anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot uszkodzonego towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
rebirth87
#7 Wielbiciel#
  • Witam
Mam taką sytuację jestem osobą prywatna i ktoś wylicytował odemnie komputer na allegro wysłałem 100 % sprawny 
Są screeny na aukcji z  testu karty graficznej dysku itd.. 
Należycie zabezpieczony w środku folią bombelkowa żeby nic się nie urwało 
Kupujący twierdzi że karta graficzna nie działa 
I straszy mnie złożeniem wnioski do pok 
Skoro ja wysłałem 100% sprawny (są screeny i świadkowie że wszystko działało) czemu mam być stratny i dostać spowrotem uszkodzony oraz pokrywać koszty wysyłki 
Czy teraz tylko kupujący ma prawo i żeruje na sprzedawcy 
Teraz trudno powiedzieć czy podczas transportu się coś stało czy może kupującemu upadł czy coś innego robił z tą kartą graficzną 
Wiem jedno ja wysłałem sprawny 
Kiedyś miałem sytuację że kupujący bezczelnie chciał mnie oszukać i wyłudzić pieniądze odemnie kupił kartę graficzną sprawna twierdził ze jeden wentylator hałasuje ale nie chce dawać mi negatywa i proponuję bym mu odesłał 50 zł ja się nie dałem oszukać bo wiem co sprzedaje a on ta sama kartę wraz z kilkoma innymi wystawił u siebie 100 % sprawna nadal zaplombowana
O czy to świadczy zwykły Janusz biznesu 
Któremu było mało zarobić to pomyślał że jak nastraszy to zarobi jeszcze 50 zł na niej 
Poprostu ręce opadają 
Nadmienię nie wiem czy to coś zmienia że mam zaznaczone ze nie przyjmuje zwrotów czy negatywów w związku z uszkodzeniem przez kupujących czy podczas transportu 
Pozdrawiam Michał 
 
oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@rebirth87 

Odpowiedź poczty niemal na pewno będzie negatywna. Bo i za co mają odpowiadać - za to że "karta graficzna wcześniej działała, a teraz nie działa"? Podobnie Allegro - nie składaj wniosku "o zwrot kwoty" bo nie masz absolutnie żadnych podstaw do wysuwania takiego roszczenia.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Oczywiście się mylisz, wynosi dwa lata. To firma może (nie musi) ograniczać rękojmię do 1 roku na rzeczy używane. Osoba prywatna, jeśli nie ograniczyła odpowiedzialności z rękojmi, odpowiada ze rzecz nową i używaną przez 2 lata. Osoba prywatna może rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć odpowiedzialność z rękojmi na rzeczy nowe i używane, jeśli tego nie zrobi, odpowiada przez 2 lata.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Art. 558 Kc

  • 1. Strony mogą odpowiedzialność z tytułu rękojmi rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć. Jeżeli kupującym jest konsument, ograniczenie lub wyłączenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest dopuszczalne tylko w przypadkach określonych w przepisach szczególnych.

 

Art. 568 Kc

 

  • 1. Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat, a gdy chodzi o wady nieruchomości – przed upływem pięciu lat od dnia wydania rzeczy kupującemu. Jeżeli kupującym jest konsument a przedmiotem sprzedaży jest używana rzecz ruchoma, odpowiedzialność sprzedawcy może zostać ograniczona, nie mniej niż do roku od dnia wydania rzeczy kupującemu.
oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Faktycznie, mylę się - chociaż z tym "oczywiście" trochę przesadziłeś😊

Rękojmia może zostać ograniczona w umowie - czyli tutaj w zakładce "Reklamacja",  bo w samej ofercie przecież nie wolno.

Najciekawsze - dla mnie, bo dla Ciebie zapewne obrzydliwe - jest to, że prywatny sprzedawca może rękojmię całkowicie wyłączyć (z wyjątkiem podstępnego zatajenia wady).

Ciekawa jestem, co Allegro na to? Chyba się zresztą domyślam😃

oznacz moderatorów
rebirth87
#7 Wielbiciel#

Wszystko ok jeśli by rzeczywiście coś z kartą bylo nie tak to bym nie wystawiał i oczywiście nie bulwersowal bym się a tu ktoś dostaje sprzęt i mu nie działa 

A jeśli kupujący ja sam poprostu popsuł

Po przez niewłaściwe obchodzenie się z nią 

to co ma zrobić sprzedawca dać się naciągnąć? 

oznacz moderatorów
rebirth87
#7 Wielbiciel#

Serwisuje sprzęt komputerowy od 15 lat sprzedałem tego naprawde sporo po różnych serwisach internetowych

Ten komputer został sprawdzony od A do Z a tu mi ktoś pisze ze tak poprostu grafa mu padła

Coś mi to wali Januszem biznesu

I co zrobić by nie dać się takim oszukać skoro oni mają przewagę prawną 

oznacz moderatorów