anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot prowizji

SolprintPL
#9 Pomysłodawca#

Powód odrzucenia wniosku:Wskazałeś, że transakcja nie doszła do skutku z powodu:Kupujący odstąpił od umowy, jednak Kupujący ORNETOS tego nie potwierdził. .....

sami sobie zaprzeczacie !!!!!!!!! w końcu mam dowód !!!!!!!!! - oddajcie moje pieniądze !


[edytowano] odstąpił od umowy.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Tak działa system zwrotu prowizji. Mają jakiś przelicznik ilości zwrotów do ilości sprzedaży. Jeśli się ma zbyt duży, to wszystko z automatu odwalają i trzeba się odwoływać. Szkoda że w zakładce zwroty nie podpięto takiego linku. Ja dopisałem link do ulubionych i nie muszę ciągle go szukać.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@SolprintPL 

To, że otrzymałeś od allegro zwrotu prowizji to jest pikuś

zastanów się co mówi polskie prawo o tym

- allegro twierdzi w mailu, że Kupujący nie potwierdził im odstąpienia od umowy - czyli, że posiadają informacje, że Kupujący twierdzi że umowa trwa nadal

 

ja tak rozumiem te maile od allegro

 

Przypominam, że w myśl ustawy konsumenckiej Sprzedawca nie może odstąpić od umowy - może to zrobić tylko Kupujący

 

czy ten mail nie oznacza przypadkiem, że umowa trwa nadal i można Kupującego pozwać o niewykonanie umowy?

lub jako próbę wymuszenia nienależnej korzyści - kupujący domaga się towaru, za który dostał zwrot pieniędzy ?

oznacz moderatorów

altconn_pl
#1 Nowicjusz#

Muszę się włączyć do dyskusji bo widzę nie ja jeden jestem mam z tym problem . Allegro nie zwraca pieniędzy za prowizję do transakcji do której nie doszło z winy sprzedającego . Bo przecież my sprzedawcy jesteśmy idealni nieomylni nie popełniamy żadnych błędów etc. Jak ktoś prowadzi dużą sprzedaż to często się zdarza że transakcja nie może zostać sfinalizowana a prowizji się już nie odzyskuje . Poza tym kupujący nie zawsze chce wypełniać jakieś wnioski . Miesięcznie zbiera się konkretna kwota która według mnie nie powinna być naliczana . Zaraz ktoś napisze że jest regulamin który przeczytałem i zaakceptowałem . Mam nadzieje że kiedyś ktoś z tym zrobi porządek , koniec tematu . 

oznacz moderatorów