anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru, a faktura korygująca

MAMY ROZWIĄZANIE!
polcia56
#9 Pomysłodawca#

Hej,

 

Kupujący odesłał towar zakupiony na FV (nie jestem zobowiązany przyjmować zwrotów na FV, ale zrobiłem wyjątek) Przesłałem klientowi fakturę korygującą, aby podpisał i odesłał, bo księgowa inaczej mi tego nie rozliczy.

Niestety 0 odzewu nawet, a klien po 2 tygodniach otworzył dyskusję , że nie oddałem kasy.

Co w takiej sytuacji?

Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
annas14-firma
#16 Inspirator#

@polcia56 Od 1 stycznia 2021 korekty nie muszą być podpisywane.

Jeżeli z tego powody księgowa ci nie chce rozliczyć zwrotu to zmień księgową.

oznacz moderatorów
polcia56
#9 Pomysłodawca#

To w jaki sposób mam udowodnić, że kupujący otrzymał korektę ode mnie? Czy nie powinien potwierdzić w mailu, że ją dostał?

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@polcia56 Tak, powinien co najmniej  potwierdzić w mailu.

Napisz w dyskusji ze jak nie potwierdzi zgłaszasz sprawę do jego US😎

oznacz moderatorów
polcia56
#9 Pomysłodawca#

Ok, dzięki za informację Aragil. Wszystkiego dobrego.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Z tego co się orientuję, powinno wystarczyć również potwierdzeniem zwrotu środków, jako dowód 

oznacz moderatorów
matYs307
#11 Animator#

Wyślij mu po prostu maila i rozlicz fakture :] Maila kazdy otrzymuje

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Kupujący nie musi odsyłać podpisanej korekty FV.  Jednak musisz mieć potwierdzenie  odbioru korekty FV. Wystarczy, że wyśle e-mali, że takową otrzymał. Chyba to nie jest problem?

Innym rozwiązaniem jest wysłanie listu poleconego za potwierdzeniem odbioru.

annas14-firma  - Zmiana księgowej nic nie da -  tylko potwierdzi to, co napisałem. Korekty nie muszą być podpisywane - wystarczy wysłanie na e-mai informacji o otrzymaniu danej korekty.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów