anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot

Client:88128156
#7 Wielbiciel#

mam taką sytuacje że osoba kupiła odemnie karte graficzna rx 480 g1 gaming .karta wystepuje w dwóch wariantach lepszym i gorszym .nie dałem informacji że karta jest w lepszym wariancie i klient przez cene pomyslał ze to ten lepszy model mimo że nie dałem dopiska który by to oznaczał.Nie podałem w opisie ile karta ma pamięci vram.Czy gdy sprzedaje na allegro lokalnie musze mu zwrocić pieniadze .Poniosłem spore koszty około 100 zl za wysyłke+prowizja.Dałem zdjęcia karty więc wiedział co kupuje

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:88128156 Jest to reklamacja na niezgodność z opisem, musisz reklamację rozpatrzyć i wg. tego co piszesz należy ją uznać. O zwrot prowizji możesz pisać, możesz nie dostać ponieważ jest to reklamacja:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów

Client:88128156
#7 Wielbiciel#

ale produkt i kazda informacja jest zgodna z opisem

oznacz moderatorów

Client:88128156
#7 Wielbiciel#

i jak reklamacje rozpatrze negatywnie to co sie stanie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:88128156 Klient może otworzyć spór, może złożyć wniosek do POKu i jak otrzyma taki zwrot to Allegro może zablokować Ci konto.

oznacz moderatorów

Client:88128156
#7 Wielbiciel#

co allegro moze mi jeszcze zrobic poza zablokwaniem konta

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:88128156 Z pewnością najpierw poprosi o uregulowanie należności, pamiętaj że może zablokować nie tylko to jedno konto, wszystkie powiązane.

oznacz moderatorów

Client:88128156
#7 Wielbiciel#

czyli bede musiał oddać niepiądze?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:88128156 A konto jest na Ciebie? Konto Junior?

oznacz moderatorów

Client:88128156
#7 Wielbiciel#

przyslą mi komornika sprawa w sądzie czy tylko blokada kont?

 

oznacz moderatorów

Client:88128156
#7 Wielbiciel#

doodam że jestem osobą niepełnoletnią

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:88128156 Sporo wiesz o tej karcie i różnicach między lepszą a gorszą, których jak piszesz nie podałeś a jak widać były one na tyle istotne aby z powodzeniem wprowadzić kupującego w błąd. Według mnie sam sobie odpowiedziałeś swoim pytaniem gdzie jest problem i kto zawinił. Kto jedynie miał korzyści na nie wpisaniu informacji istotnych dla sprzedawanego towaru, a kto w skutek braku tej informacji nie skorzystał na tym fakcie 😉 Możesz podać linka do tej sprzedaży? 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:88128156
#7 Wielbiciel#

no ale wpisując nazwe(którą podałem) można uzyskać w łatwy sposób informacje

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:88128156 Nie napisałaś więc klient może to reklamować i nie ma żadnej dyskusji, zrobisz jak uważasz. Sprzedaż na All to nie zabawa.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:88128156 Uwierz, sam byś nie chciał dokonać zakupu po którym się okazuje, ze to nie to, o czym myślałeś że jest 😉

Jak sam napisałeś, fakt wpisania przynajmniej rozmiaru pamięci vram mógłby wskazać kupującemu że to jest taka a nie inna karta bo to akurat bardzo ważny czynnik karty który decyduje w dużym stopniu o jej przeznaczeniu.

Inna sprawa, ze kupujący mógł próbować się tego dowiedzieć przed zakupem, ale widocznie oferta była tak przedstawiona, że uważał iż jest to karta której oczekiwał.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@Client:88128156 Reklamację musisz rozpatrzyć i uznać lub odrzucić. Jeśli klient reklamuje to oznacza, że mógł spodziewać się przedmiotu lepszej jakości, choćby ze względu na cenę. Uznając reklamację, towar po odesłaniu wymieniasz lub zwracasz wszystkie koszty, także koszt odesłania. Po odrzuceniu reklamacji kupujący może otworzyć spór, może też wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a jeśli ją otrzyma, Allegro może od Ciebie żądać zwrotu kosztów. Były tu już opisywane przypadki blokady kont sprzedawców w podobnych sytuacjach, także kont powiązanych, osób z rodziny itp.

Wszystko wskazuje na to, że coś w opisie ukryłeś i teraz kombinujesz.

oznacz moderatorów

Client:88128156
#7 Wielbiciel#

nie chciałem zataić informacji podałem nazwe i ta osoba mogła sobie tą informacje sprawdzić .Karta była w przedziale cenowym w którym są te słabsze wersje

oznacz moderatorów

Client:88128156
#7 Wielbiciel#

nie chciałem zataić informacji podałem nazwę i ta osoba mogła sobie tą informacje sprawdzić .Karta była w przedziale cenowym w którym są te słabsze wersje

oznacz moderatorów