anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot prowizji

MAMY ROZWIĄZANIE!
miguel09
#3 Debiutant#

Witam. Kupujący zakupił poprzez zwykłe allegro Kup Teraz z płatnością za pobraniem. Allegro policzyło prowizję od sprzedaży,  po czym po kilku godzinach zanim zdążyłem nadać numer przesyłki - kupujący się rozmyślił. Wystąpiłem o zwrot prowizji (kupującemu nie musiałem zwracać bo nie było wpłaty) a aukcję wystawiłem tym razem na allegro lokalnie. Niemal od razu dostałem odmowę zwrotu prowizji ze statusem odrzucony z powodu: Nie mamy informacji o odstąpieniu kupującego od umowy oraz Nie dodano numeru przesyłki do tego zamówienia. Przesyłki nie dodano, bo po co mam płacić za przesyłkę skoro kupujący zrezygnował a cała nasza dyskusja jest na allegro, dwa - nie rozumiem tego, że nie mają potwierdzenia od kupującego. Da się z tym coś zrobić czy mam zapłacić niemałą prowizję za coś czego nie sprzedałem? Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
komis-bell
#21 Demiurg#

@miguel09 Poproś kupującego aby przysłał Ci wiadomość z informacją, że odstępuje od umowy i rezygnuje z zakupu. Następnie złóż odwołanie i załącz screena wiadomości od kupującego.

oznacz moderatorów
miguel09
#3 Debiutant#

Dziękuję za podpowiedź. W jaki sposób najlepiej złożyć odwołanie?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@miguel09 Na zwykłym allegro zajrzyj tu -> https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rabat-transakcyjny

Przy odrzuconym wniosku powinien być przycisk złożenia odwołania. Ewentualnie zerknij do maila z informacją o odrzuceniu wniosku czy nie ma tam odnośnika do złożenia odwołania.

oznacz moderatorów
miguel09
#3 Debiutant#

Bardzo dziękuję. W allegro w rabatach transakcyjnych nie mam tej możliwości,  ale rzeczywiście jest takowa w mailu od allegro. Dzięki i pozdrawiam!

oznacz moderatorów