieczętował opakowanie tej gry, nie masz obowiązku przyjmowania jej jako zwrot. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów