anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZWROT I KOSZTY PRZESYŁKI NA REKLAMACJE

Krainadzieck
#7 Wielbiciel#

WITAM 

CO MAM ZROBIĆ JEŻELI KUPUJĄCY UPIERA SIĘ PRZY KOSZTACH WYSYŁKI ODKURZACZA NA REKLAMACJE WYSOKOŚCI 85 ZŁ WARTOŚĆ ODKURZACZA KTÓRY ZAKUPIŁ JEST 150 ZŁ 

SAM SPRZEDAJĄC OFERUJE WYSYŁKĘ ZA 16 ZŁ Z UBEZPIECZENIEM SWOJEGO PRZEDMIOTU A WOBEC ZAŁOŻONEJ DYSKUSJI PODAJE ZE NIE MA INNEJ MOŻLIWOŚCI WYSYŁKI 

NAWET NA PROPOZYCJĘ ZE ZGADZAMY SIĘ NA ZWROT KONSUM PO TERMINIE I BEZ OCENY Z KOGO PRZYCZYNY POWSTAŁO MECHANICZNE USZKODZENIE POJEMNIKA NA ODPADY ZWRÓCIMY PIENIĄDZE 

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Tam jest dwadzieścia tańszych. Niekoniecznie musi wybierać godzinowe.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@WREDZIA-W1 Ale najtańszej też nie musi.

PS: Twój system Windows potrzebuje aktywacji.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Owszem, nie musi. Może wybrać tego kuriera, którego lubi.

 

Ula

Ula
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ten post to po prostu czyta się jako komiks.

Nieźle się ubawiłem.... kupujący chce 85 zł za przesyłkę zwrotną?? hahaha...

To po prostu komiks komediowy.

Czy to reklamacja, czy zwrot po terminie wskazanym przez sprzedawcę? (Oficjalny Sklep Allegro to wyraźnie rozgranicza - niestety, ta opcja nie jest dostępna dla wszystkich innych sprzedających).

Przecież sprzedający mógł odebrać towar na swój koszt. Nie wierzę, że sądy mają "kapturki" na oczach i będą w stanie przyznać rację kupującemu.

Sytuacja u mnie - kupująca odesłała towar w ramach zwrotu,  PocztexExpres24 za 45 zł. Ja oferowałem jej darmowy odbiór przesyłki (na swój koszt). Nie zwróciłem jej za przesyłkę - a niby dlaczego mam jej zwracać, skoro miała możliwość odesłania za 0zł?

Dla kupujących - sytuacja jest absurdalna. Może powinni doceniać możliwość zakupów przez internet.

Kupuje np. czajnik elektryczny.

- W sklepie stacjonarnym - może sobie pooglądać i tyle. Koszty - dojazd do sklepu ze 20km + koszt zakupu. Zwrot towaru - brak. Zwrot towaru używanego - odpowiedź sprzedawcy , generalnie w obydwu przypadkach  - "wystaw Pan sobie na Allegro". Zgłoszenie reklamacji - sprzęt idzie do serwisu, klient na swójj koszt odwozi do serwisu lub do sklepu i potem po niego przyjeżdża. I jest zadowolony, że sprzęt został naprawiony.

- W Allegro - klient może kupić towar, może go używać do woli, może otrzymać przesyłkę za darmo i zwrócić towar za darmo, używany. Lecz niech jakiś sprzedawca odważy się obniżyć kwotę zwrotu ze względu na to , że towar był używany - natychmiast negatyw.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Ozi3237
#7 Wielbiciel#

Cześć Kochani, uśmiałem się nie z tej ziemi szukając podobnych tematów do tego, który dopiero założyłem o kosztach ale gdy Sprzedającym i Kupującym jest jednoczesnie osoba fizyczna. 
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupuj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/reklamacja-a-koszty-zwrotu/m-p/74... )
Przypominam, że istnieje przede wszystkim art.5 K.C, który mówi, że nie wolno wykorzystywać Prawa dla własnych korzyści. 
P's tak wiem, że odgrzewam kotleta sprzed lat

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

i dlatego xcom oddawał kasę za odesłanie w kwocie najtańszej wysyłki pocztą polską przynajmniej do zmiany ustawy konsumenckiej

oznacz moderatorów

Ozi3237
#7 Wielbiciel#

Mówisz o tej zmianie na mocy prawa UE, które nastąpiło w 2023r.?
https://samorzad.gov.pl/web/powiat-bielski/prawa-konsumenta-2023--co-sie-zmienilo-od-1-stycznia-br

oznacz moderatorów