anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwroty

Arturek_x
#10 Popularyzator#

Witam,

ostatnio zaobserwowaliśmy ,, dziwną" tendencję zwrotów towaru. Klient kupuje towar po czym zwraca go nie otwierając nawet paczki lub koperty. Jako powód zwrotu podaje cytuje : ,,nie pasuje mi" lub ,, to nie to". Ogólnie powód zwrotu jest bez uzasadnienia. Paczka wraca do firmy a my musimy zwrócić ,, klientowi" za towar plus koszt transportu. Co możemy zrobić w takim przypadku? Mając takich klientów kilku w miesiącu firma jest narażana na straty. Żeby zwrot miał uzasadnienie to co innego jednak są to ewidentnie złośliwe zwroty.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mirex2005
#12 Orędownik#

@Arturek_x należy zmienić prawo

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Arturek_x 

Nic się z tym nie zrobi. Ustawa to ustawa.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Arturek_x Prawdopodobnie kupują to samo u kilku sprzedających, a następnie odsyłają to co przyszło później lub było parę groszy droższe.

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Obecnie bardzo popularny jest "wyścig kurierów". Klienci posiadający smarta mają "darmowe" zwroty. Zamawiają więc u kilku sprzedających i odbierają tylko tę przesyłkę, która dotrze jako pierwsza. Reszta wraca. Sam zauważyłem ostatnio większy zwrot nieotwartych paczek. Dopóki Allegro nie zmieni zasad "smarta", to tak będzie (a nawet gorzej).

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Arturek_x mozna nie wystawiac ze smartem wtedy za zwrot trzeba zaplacic i juz sie nie kalkuluje robic sobie jaja u sprzedawcy. Mozna tez takiego delikwenta wrzucic na liste moi nieaktywni kupujacy i juz u ciebie nie kupi. Ewentualnie mozna tez obnizyc kwote zwrotu za niewywiazanie sie z umowy kupujacemu gdy nie odbierze paczki o koszty jakie doliczy ci przewoznik 

oznacz moderatorów

Arturek_x
#10 Popularyzator#

problem w tym że taki delikwent wystawi negatywa... widzę że czego bym nie zrobił to kupujący ma więcej praw niż sprzedający

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Arturek_x a nie masz przypadkiem monet ? bo to częsty powód takiego zachowania 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

aniawesolowska74
#8 Zapaleniec#

Może  to k9nkurencja 

Nie wiem czy wiesz ale każde odstąpienie od umowy i zwrot pieniedzy poprzez Allegro algorytm Allegro wyłapuje i zmniejsza się widoczność twoich aukcji . Czym więcej odstapien tym mniej sprzedassz na Allegro .

Nie zauważyłeś,  że przy paru odstapieniach spada ci sprzedaż ?

Allegro wtedy musi ci oddać prowizję czego nie lubi  i każe sprzedawcę za to .

To jest walka z wiatrakami co z tego ,że zablokujesz kupującego jak kupi z innego konta i tak cały czas . Allegro nic z tym nie robi .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Szczerze nie nie wiem i nie rozumiem po co kupić i zwracać bez otwierania!

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@LEW433  napisał(a):

Szczerze nie nie wiem i nie rozumiem po co kupić i zwracać bez otwierania!


Są i tacy co kupią, zapłacą, nie odbierają paczki i mają całkowicie wywalone co dalej z zamówieniem.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów