anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot z uszkodzonym przez Kupującego towarem.

do-pieca_pl
#10 Popularyzator#

Dzień dobry, mam kolejnego kwiatka. Kupujący odesłał towar jako zwrot. W dyskusji jak i wiadomościach przyznaje się że ingerował w urządzenie obcinając oryginalną wtyczkę, ta ingerencja spowodowała uszkodzenie sprzętu. Kupujący odesłał jako zwrot i twierdzi, że otrzymał towar niesprawny. 

Po otrzymaniu zwrotu wyceniliśmy przywrócenie sterownika do stanu z przed zakupu i o tą kwotę pomniejszyliśmy zwrot. Oczywiście na wcześniejszy kontakt i próbę rozwiązania problemu kupujący nie odpowiadał. Jakiś czas temu założył dyskusję i już minęło 14 dni i nadal próbuje wymusić zwrot za całość. Oczywiście mam zdjęcia i całą korespondencję. Proszę o pomoc

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

ITSlawno
#8 Zapaleniec#

AG czyli Allegro Gadu ? czy o coś innego wam chodzi ?? 

oznacz moderatorów

do-pieca_pl
#10 Popularyzator#

Chyba Allegro Gadane, ale nie jestem pewny

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ITSlawno AG = Allegro Gadane

oznacz moderatorów

do-pieca_pl
#10 Popularyzator#

Chociaż byłoby to przydatne

oznacz moderatorów

do-pieca_pl
#10 Popularyzator#

Tak, proszę o pomoc oczywiście negatyw i oszczerstwa Przechwytywanie.PNG

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@do-pieca_pl przedsądowe wezwanie do usunięcia negatywu i pozew cywilny masz dowody że sam uszkodził. Odszkodowanie za straty wizerunkowe, koszty sądowe plus za zmniejszenie obrotów z racji spadku pozycjonowania na allegro. Do allegro pozew za nieskuteczne działanie lub zaniechanie działania skutkujące poniesieniem strat przez sprzedawcę ponieważ mimo dowodów w dyskusji nie ściągnęli szkalującej opinii 

oznacz moderatorów

do-pieca_pl
#10 Popularyzator#

To się stało około 20, dyskusja trwa, do piątku myślę że sprawa zostanie pozytywnie rozstrzygnięta. Zobaczymy...

oznacz moderatorów

do-pieca_pl
#10 Popularyzator#

Poza tym nie chce mi się za bardzo szarpać bo nie warto. Przed chwilą Allegro każe mi zapłacić prawie tysiaka za zwrot sprzętu, który odebrałem, a to była klawiatura z nieczytelną etykietą. Kupujący o zwrot zgłosił się po roku. W systemie jest że odebrałem paczkę 0,38 kg. Towar powinien ważyć prawie 5 kg dla Allegro to żaden dowód i nie chce złożyć wniosku reklamacyjnego o wydanie dokumentów z procesowania paczki. Rok mija za kilka dni i już będzie "po ptokach"

oznacz moderatorów

do-pieca_pl
#10 Popularyzator#

@la_nika  

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Zwróćcie uwagę, za co płacimy słone rachunki dla Allegro - m.in. za bezsensowne wypłacanie kasy z Allegro Protect.

Ja kiedyś sprzedałem 3-elementową stację filtrującą do wody Dafi , cena ponad 300 zł - wszystko na szybkozłączkach, z uszczelkami (wcześniej sprzedanych kilkaset sztuk). Zakup na firmę, wysyłka w następny dzień, w kolejny stację montuje "niby specjalista", w kolejny dzień info, że z każdej złączki cieknie woda. Piszę do klienta - żeby reklamował u montażysty, może tylko wystarczy dokręcić złączki, lub idzie zimna woda, w pomieszczeniu jest ciepło i na metalowych połączeniach skrapla się. Nie, jest dyskusja, towar niezgodny z opisem, moje wyjaśnienia nic nie znaczą.

Końcowe stanowisko Allegro: kupujący niech złoży wniosek do POK, Allegro zwróci mu ponad 300 zł (za dobry towar) i nie obciąży tym sprzedawcy. To jest chore!!!

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

do-pieca_pl
#10 Popularyzator#

Znaczy tyle że to już Allegrowy standard, patola już zaciera ręce 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@do-pieca_pl konsultuję kwestię tego komentarza z zespołem i jak tylko dostanę odpowiedź, wrócę do Ciebie z informacjami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

do-pieca_pl
#10 Popularyzator#

Czekam na kontakt. Jeżeli zajmujecie się  moimi zwrotami zwrotami proszę usunąć również komentarz gdzie jest po 5 gwiazdek i negatyw - brak kontaktu z kupującym

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@do-pieca_pl dostałam już info, że nie możemy usunąć tego komentarza. Jeśli jako sprzedający nie chcesz zwrócić pieniędzy Kupującemu, to ma on prawo do wyrażenia swojej własnej, subiektywnej opinii i w tej kwestii musicie się dogadać bezpośrednio między sobą. 

Jeśli uda Wam się porozumieć, to Kupujący może zmienić swoją ocenę lub skontaktować się z nami, a my na jego prośbę usuniemy ten komentarz. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

do-pieca_pl
#10 Popularyzator#

Art. 212

Kodeks karny jako przestępstwo traktuje zachowanie, które mogą poniżyć drugą osobę (również osobę prawną) w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu, rodzaju działalności. Przestępstwo takie nazywane jest zniesławieniem. 

Rozumiem, że Allegro wspiera, zatwierdza tą opinię jako zgodną z prawem i pozwala na zamieszczanie wymienionych treści w Serwisie (jako jego właściciel i administrator treści w nim zawartych), przedstawiając ją opinii publicznej?

Proszę o przesłanie tej decyzji na email lub na piśmie, w raz z uzasadnieniem.

Proszę zawrzeć też w piśmie na jakiej podstawie Kupującemu zostaną wypłacone środki z Allegro Protect?, jest to jawne wspieranie tego wymuszenia i przy uznaniu winy Kupującego (sam się przyznał), Allegro będzie współwinne, gdyż namawiało (Masz problem? Rozpocznij Dyskusję. Oceń sprzedawcę - są to treści z Allegro)  do rozpoczęcia dyskusji jak również do wystawienia tej opinii.

Kupującemu zwrot został przyznany !!!

Kłamstwo = subiektywna opinia?

W dyskusji została mi przyznana racja, kupujący jeszcze dodatkowo wyłudził środki z AP. Przyznał się też w tej dyskusji do obcięcia przewodów, po uszkodzeniu sterownika Kupujący subiektywnie stwierdził, że otrzymał niesprawny. Może jest subiektywna, ale nie opinia, a kłamstwo. Kupującemu przedstawiłem w dyskusji propozycję usunięcia komentarza do piątku. Jeżeli nie usunie, zrobię co obiecałem. 

oznacz moderatorów

do-pieca_pl
#10 Popularyzator#

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

tutaj interpretacja prawna takich zachowań

Podnieść również należy, że Europejska Konwencja o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności (Dz. U. z 1993 r. Nr 61, poz. 284) nie gwarantuje nikomu absolutnej swobody wypowiedzi i braku odpowiedzialności (art. 10 konwencji).

   W tym kontekście uzasadniony może być pogląd o niezasadności rezygnacji z ochrony prawnokarnej w przypadku zniesławienia z uwagi na rozmiar i charakter skutków wywołanych tym przestępstwem. Sam fakt użycia np. środków masowego komunikowania powoduje, że pomówienie dociera do znacząco większej liczby adresatów, a więc stopień społecznej szkodliwości takiego czynu jest niewątpliwie znaczny.

   Swoboda wypowiedzi i prawo do krytyki chronione są przez możliwość wyłączenia bezprawności określonego zachowania w sytuacji określonej w art. 213 § 2 K.k. Należy pamiętać, że zdarzają się przypadki nieprawdziwych, niesprawdzonych wypowiedzi opartych na pomówieniach i plotkach, które będąc kłamliwymi opiniami krytycznymi, stanowią przekroczenie granic wolności wypowiedzi. Opinie te naruszają godność i dobre imię, a przez podnoszenie i rozgłaszanie nieprawdziwych zarzutów powinny spotkać się z jednoznaczną negatywną oceną, uzasadnioną fundamentalnymi racjami moralnymi i etycznymi.

oznacz moderatorów

do-pieca_pl
#10 Popularyzator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Dzień dobry, i doczekaliśmy się oznaczenia dyskusji przez kupującego jako nierozwiązaną. Proszę o zamknięcie tej dyskusji i oznaczenie jej jako rozwiązanej. Jutro mam weryfikację do Super Sprzedawcy, jeżeli ta dyskusja tak zostanie, niestety utracę ten status

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@do-pieca_pl poprosiłam odpowiedni dział o zweryfikowanie Twojej prośby, decyzja o zmianie statusu należy do nich. Dam znać gdy otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@do-pieca_pl dyskusja została zakończona jako rozwiązana. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

do-pieca_pl
#10 Popularyzator#

Dzięki, co nie zmienia faktu że kupującemu zwrot z AP się nie należy. Kwestię negatywu rozwiąże Allegro, czy usuniecie, gdy przedstawię wyrok sądu. Nie chce mi się z Klientem szarpać, lecz skoro Allegro wspiera dziadostwo będę zmuszony takie zachowania Kupującego ukarać we własnym zakresie.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów