anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot towaru 14 dni

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego allegro pozwala na zwrot towaru kupionego w dniu 26 kwietnia, dostarczonym w dniu 29 kwietnia , wniosek odstąpienia 17 maja?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

pinsplash
#21 Demiurg#

@-orbitkownia- Moze liczą dni robocze?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@pinsplash  kurcze wszędzie jest napisane 14 dni nie 14 dni robocze, pierwszy raz mam taka sytuację

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Tutaj patrz. To mają być dni kalendarzowe: 

"

Czy mam 14 dni kalendarzowych czy roboczych?

W ustawie nie wskazano wprost, że termin do odstąpienia liczymy według dni roboczych, dlatego liczymy go według dni kalendarzowych. Pamiętaj: obliczając kiedy wypada ostatni dzień na odstąpienie od umowy, nie pomijaj sobót, niedziel i dni ustawowo wolnych od pracy. W 14 dni wliczamy wszystkie dni wolne, z tym jednak wyjątkiem, że jeżeli koniec terminu przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy (niedzielę i tzw. „święta państwowe”) lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy, ani sobotą. Przykładowo: jeżeli 14 dzień wypada w sobotę, to ostatnim dniem na złożenie oświadczenia o odstąpieniu będzie poniedziałek."

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@Vryko  też to znalazłam, towar dostarczony 29 kwietnia, liczymy od 30 kwietnia , 14 dni mija 13 maja , allegro przyjęło zwrot 17 maja, za chwile będzie trzeba przyjmować zwroty po kilku tygodniach

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

To wypada napisać do Allegro i kogoś zje...chać. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@Vryko napisałam ... czekam

oznacz moderatorów

jolasreb
#7 Wielbiciel#

allegro ZAWSZE trzyma stronę kupującego. Już tez miałam taką sytuację... niestety 😞

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

A też ciekawy jestem...daj znać, co Ci odpisali. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@Vryko odpowiedź "Aleksandro, Kupujący może wypełnić formularz zwrotu za pośrednictwem Allegro również po 14 dniach od odebrania przesyłki, ale skoro zrobił to po tym terminie to oczywiście przyjęcie odstąpienia jest dobrowolne z Twojej strony. Takie odstąpienie nie jest bezwzględnie wiążące, jeśli zostało złożone po 14 dniach, a jego uznanie zależy jedynie od Twojej decyzji. Miłego dnia, Patrycja" 

kupujący jest pewien że może dokonać zwrotu, odsyła towar i co mam zrobić? nie powinno być możliwości wypełniania takiego formularza, dla kupującego to oczywista możliwość zwrotu, bo na sobie policzyła 14 dni roboczych a allegro udostępnia formularz. 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Cóż. Ja bym nie odebrał i poinformował Wielce Wielmożnego Pana Klienta, żeby na przyszłość pilnował terminów. I owszem, powinna być blokowana możliwość zwrotów...ale to pewnie trudne, z racji tego, że All nie wie, kkiedy k\kupujący otrzymał towar. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

JR_MotorServices
#9 Pomysłodawca#

Poza tym niektóry Sprzedawcy deklarują przyjęcie zwrotu np. 30 czy 60 dni od odbioru przesyłki. Pewnie dlatego zwrot można zrobić po upływie 14 dni, ciekawe jaki jest maksymalny możliwy termin na wypełnienie wniosku...

oznacz moderatorów