anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu Allegro Lokalnie

Kategorie
kupujący
kupujący 875
inne
inne 171
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
33
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Anulowanie zakupu Allegro Lokalnie

Client:47418061
#8 Zapaleniec#

Proszę o wprowadzenia opcji anulowania zamówienia złożonego na Allegro Lokalnie możliwej zarówno przez Kupującego jak i Sprzedającego. Kilka razy zdażyło mi się już, że Kupujący rozmyślił się po zakupie, a jedyną opcją zwrotu był przelew na konto.

11 Komentarze
adekadek
#8 Zapaleniec#

Proszę wprowadźcie jakąś formę anulowania sprzedaży w allegrolokalne .

Skoro klient rezygnuje i ja również nie mam nic przeciwko , wystarczyło by odkliknąć i po problemie.

Obecnie jest tak że mogę wystawić jakiś przedmiot np kartę grafiki a u dwóch innych sprzedawców kupić i zrezygnować z zapłaty i zakupu.

Przez ten czas moja oferta jest jedyna i atrakcyjna a tamci niech sobie czekają 5 dni na ponowne wystawienie przedmiotu. 

Tak nie powinno być.

carolczita
#8 Zapaleniec#

Jestem również za tym pomysłem. Nie wiem tylko, dlaczego nikt tutaj nie daje lajków 😋

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Wymaga uzupełnienia

@adekadek bardzo nam miło, że podzieliłeś się z nami swoim pomysłem, ale czy mógłbyś doprecyzować co ta zmiana ma na celu? W pierwszym zdaniu swojej wypowiedzi napisałeś, że to korzystne rozwiązanie z perspektywy Sprzedającego, ponieważ w ten może dojść do porozumienia z Kupującym. Nastomiast w następnym zdaniu sugerujesz łamanie regulaminu z perspektywy Kupującego i blokowanie ofert konkurencji, co jest sprzeczne z naszymi zasadami. 

FreshNew
#9 Pomysłodawca#

@adekadekchodzi o to, że ktoś może złośliwie kupić u ciebie przedmiot i nie zapłacić za niego, blokując ci w ten sposób jego sprzedaż na 5 dni, tylko po to, żeby wystawić swój identyczny i dzięki braku konkurencji w tym momencie, uzyskać za niego lepszą cenę. Dotyczy to przedmiotów rzadkich. Proponowana zmiana ma więc na celu ukrócenie takich praktyk.

adekadek
#8 Zapaleniec#

Dokładnie o to mi chodzi. Dzięki za zrozumienie.

adekadek
#8 Zapaleniec#

Pomijając spekulacje. Najkrócej mówiąc Ludzie klikają kup teraz , potem po godzinie piszą do kupującego że już nie chcą tego przedmiotu. A kupujący nie może "odkliknąć" klient zrezygnował i wrócić do sprzedaży.

Mogę oczywiście wystawić identyczną aukcję ale jak niezrównoważony emocjonalnie kupujący jednak dojdzie do wniosku że kupuje to skąd wezmę dwa przedmioty.

Co ma na celu blokowanie wystawienia aukcji na 5 dni ?

Pozdrawiam, dzięki za zainteresowanie.

basia11_78
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Dzisiaj zakończyła się wystawiona przeze mnie aukcja na kwotę ponad 200 tys. zł. Dostałam informację od kupującego, że nie zapłaci bo licytowała cyt."dla jaj". Co mogę z tą sprawą zrobić.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Weryfikowany

@Client:47418061 dziękuję za tę propozycję! Na ten moment nie planujemy wprowadzenia takiej możliwości w najbliższym czasie na Allegro Lokalnie, ponieważ skupiamy się na innych funkcjonalnościach. Nie jest to jednak zły pomysł, więc zorientuję się czy ma szansę realizacji i wrócę tutaj z informacjami, gdy otrzymam więcej szczegółów. 

karzyb_alle
#9 Pomysłodawca#

Witam,  podpowiadam wprowadzenie mechanizmu automatycznego anulowania oferty jeśli dwie strony transakcji się na takową opcję godzą ( każdy może się przecież pomylić ) .Obecnie trzeba czekać 5 dni aż nieopłacony zakup zostanie anulowany.

91sumar
#9 Pomysłodawca#

Proponuję, aby powstała opcja akceptacji zakupu przez sprzedającego. Podobny system działa w **piiip**. Jeżeli sprzedający nie zaakceptuje zakupu w ciągu np. 24h to zostaje on anulowany a kupujący otrzymuje zwrot środków na konto.

oznacz moderatorów