anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przepisanie Konta

DBK-Grass
#7 Wielbiciel#

Witam Mąż założył działalność czy jest możliwość przepisania Jednego z moich kont na niego  ? Jest moim Mężem i mamy wspólnotę majątkową proszę o konkretną odpowiedź Tak / Nie

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@DBK-Grass Konto firmowe może przejść na rzecz innego przedsiębiorcy wyłącznie w przypadku przeniesienia praw i obowiązków przedsiębiorstwa lub jego części. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

DBK-Grass
#7 Wielbiciel#

Oba Moje  konta są kontami Firmowymi i jedno z nich chciałam przepisać na Męża

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@DBK-Grass  Można przepisać konto firmowe. Przerabiałem to 5 lat temu.  Wtedy były dwie możliwości. 

1.  Przekazanie działalności na podstawie umowy. Ja poprostu sprzedałem sklep z towarem, wystawiłem żonie fakturę,.

 

2. Druga możliwość, to było zamknięcie wszystich ofert, wyzerowanie salda, zamiana na konto zwykłe, zmiana danych na małożonka -tutaj dużo roboty.

Poniżej odpowiedź  z allegro, jaką otrzymałem na pytanie w jaki sposób mogę przepisac konto (r. 2016). Z tego co pamiętam, to umowe musiałem podpisać u notariusza.

 

 

"Przekazanie konta pomiędzy firmami możliwe jest w przypadku zbycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części. Taką zmianę możemy zaakceptować na podstawie oświadczenia o zawarciu tego rodzaju umowy.

Czy zawarli/będą zawierać Państwo taką umowę? Jeśli tak to konieczne będzie sporządzenie oświadczenia na jej podstawie (wskazówki dotyczące treści oświadczenia przekażę w kolejnej wiadomości). Z takim oświadczeniem zmiana firmy na koncie zajmie 1-2 dni.

Jeśli nie zawarli Państwo takiej umowy możliwe będzie przekształcenie w sposób, który Pan opisuje: przekształcenie konta w konto zwykłe, zakończenie wszystkich ofert, zamknięcie rachunku fakturowego, wyzerowanie salda na ostatni dzień miesiąca, a następnie zmiana danych na małżonka i ponowne przekształcenie konta w konto Firma. Rozwiązanie bardziej czasochłonne, ale nie trzeba zawierać umowy zbycia. Jeśli zdecydują się Państwo na ten wariant proszę też o informację czy za październik chcą Państwo otrzymać fakturę (na dane obecnej firmy)- od tego zależy kolejność wykonywanych czynności- we wszystkim oczywiście pomogę.

A odnosząc sie bezpośrednio do Pana pytania, jesli w grę wchodzi opcja z zerowaniem salda to tak, konieczne jest zamknięcie wszystkich ofert i wyzerowanie salda tak aby przez cały ostatni dzień miesiaca wynosiło ono 0 zł - inaczej nasz dział finansowy nie zgodzi sie aby na konto weszła inna firma."

Endrju
oznacz moderatorów